שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שנה אחרי: 300 אלף לא אוכלים בשר בימי שני

  היוזמה של מיקי חיימוביץ למען "יום שני ללא בשר" - מיטלס מונדיי מוכיחה את עצמה. מכון המחקר panels מצביע על כך כי יותר מ-300 אלף איש הצטרפו והפסיקו לאכול בשר בימי שני, בנוסף למקומות עבודה רבים, עיריות ואפילו מעון ראש הממשלה. השר להגנת הסביבה אף הכריז על היוזמה כפרויקט ממלכתי

  הישראלים אוכלים פחות בשר. שנה לאחר שקמפיין meatless Monday שמובילה מיקי חיימוביץ עלה לאוויר - נרשמה הצלחה לא מבוטלת. על פי נתונים של מכון המחקר panels נמצא כי 20.8% מהישראלים אימצו את יוזמת "יום שני ללא בשר". מדובר בלמעלה מ-300 אלף איש.

   

 1. עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  על פי נתוני מכון המחקר, צמצום הצריכה בהיקף זה תורמת באופן ישיר לאיכות הסביבה ושווה ערך להורדת 20,000 מכוניות מכבישי ישראל.  

   

  עוד כתבות

  מיקי חיימוביץ: "הבנתי שבשר זה סוג של רצח"

  איכילוב מצטרף לטרנד: הכריז על "יום שני צמחוני"

  צמחונים? תפריט מאוזן כדי שלגוף לא יחסר דבר

   

  במהלך השנה הצטרפו מקומות עבודה רבים ליוזמת "שני ללא בשר", ושלוש עיריות אישרו בהחלטת מועצת עיר לקדם את היוזמה: תל אביב, פתח תקווה ומודיעין. בתל אביב היוזמה נכנסת כקריטריון לתו ירוק לעסקים

   

  גם שרת הבריאות, יעל גרמן, הכריזה כי לאור הצלחת המיזם, יתקיים פיילוט במפעל ההזנה הלאומי להטמעת יום שני ללא בשר והיא אף שוקלת להטמיע את הרעיון בכל מערכת הבריאות.

   

  השר להגנת הסביבה הכריז על מיטלס מאנדיי כפרויקט דגל ממלכתי שיסייע בקידום שמירה על הסביבה, וראש הממשלה ורעייתו הכריזו כי הם מאמצים את יום ללא בשר במעון ראש הממשלה.

   

  כחלק מתמיכת המשרד להגנת הסביבה ביוזמת יום שני ללא בשר יעלה בחודש הקרוב קמפיין רדיו בימי שני, שיסביר את הסיבות להפחתת צריכת בשר. הקמפיין ילווה בשיר של פול מקרתני - מוביל יוזמת יום שני ללא בשר בבריטניה המתאר את הבעיות הסביבתיות שנובעות בשל צריכת בשר מוגזמת.

 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן פדידה
  היוזמה הצליחה. 300 אלף הפסיקו לאכול בשר בימי שני
  צילום: רונן פדידה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים