שתף קטע נבחר
4 כללי זהב בניהול תיק השקעות בארסה היא עדיין הקבוצה של הישראלים?למה אינסטגרם מוחקת משתמשים?

איך תרוויחו כסף מהריבית?

הריבית ירדה ואתם חייבים לרוץ לבדוק את תיק ההשקעות שלכם. למה ואיך אפשר להרוויח מזה? המומחים של כסף עולמי מסבירים

בנק ישראל הוריד אתמול את הריבית ברבע אחוז. האם אפשר להרוויח מהחלטת הנגידה קרנית פלוג? האם המדינה מצפה שנמלא עכשיו יותר שקיות בסופר כדי לתרום לצמיחה והאם להורדת רבע אחוז בריבית יש בכלל השפעה על ההשקעות הפיננסיות שלנו?

 

"התשובה היא חיובית" אומרת חנה פריזן, יו"ר פעילים ניהול תיקי השקעות. "אנחנו כבר רואים בבורסה עליות באג"ח ובמניות בשוק בישראל. בנוסף, יש לירידה השפעות שאנחנו אפילו לא יודעים על קיומן, כמו בתחום הפנסיוני"

 

ואיך תשפיע הורדת הריבית על הצריכה? אומרים לנו שככל שהריבית יורדת אנחנו נצרוך יותר וקצב הצמיחה יעלה. האמנם?

 

"לאורך זמן זה נכון, אך בטווח הקצר קשה מאוד לראות שינויים בהתנהגות הצרכנים" אומר ד"ר אייל פאר, מומחה להתנהגות צרכנים מאוניברסיטת בר-אילן. "אנחנו עדים לתופעה שנקראת "חשבונאות נפשית". אנשים מנהלים את הכסף שלהם בחשבונות נפרדים ואם ירד לי קצת כסף עכשיו מתשלומי המשכנתא, לא כל כך מהר אעביר את הכסף שהתפנה לקניות בסופר".

 

אז מה אנחנו צריכים לשנות בתיק ההשקעות שלנו כדי להרוויח כסף מהורדת הריבית? האם כדאי להעלות עכשיו את רמת הסיכונים?

 

"זו בהחלט תקופה טובה לבחון איך תיק ההשקעות הכולל שלנו נראה ולראות אם רמת הסיכון בתיק עונה על רמת הסיכון האישי שאנחנו מוכנים לקחת על עצמינו" אומרת פריזן. "על מנת להגיע לתשואה יותר גבוהה אנחנו אכן צריכים להגביר את רמת הסיכון. זה משהו אינדיבידואלי לכל משקיע ומשקיע ולא כל אחד יכול או מוכן לעשות זאת".

 

ומה לגבי הפנסיה שלנו? האם היא צפויה להפגע עקב ההחלטה של בנק ישראל?

 

"ראשית, אנחנו מעריכים מה יהיה סכום הפנסיה שלנו שנים קדימה. אנחנו צריכים לוודא שההערכה מבוססת על שיעור ריבית אקטואלי וקיים" מסבירה פריזן. "שנית אנחנו צריכים להסתכל כיצד הפנסיה בנויה. האם התפלגות תיק ההשקעות הכולל שלנו, הפנסיוני והלא פנסיוני, מתאימה לרמת הסיכון שאנחנו מוכנים לקחת, לגיל שלנו ולמצבנו הפיננסי".

 

לסיום ממליצה פריזן לבדוק האם פיזור המניות בתחום היותר מסוכן הוא בין ישראל לבין שווקים אחרים, דבר שאמור, על פניו, להקטין את הסיכון.


פורסם לראשונה 25/02/2014 18:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
בבורסה כבר רואים עליות
צילום: shutterstock
מומלצים