שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

ארה"ב: גם הפנטגון נערך למבצע נגד הספינה

מיד לאחר שהתברר כי ספינת הנשק נמצאת בדרכה, הורה הבית הלבן לפטנגון להיערך לפעולה. המעקב המשותף הותיר את ההשתלטות בלב ים בידי צה"ל

ישראל וארצות הברית שיתפו פעולה במעקב אחרי הספינה שניסתה להעביר נשק מאיראן לרצועת עזה בערוצים מודיעיניים וצבאיים, וישראל היא זו שבחרה ליטול את ההובלה במעצר הספינה. כך אישרה הערב (יום ד') דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי. בוושינגטון ציינו כי הבית הלבן הורה לפנטגון לעקוב ולדווח על התנהלות הספינה למקרה שיהיה צורך בפעילות צבאית.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בתגובה האמריקנית הראשונה ללכידת ספינת הנשק, אמר דובר הבית הלבן ג'יי קרני כי ישראל עצרה "ספינה החשודה בהעברת נשק איראני אסור" לעזה. הוא ציין עוד כי גורמי ייעוץ ביטחוני ישראלים ואמריקנים, אנשי מודיעין וצבא היו מתואמים בנושא. מיד לאחר שהתברר כי ספינת הנשק נמצאת בדרכה, הורה הבית הלבן לפנטגון להציג אופציות

לפעולה חד-צדדית במקרה הצורך.

 

הדובר קרני הוסיף כי אף על פי שארצות הברית מנהלת שיחות עם איראן בנושא הגרעין, ממשל אובמה ימשיך להיאבק מול פעילות של הרפבוליקה האיסלאמית בתחום הפצת הנשק והטרור.

 

לדברי קרני, "אנחנו ממשיכים לטפל בנושאים גדולים כמו איראן, שמממנת ארגוני טרור, ואנחנו ממשיכים לנקוט את הצעדים הנדרשים כדי להתמודד עם האתגרים הללו. יחד עם זאת, נכון להמשיך לקדם את האפשרות של הגעה אפשרית לפתרון בסוגיית תוכנית הגרעין האיראני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
התארגנות חיל הים להשתלטות
צילום: דובר צה"ל
מומלצים