שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, גלי קבלו

ניצב ארביב הציג "הוכחה": לא הייתי בניו יורק

נמשך מאבקו של הקצין הפורש בטענות על קבלת טובות הנאה מהרב פינטו. פרקליטו העביר ליועמ"ש איכון סלולרי שלפיו ארביב לא היה בארה"ב במועד שבו לכאורה שהה במלון המדובר. עוד הוא טוען: אנשי פינטו איימו על ח"כים

הניצב הפורש מנשה ארביב ממשיך להילחם בטענות שלפיהן קיבל טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. פרקליטו עו"ד גדעון פישר שלח היום (ג') ליועץ המשפטי לממשלה מכתב – שני במספר – ובו ראיות הסותרות לכאורה את הטענות שהעלו מקורביו של הרב. המכתב כלל הדפסי איכונים סלולרים שמהם עולה שניצב ארביב כלל לא היה בניו יורק במועד שבו נטען ששהה בחינם במלון השייך לחסיד של פינטו, בן ציון סוקי.

 

 

את המכתב הקודם שלח עו"ד פישר ליועמ"ש יהודה וינשטיין לפני כעשרה ימים. הוא טען בו שהמסמכים שמסר הרב פינטו למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) - ובהם הוכחות לכאורה לקבלת טובות הנאה – הם מזויפים. באותו יום איים ניצב ארביב להגיש תלונה במשטרה, אך עד כה הוא לא עשה זאת.

 

ציטוטי המסרונים, מתוך המכתב של ארביב ופרקליטיו ()
ציטוטי המסרונים, מתוך המכתב של ארביב ופרקליטיו

גם אחרי שליחת המכתב השני, על מקרה אחד אין מחלוקת: רעייתו של ארביב, סיגל, לנה בעבר בבית המלון. אולם ארביב מתעקש שהיא שילמה מחיר מלא עבור החדר. במכתב מציג עו"ד פישר תיעוד של חילופי מסרונים בין ארביב לבין ערן סוקי, אחיו של בעל המלון. סוקי מבקש שארביב יורה לאשתו לא לשלם, אבל ארביב מתעקש: "כבד אותי, אתה חייב לקחת כסף".

סוקי: "בבקשה לא".

ארביב: "אין סיכוי. אני חייב לשלם בבקשה".

ארכיון. הרב יאשיהו פינטו (צילום: שובה ישראל "ידיעות אחרונות") (צילום: שובה ישראל
ארכיון. הרב יאשיהו פינטו(צילום: שובה ישראל "ידיעות אחרונות")

בפנייתו ליועמ"ש טוען עו"ד פישר שבידיו סימוכין המוכיחים שבניגוד לטענת פינטו, הבן צחי ארביב לא קיבל 2,000 דולר לחודש מחצרו של הרב פינטו במשך שנתיים. לטענת ארביב, משכורתו של הבן שולמה על ידי החברה שבה עבד, שלה אין קשר לחצר הרב פינטו.

 

במכתב מעלה ארביב טענות נוספות, ולפיהן הח"כ לשעבר בני אילון היה נתון לאיומים מצד אנשי הרב פינטו לאחר שהיה מעורב בעזרה לישראלי שחי בניו יורק. על כן, טוען ארביב, יש יסוד נוסף לפתוח בחקירה כנגד הרב.

 

אם לא די בכך מועלה גם שמו של סגן שר וח"כ מכהן כיום, שקיבל איומים מאנשי הרב. בעניין זה צירף ארביב דו"ח נוסף - סודי.

 

במהלך הפרשה הותרו לפרסום פרטי טובות ההנאה שלטענת מקורבי הרב פינטו הם נתנו לניצב ארביב. את המידע על טובות ההנאה הללו העבירו אנשי הרב ליועמ"ש בתקווה לקבל עסקה: הפללת קצין בכיר בתמורה לביטול כתב אישום נגד הרב, בין היתר בחקירה המתנהלת נגד ישיבת "שובה ישראל" שבראשה עמד.

 

לפי אנשי פינטו, טובות ההנאה כללו סיוע בהענקת ויזה לארצות הברית לבנו ולאשתו של ארביב, סיוע כספי חודשי לבן, לינה בסוויטות בבית מלון במנהטן והנחה בקניית בית בצפון תל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מנשה ארביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים