שתף קטע נבחר

הורי הנרצח התייצבו מול "האופנובנק" במשפט

"רוצח אכזר, ירה מטווח אפס", אמרו הוריו של יניב אנגלר, המאבטח שנורה למוות בשוד בנק. פקידה שנאלצה לפגוש פעמיים את השודד העידה בבכי נגד הנאשם גבי קורסונסקי: "הוא אמר לי 'אל תדאגי, אני לא אהרוג אותך'. נכנסתי עוד יותר להיסטריה"

במשך שעתיים ישבו היום (א') חנה ואשר אנגלר באולם בית המשפט המחוזי בלוד, ואצרו את זעמם. הם באו לחזות בדיון ההוכחות הראשון במשפטו של גבי קורסונסקי, "האופנובנק 2" שמואשם ב-14 מקרי שוד וברצח בנם, יניב אנגלר, מאבטח בנק בבאר יעקב. "רוצח אכזר, הוא תפס אותו, הצמיד אותו וירה בו מטווח אפס", אמר האב אשר בתחילת הדיון. האם חנה לא הצליחה לעצור את עצמה ופרצה בבכי.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

הורי הקורבן ציינו עוד כי הרב שליווה את בנם בבר המצווה שלו, חיתן לפני ארבעה חודשים את בתם. עוד הוסיפו השניים כי מאז הרצח חייהם אינם חיים וכי הם מקווים שהצדק ייעשה בבית המשפט.

 

דורשים שהצדק ייעשה. הוריו של המאבטח אנגלר, היום (צילום: נעמה כהן פרידמן) (צילום: נעמה כהן פרידמן)
דורשים שהצדק ייעשה. הוריו של המאבטח אנגלר, היום(צילום: נעמה כהן פרידמן)

בדיון נדרשה להעיד ש', טלרית בבנק מזרחי-טפחות בנס ציונה, שסיפרה על שני מקרי השוד שאותם ביצע "האופנובנק 2" בסניף. "הוא אמר לי 'אל תדאגי, אני לא אהרוג אותך, ייתנו לך כוס מים ואת תירגעי', נכנסתי עוד יותר להיסטריה", היא סיפרה בקול רועד.

 

על השוד הראשון שאירע בפברואר 2012 אמרה ש' כי "זה היה בשעות אחר הצהריים, כמה דקות לפני שהסניף נסגר הייתי בעמדה שלי בקופה, יום מאוד גשום וחשוך ועמוס בפעילות".

 

בשלב זה פרצה העדה בבכי ורק כעבור דקות ארוכות חזרה לספר על החוויה הקשה. "נכנס גבר עם פנים מכוסות, כנראה גרביון עם קפוצ'ון, בצעד הראשון לתוך הסניף הייתה ירייה באוויר ונשמעה צעקה 'כולם על הרצפה'. הגבר רץ כשהנשק לידו מכוון לכמה קופות, ישבתי הכי קרוב לדלת הכניסה ומתוך אינסטינקט נפלתי על הרצפה".

 

ש' סיפרה עוד כי "כשהוא הגיע לקופות, הוא מנסה לפתוח אותן ואז עם האקדח דפק על הדלת בחוזקה. הוא ראה אותי, לא התחבאתי. הוא סימן לי עם הנשק ודפק בעצבנות על הדלת, זחלתי על הרצפה ופתחתי לו את הדלת. נשארתי קרוב לקופה שלי וממש צפיתי בו, הוא נכנס לקו הקופות, לקח הרבה מאוד כסף מהקופה שלי ומכניס לשקיות. הוא ראה שישבתי בהיסטריה מוחלטת על הרצפה, בכיתי וצרחתי ותוך כדי הוא פונה אליי ואומר לי 'אל תדאגי, אני לא אהרוג אותך'. הכול היה מאוד מהיר. הוא ממש התייחס אליי ואז הסתלק".

 

פחות משנה לאחר מכן, ב-5 בדצמבר 2012, נכנס שוב קורסונסקי לסניף הבנק שבו עבדה ש'. הפעם, בניגוד למקרים הקודמים, הוא גם נתפס ונעצר. "זה היה יום עמוס, גשם וחושך, סוג של דז'ה וו", תיארה פקידת הבנק את המפגש השני עם "האופנובנק 2". לדבריה, "נכנס גבר, קפוצ'ון, פנים כהות, לא גלויות, כשהכובע על הראש. בפעם השנייה הטלרית שעבדה איתי בפעם הראשונה. גם היא וגם אני עברנו טראומה והיה לנו את החשש שזה יחזור, והיא הייתה מאוד דרוכה. נשמעה שוב ירייה באוויר".

 

ש' הוסיפה כי "הטלרית השנייה (מיטל אליאסי. נכ"פ) צעקה 'אמאל'ה' בצורה חרדתית, היה לה פחד בקול ואני כבר הבנתי שזה זה! הרמתי את הראש, אני רואה את הבן אדם מולי עם אקדח ואיך שראיתי אותו התחבאתי מתחת לדלפק, איך שנפלתי לחצתי על לחצן המצוקה, הרגשתי תיקון, הרגשתי צורך להגן על עצמי כמו שלא הספקתי בפעם הראשונה. ידעתי מה אני צריכה לעשות, ופשוט התחלתי להתפלל. לא ידעתי איך זה ייגמר הפעם".

 

הפקידה הוסיפה בעדותה כי "שמעתי אותו דופק בחוזקה על הדלת ואומר 'צאו החוצה, צאו החוצה'. הפקידה השנייה יצאה החוצה והיה דו שיח מולה. היה ניסיון לפתוח את המגרות עם סכומי הכסף הגדולים שהיו נעולות והוא אמר לה 'זה נעול, זה נעול, תפתחי את זה'. היא אמרה לו שיש מנגנון השהיה ואז נגנב סכום של כמה אלפי שקלים. הכול היה מאוד מהיר וכשהתרוממתי כולם רצו אליי ומישהו מהסניף צעק 'תפסו אותו, תפסו אותו'. יישרתי מבט וראיתי גבר על הרצפה ושני שוטרים עליו מחזיקים אותו".

ראש צוות החקירה פקד אדי גיללס (מימין) ושוטרי מג"ב שלכדו את הנאשם ()
ראש צוות החקירה פקד אדי גיללס (מימין) ושוטרי מג"ב שלכדו את הנאשם

עו"ד אלון טנקג'י וחגית זכאי מפרקליטות מחוז מרכז גוללו את השתלשלות הפרשה המורכבת שכללה פעולות חקירה מגוונות, בין היתר איסוף בדלי סיגריות מסניפי בנק שונים. קורסונסקי כפר במרביתו של כתב האישום והודה רק בשני אישומי שוד מזוין. אחד מהם אירע בבת ים והשני באירוע שבו נלכד בנס ציונה. את הנאשם מייצגים עורכי הדין ארז מלמד וליאור שטלצר.

 

השלל ברצח: 6,000 שקל 

בכתב האישום שהוגש בינואר בשנה שעברה לבית המשפט המחוזי בלוד צוין כי מעשי השוד בוצעו בשנים 2012-2010. בבקשה לעצור את קורסונסקי עד תום ההליכים הפליליים נגדו, טענה הפרקליטות כי בשוד שהסתיים ברצח יצא הנאשם עם שלל של 6,000 שקל, נמלט בקטנוע גנוב שהכין מראש ונטש את הקטנוע בקרבת אזור מגוריה של חברתו,

 כשעמו שקית עם בגדים להחלפה וכפפות. הוא שהה שם כשעה, שטף עצמו ועזב את המקום.

 

לפי כתב האישום, בתמונות שנקלטו ממצלמות האבטחה של הבנק בבאר יעקב לאחר ביצוע השוד ורצח המאבטח, לקטנוע הגנוב שעמו נמלט הנאשם הוצמדה לוחית רישוי גנובה. על לוחית הזיהוי הגנובה נמצאו שתי טביעות אצבע של קורסונסקי. לאחר שקורסונסקי עזב את ביתה של חברתו, נודע לה על אודות השוד והרצח של סניף הבנק שסמוך לביתה.

 

לפני חודשיים עתר קורסונסקי נגד שירות בתי הסוהר בטענה שלא מאשפרים לו להתייחד עם בת זוגו. "אף אחד לא בודק ולא לוקח בחשבון את הדמעות שהאישה שלי מזילה בסתר ממני, כדי לא לגרום לי עצב, ולא את הסבל ששני בני זוג עוברים", כתב אז בעתירתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
הנאשם גבי קורסונסקי
צילום: עידו ארז
מומלצים