שתף קטע נבחר

עובדי שירות התעסוקה ייהפכו לקואצ'רים

הניסיון של שר הכלכלה נפתלי בנט להחיות מחדש את תוכנית ויסקונסין הסתיים בהסכמה להכשרתם של עשרות עובדי שירות התעסוקה לקואצ'רים שיעבירו סדנאות למקבלי הבטחת הכנסה

הנהלת שירות התעסוקה תוכל להפעיל סדנאות מיוחדות למקבלי הבטחת הכנסה, לאחר שזו הגיעה אמש (ב') להסכמה עם העובדים שהם יהיו מנחי הסדנאות ולא עובדים חיצוניים. זאת, במסגרת תכנית ניסיונית למשך שנה שאמורה להחליף את תוכנית ויסקונסין, שלא אושרה בועדת העבודה של הכנסת.

 

שמם הרשמי של הסדנאות הוא 'מעגלי תעסוקה' אך הן זכו לכינוי 'ויסקונסין לייט' לאחר ששר הכלכלה, נפתלי בנט, הורה למנכ"ל שירות התעסוקה, בועז הירש, להכין תכנית להשמה בעבודה של מקבלי הבטחת הכנסה לאור הכישלון להעביר בכנסת את תכנית ויסקונסין.

 

התוכנית הייתה אמורה לתת למספר חברות פרטיות רישיון להקים מרכזי השמה ייעודיים למקבלי הבטחת הכנסה, בדומה לתוכנית שפעלה בשנים 2005 עד 2010 והופסקה בשל ביקורת ציבורית על חוסר יעילותה והפגיעה בזכויות המובטלים. על פי התכנון המקורי, התוכנית הייתה אמורה להתחיל לעבוד בינואר אך העובדים נקטו עיצומים בטענה כי זו פגיעה בבטחונם התעסוקתי.

 

מצד הנהלת השירות נאמר כי מכיוון והבסיס לתוכנית הוא הפעלתה על ידי מאמנים אישיים מוסמכים, וכאלו אין בקרב עובדי השירות, היא נאלצת לשכור עובדים חיצוניים שאינם עובדי מדינה.

 

יו"ר ועד עובדי הרשות, עופר לוי, התנגד לתוכנית והעובדים אף נקטו מספר פעמים בעיצומים וסגרו את הלשכות. בהסכם הוחלט כי עשרות עובדי השירות יעברו הדרכות ויעבדו כמנחי הסדנאות. כמו כן נקבע כי רק 3,500 דורשי עבודה יוכלו להשתתף בפרויקט ב-16 לשכות.

 

מי שתיווכו בין הצדדים הם חברי הכנסת של ועדת העבודה, לאחר התערבותו של יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (ליכוד).

 

ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה), יו"ר ועדת המשנה לעניין תוכנית "מעגלי תעסוקה" מסר: "אני מברך על ההסכם ובעיקר על העקרונות הכלולים בו שמבטיחים שהסמכות השלטונית של שלילת קצבה ממבקשי עבודה תישאר בידיים ציבוריות ולא תופרט והמנטורים יגיעו מתוך שירות התעסוקה. ההסכם בלם את הניסיון להכניס בדלת האחורית את 'תוכנית ויסקונסין'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לשכת התעסוקה תאמן מובטלים
מומלצים