שתף קטע נבחר

התובעת נגד ריקו שירזי עוברת לכס השיפוט

עו"ד דנה אמיר, התובעת נגד העבריין, מונתה לשופטת ולא תשתתף יותר בדיוני המשפט. מעורבים בהליך: "היה עדיף שהיא תסיים את המשפט"

עולה מדרגה באמצע ההליך: עו"ד דנה אמיר, התובעת במשפטו של העבריין ריקו שירזי, מונתה לשופטת בבית משפט השלום בתל-אביב ובשל כך תפרוש מניהול ההוכחות במשפט של מי שהוגדר על ידי המשטרה כיעד מספר 1 שלה. "ברור שהיה עדיף היא תסיים את המשפט", אמרו גורמים המעורבים בהליך. "היא חיה את התיק והשקיעה את כל כולה בו".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

שירזי מואשם בעבירות של העלמת מס, הפצת חשבוניות פיקטיביות והלבנת הון בעשרות מיליוני שקלים. מאחורי הקלעים במשפט היו כאלה שהרימו גבה בעקבות תזמון מינויה של עו"ד אמיר לשופטת, שכן מבחינת המערכת המשפטית, רשות המסים והמשטרה מדובר בתיק דגל. ניהול התיק יעבור כעת לידי עורכי הדין אורי שפיגל וליאת בכור.

 

עו"ד אמיר היוותה הרוח החיה של התביעה במשפט. לא פעם היא נקלעה לעימותים ישירים עם סנגוריו של שירזי, עורכי הדין שלמה בן אריה וויקי פוני. באי כוחו של העבריין התלוננו כי החקירות שניהלה עו"ד אמיר מול מרשם היו אגרסיביות. הצדדים אף הגישו תלונות הדדיות ללשכת עורכי הדין בעקבות

 ההתנצחויות במשפט.

 

בשלב מסוים שקלו בפרקליטות לבטל את ההסכם עם עד המדינה בפרשה, אולם בסופו של דבר הוחלט לסגת מהמהלך. כמו כן הועלתה אפשרות שהצדדים יגיעו להסדר טיעון, אך גם בנושא זה עדיין לא התקבלה הכרעה.

 

עו"ד אמיר מועסקת כפרקליטה ברשות המסים, שבדרך כלל לא מגישה כתבי אישום נגד יעדים פליליים ארציים של המשטרה. למרות זאת, ביחידה הכלכלית שניהלה את התיק מטעם המשטרה העריכו את יכולותיה של השופטת העתידית והמשיכו לנהל איתה את התיק בשיתוף פעולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
ריקו שירזי
צילום: אלי אלגרט
מומלצים