שתף קטע נבחר

גרמניה וישראל משתפות פעולה ב"חוק גוגל"

ח"כ אראל מרגלית גילה במהלך פגישה שקיים עם שר גרמני כי גם בברלין מקדמים חוק המבקש להעניק תמלוגים לגופי תוכן במנועי החיפוש באינטרנט

"חוק גוגל" הישראלי מקבל חיזוק גרמני: בפגישה שהתקיימה הבוקר (יום ג') בין ח"כ אראל מרגלית (העבודה) לבין שר התחבורה והתשתיות הדיגיטליות של גרמניה, אלכסנדר דוברינדט, הועלה נושא החוק שמקודם בישראל ומבקש להעניק תמלוגים ליצרניות התוכן במנועי החיפוש באינטרנט.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

ח"כ מרגלית עם השר הגרמני דוברינדט ()
ח"כ מרגלית עם השר הגרמני דוברינדט

במהלך הפגישה התברר כי גם בגרמניה עבר בקריאה ראשונה חוק דומה. השניים סיכמו על המשך הידברות ושיתוף פעולה. מדובר בביקורו הראשון של דוברינדט בישראל, שהגיע לארץ במסגרת משלחת השרים הגרמנית בראשותה של הקנצלרית אנגלה מרקל.

 

השר הגרמני ציין את התרשמותו מהטכנולוגיה הישראלית המתקדמת והוסיף כי לשיתוף הפעולה בין המדינות בנושא ישנו פוטנציאל גדול מאוד. בין היתר עלו בפגישה פיתוחים חדשים בנושא סייבר, חיבור בין יזמים וחברות ישראליים לבין יזמים וחברות גרמניים וכן קידום חילופי משלחות פרלמנטריות משתי המדינות לצורך קידום עניינים כלכליים.

 

דוברינדט ציין במהלך הפגישה כי התקשורת הגרמנית סיקרה בהרחבה ובעניין את הצעת חוק מנועי החיפוש. לדברי ח"כ מרגלית, "העובדה שבישראל מקודם חוק דומה עוזרת להניע גם כאן וגם שם חוק שבבסיסו הסבר אחיד. הרעיון הכללי עומד על שבעה אחוזים תמלוגים שיינתנו ליצרניות התוכן. בתום הפגישה סיכמנו להמשיך את השיחות בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ח"כ מרגלית
צילום: ירון ברנר
מומלצים