שתף קטע נבחר

הקרב בתוך הליכוד: דיון מדיני תוך חודשיים

בעקבות פסיקת בית המשפט העליון פרסם ראש הממשלה ויו"ר הליכוד נתניהו את סדר היום של ועידת המפלגה. הסיכוי שיצביעו על איחוד עם ישראל ביתנו - קטן משמעותית. ח"כ דנון, שעתר נגד נתניהו, יגיש הצעה חלופית לנושאים לדיון

המאבק המשפטי הסתיים, המחלוקות נותרו בעינן: ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו הפיץ אמש (יום ד') סדר יום מעודכן לוועידת הליכוד שתתכנס לדיון ראשון ב-23 במרס. סדר היום הופץ לאחר שבית המשפט העליון הכריע השבוע בסוגיות הנוגעות לתוכן הוועידה. האירוע יכלול דיון בנושאים מדיניים ושינויים מסוימים בחוקת הליכוד בהתאם לדרישותיו של יו"ר הנשיאות, ח"כ דני דנון, אולם הבקשה המרכזית לדיון בנושא איחוד אפשרי עם ישראל ביתנו נותרה מחוץ לסדר היום.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בכל הסעיפים למעט אחד הודיע נתניהו כי אישורם מחייב רוב רגיל ולא רוב מיוחד. רק את סעיף האיחוד עם מפלגה אחרת השאיר נתניהו כסעיף שאישורו דורש רוב מיוחד. לכן, אומרים גורמים בליכוד, ניתן להסיק שנושא האיחוד עם מפלגתו של אביגדור ליברמן כבר אינו רלוונטי.

 

בנוסף, טוען דנון כי סעיף שכבר עבר ואושר בועדת החוקה של הליכוד ומבטל את זכות הווטו השמורה לנתניהו בנושא כינוס ועידה, הושמט במכוון מסדר היום.

 

דנון הצליח להעביר תיקון שקובע שגם הוא - כיו"ר המרכז - וגם יו"ר הלשכה, תפקיד שאותו ממלא סגן שר החוץ זאב אלקין, מוסמכים לקבוע כינוס ועידה. אולם סעיף זה שהיה לאחד המרכזיים במחלוקת המשפטית בין נתניהו ודנון, הושמט גם הוא מסדר היום.

 

ח"כ דנון, שניהל את המאבק המשפטי מול נתניהו, כבר הודיע כי בכוונתו לקיים התייעצות ובסופה יציע סדר יום חלופי עם הנושאים שהושמטו. המאבק המשפטי בנוגע לסדר היום של הוועידה החל לאחר שבכינוס האחרון של הוועידה הצליח נתניהו לטרפד דיון בסוגיות הבוערות.

 

דנון פנה לבית המשפט המחוזי שפסק לטובתו ואפשר לו להעלות לדיון כל נושא שעליו תחליט הנשיאות, אלא שאז נתניהו ערער לבית המשפט העליון ושם נפסק כי ראש הממשלה הוא זה שיקבע את סדר היום.

עם זאת, שופטי העליון קבעו כי דנון יוכל להציע סדר יום חלופי.

 

בהזמנה שהופצה אמש בקרב חברי הליכוד ואשר נוגעת לוועידה, צוין כי מרכז המפלגה יקיים דיון בשלושה נושאים מרכזיים: דיון מדיני-ביטחוני תוך 60 יום, דיון כלכלי-חברתי ודיון בנושא דת ומדינה. בנוסף מפורט בסדר היום כי יעלו להצבעה גם שינויים מסוימים בחוקת הליכוד.

 

בסביבתו של דנון אמרו כי אף על פי שחלק מהנושאים שאותם דרש מצויים על סדר היום, עדיין נראה כי תהיה דחייה משמעותית של כמה חודשים בדיון בנושא המדיני. דנון הודיע כי יגיש הצעה לסדר יום חלופי בהתאם לפסק הדין של בית המשפט העליון.


פורסם לראשונה 26/02/2014 22:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לא סוף פסוק. ח"כ דנון
צילום: מוטי קמחי
צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט
ראש הממשלה נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט
מומלצים