שתף קטע נבחר

נתניהו: החרמות מסיגים את השלום

בשיאו של ביקור עמוס, נשאו קנצלרית גרמניה וראש הממשלה דברים. "אני לומד מהגרמנים הרבה מאוד על התייעלות בצמרת הממשל", אמר נתניהו

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו המשיכו היום (ג') בסדרת פגישותיהם, חלק מסדר יומה של ראש המשלחת הגרמנית הגדולה בארץ. השניים הביעו תמיכה הדדית, קראו להתקדמות במשא ומתן המדיני מול הפלסטינים ועסקו גם באיום החרמות על ישראל. נתניהו עצמו התייחס גם לדיווחים הזרים על קשר ישראלי לתקיפה בגבול לבנון-סוריה ואמר כי "המדיניות שלנו בעניין ברורה. אנחנו עושים כל מה שצריך כדי להגן על אזרחי ישראל".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו  

 

"סקרנו נושאים רבים ולמדתי רבות", פתח נתניהו. "אני לומד מהגרמנים הרבה מאוד על התייעלות בצמרת הממשל. אני מושיט יד לכם ולכל הדור שלכם". ראש הממשלה הוסיף כי "אנו מחפשים משהו שישנה את עולמנו, להביא למזרח התיכון יציבות, שלום בינינו לבין שכנינו הפלסטיניים".

 

לדבריו, "יש גורמים באירופה הקוראים לחרם על ישראל. מותר לבקר את ישראל אבל קשה שלא להבחין שהקוראים לחרם עליה לא קוראים לחרם על שום מדינה אחרת. הם קוראים לחרם על ישראל ומאשימים רק את המדינה היהודית. הם מוציאים אותה מן הכלל. החרמות הללו מסיגים את השלום".

 

מרקל נחתה אמש בישראל בראש משלחת שרים גרמנית נרחבת. זמן קצר לאחר מכן קיימה מסיבת עיתונאים ראשונה עם נתניהו ובה אמרה כי השניים עתידים לשוחח "על ציון של חמישה עשורים ליחסים הדיפלומטיים בין גרמניה לישראל ועל המאמץ שגרמניה עושה לשמור על ביטחון עתידה של ישראל. הדרך להבטיח את עתידה היא פתרון שתי המדינות לשני עמים, מדינה ישראלית ולצדה מדינה פלסטינית".

 

נתניהו הדגיש עוד לפני הביקור כי מרקל היא ידידת ישראל וראויה להערכה על "שהיא מבטאת פעמים רבות עמדות נגד הניסיונות להטיל חרמות עלינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מרקל, נתניהו ורעייתו שרה, אתמול בנתב"ג
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים