שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

הנשק הוצג באילת: "הקהילה הבינ"ל צבועה"

עשרות הטילים ואמצעי הלחימה האחרים שנפרקו מספינת KLOS C הוצגו במסיבת העיתונאים. נתניהו טען שהמסמכים מצביעים שמקור ההברחה באיראן: "זאת האמת מאחורי מתקפת החיוכים המזויפים שלה"

אמצעי הלחימה שנחשפו על ספינת הנשק האיראנית KLOS C עמדו היום (ב') במוקד מסיבת עיתונאים של צה"ל. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אף הוא לבסיס חיל הים באילת ואליו התלוו שר הביטחון ובכירי הצבא. נתניהו טען שהמסמכים על הספינה מוכיחים שמקור ההעמסה שלה באיראן, והגדיר את התנהלות הקהילה הבינלאומית "צבועה". לדבריו, העולם מתעלם מתמיכה איראנית בטרור דוגמת ה-KLOS C, אבל מזדעק כשישראל "בונה מרפסת בירושלים". ynet העביר שידור ישיר מאילת:

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

נתניהו מצלם סלפי עם הלוחמים ()
נתניהו מצלם סלפי עם הלוחמים
אל מול האמל"ח שנפרק מהספינה אמר נתניהו לנוכחים בבסיס חיל הים: "הנשק הקטלני הזה שאתם רואים לפניכם היה מגיע לפאתי חיפה. יש כאלה בקהילה הבינלאומית שלא היו רוצים שנקיים את האירוע הזה, וגם אינם רוצים שנראה לעולם את מה שמתרחש בתוך איראן. קשה להם עם זה שאנו חושפים את האמת מאחורי החיוכים המזויפים של איראן".

 

לדבריו, המסמכים שנמצאו על ספינת הנשק מוכיחים שמאחורי העברת האמל"ח נמצאת טהרן: "שטר המטען המקורי ושטר המטען המזויף שמוצגים כאן מוכיחים כיצד ניסתה איראן להסוות את העמסת מכולות הנשק בשטחה. כך אנו גם למדים מעדותם של אנשי הצוות, שמספרים על הטענת מכולות הנשק בנמל הראשי של איראן – בנדר אבעס. הקהילה הבינלאומית רוצה להתעלם מהמשך התוקפנות איראן. היא רוצה להשלות את עצמה שאיראן זנחה את כוונתה להשיג נשק גרעיני. הצביעות הזאת לא רק שהיא פסולה מבחינה מוסרית, היא גם מסוכנת. בפעם הבאה יכילו הברחות נשק גרעיני".

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)


 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר במסיבת העיתונאים: "אפשר לראות כאן מה נחסך מאזרחי ישראל. המשטר האיראני הוא יצואן הטרור הגדול ביותר בעולם. אין סכסוך במזרח התיכון שהמשטר הזה לא מזין אותו בנשק, בתחמושת, בכסף ובאימוני טרור. אנחנו רואים הפרה ברורה של החוק הבינלאומי בהעברת טילים שאמורים בסופו של דבר לירות על אזרחי ישראל".

 

הספינה לוותה לנמל אילת לאחר פשיטת השייטת עליה בלב הים האדום. לבד מ-40 טילי M-302, אותרו על הספינה גם 181 פצצות מרגמה בקוטר 122 מ"מ ו-400 אלף כדורי 7.62 המיועדים למקלע מסוג מאג.

 

נתניהו עצמו התייחס אתמול למבצע ואמר כי "היו לו שתי מטרות: סיכול הגעת נשק קטלני לעזה וחשיפת פרצופה האמיתי של איראן". לדבריו, "איראן משקרת במצח נחושה ומכחישה מכול וכול את מעורבותה. אני אומר זאת לתשומת לבה של הגברת קתרין אשטון (שרת החוץ של האיחוד האירופי) שמבקרת עכשיו בטהרן. אני רוצה לשאול אותה אם היא שאלה את מארחיה על משלוח הנשק לארגוני הטרור, ואם לא שאלה, מדוע לא שאלה".

 

במשרד הביטחון שינעו את אמצעי הלחימה למתחם התצוגה בבסיס חיל הים מאילת באמצעות עשרות עובדי קבלן ותחזוקה. קרוב ל-100 עיתונאים וצלמים זרים הגיעו ממרכז הארץ, בנוסף לעשרות נספחים צבאיים ושגרירים. במתחם התצוגה הוצבו גם מסכי ענק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נתניהו ויעלון בחשיפת הנשק שנתפס על ה-KLOS C
צילום: מוטי קמחי
צילום: דובר צהל
הנשק שנחשף בספינה
צילום: דובר צהל
מומלצים