שתף קטע נבחר

אלפים מעובדי הדואר הפגינו: 'לא לפיטורים'

במקביל להשבתת כל הסניפים - אלפים מעובדי דואר ישראל הפגינו מחוץ למשרדי הנהלת החברה בתל אביב, במחאה על תוכנית הקיצוצים שההנהלה מוציאה לפועל. יו"ר הוועד שמעון פרג'ון, הסביר באולפן ynet מדוע הם פצחו בשביתה. צפו

כ-2,000 מעובדי דואר ישראל הפגינו היום (ב') מחוץ למשרדי הנהלת החברה בתל אביב, במקביל להשבתת פעילות כל הסניפים ברחבי הארץ. העובדים מוחים על תוכנית החירום שגיבשה הנהלת החברה, הכוללת פיטורי עובדים.

 

עוד סיפורים חמים -בפייסבוק שלנו   

 

יו"ר ההסתדרות עופר עיני, קרא בהפגנה לראש הממשלה בנימין נתניהו , לשר האוצר, יאיר לפיד, ולשר התקשורת, גלעד ארדן, לשבת עם העובדים כדי להציל את הדואר. יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, אמר כי יש אדישות לגורל עובדי החברה וקרא לבצע את תוכנית ההבראה המתוכננת, "בצורה אנושית". לדבריו, "מתייחסים אליהם כאל מספרים, מדובר באנשים.חבורת הממשלה להציל את העובדים, לא ניתן לזרוק אותם לרחוב".

 

 

מוקדם יותר היום טען יו"ר הוועד שמעון פרג'ון, בראיון באולפן ynet, כי תוכנית ההבראה לא תסייע לחברה להחלץ מהמשבר הפיננסי העמוק שבו היא מצויה. "מטרת ההפגנה שלנו זה מאבק על בית שלם, שמובל להיות חדל פירעון בעוד מספר חודשים ולא באשמת העובדים", אמר. "כל מה שמציגה בפנינו ההנהלה זה תוכנית לקיצוצים נרחבים בעובדים ובשכרם, שמאחוריה אין כלום". צפו בראיון המלא:

  

 

 

יו"ר הוועד: ההנהלה תפטר 2,000 עובדים

תכנית ההבראה לחברת הדואר הממשלתית, שנועדה לקצץ 113 מיליון שקל בהוצאות החברה, גובשה על ידי הנהלת החברה בתיאום עם רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר. התוכנית נכנסה לתוקף בשבוע שעבר, לאחר שבית הדין לעבודה הקפיא את יישומה בחודש הקודם בשל המו"מ שהתקיים עליה מול העובדים.

 

תוכנית הקיצוצים כוללת בשלב זה פיטורי 130 עובדים, אולם לדברי פרג'ון, בכוונת הנהלת החברה לפטר בסך הכל כ-2,000 עובדים, מבין 7,000 העובדים המועסקים בו. התוכנית כוללת גם את ביטול הרקת תיבות הדואר האדומות בשעות הבוקר, קיצוץ כמות השעות הנוספות של העובדים בחצי, קיצץ ההוצאות על השקעות והקפאת גיוסם של עובדים חדשים.

 

עובדי הדואר בהפגנה (באדיבות ההסתדרות) (באדיבות ההסתדרות)
עובדי הדואר בהפגנה(באדיבות ההסתדרות)

 

מנכ"ל הדואר: "המזומנים הולכים ופוחתים"

המשבר הפיננסי העמוק אליו נקלעה חברת הדואר, נגרם בין היתר בשל הירידה בשימוש בדואר בשנים האחרונות והמעבר לשימוש בדואר אלקטרוני, כמו גם הפסדים בגין פעילות לא רווחית שההכנסות ממנה מוכתבות לחברה על ידי הממשלה.  

 

במכתב ששלח היום מנכ"ל חברת הדואר לעובדים, חיים אלמוזנינו, הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי העובדים בטרפוד תוכנית ההתייעלות. "דרישת ארגון העובדים להמתין עד לסיום המו"מ על תוכנית ההבראה מערערת את יציבות החברה", כתב. "המזומנים בקופתה של החברה פוחתים והלכים אם לא יינקטו צעדי חירום מיידיים, שכוללים גם קיצוץ בהוצאות השכר, עלול הדבר לערער את יציבותה של החברה".

 

"צעדים ארגוניים בעת הזו עלולים להאיץ את הדרדרות החברה ולסכנה", הוסיף. "שביתה, עיצומים אי שיתוף פעולה אשר נועד לסכל את צעדי החירום – כל אלה עלולים לסכל את הניסיון להקדים תרופה למכה, מה שיוביל להחרפת הצעדים אותם נדרש לעשות בעתיד".

 

מהנהלת דואר ישראל נמסר אתמול, כי "הנהלת החברה פועלת באופן אינטנסיבי במטרה להציל את פרנסתם של אלפי משפחות. בין היתר החלה החברה בצעדי חירום במסגרת סמכויותיה, כדי להפסיק את התדרדרות החברה, וכן פועלת ליישום תוכנית הבראה מקיפה. מפתיע שבתקופה כל כך מורכבת של החברה, מחליט ועד העובדים במקום להתגייס, להעמיק את המשבר".

 

מנציגות מחזיקי אג"ח חברת הדואר נמסר: "בזמן שהנהלת הדואר והעובדים ממשיכים להתעמת, מצבה של החברה מידרדר מיום ליום וקופתה הולכת ומידלדלת. השביתה ממחישה את הצורך בהתערבות המדינה, שהיא הבעלים של חברת הדואר, על מנת למנוע את המשך ההידרדרות, לפני שהחברה תגיע לחדלות פרעון. ויפה שעה אחת קודם".


פורסם לראשונה 10/03/2014 11:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדי הדואר מפגינים
צילום: באדיבות ההסתדרות
עיני וניסנקורן בהפגנה
צילום: באדיבות ההסתדרות
מומלצים