שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הורי לי זיתוני בצרפת: "בתנו הפכה לתיק"
  הוריה של הצעירה, שדורסיה בפגע וברח נמלטו לצרפת, נפגשו בפריז עם השופט החוקר. "הוא נתן מקום לרגשות שלנו, כל מי שהיה שם יצא בדמעות"

  "הדברים שאשתי קייט אמרה היו הקשים ביותר. שהבת שלנו, האישה הצעירה, המבטיחה, בעלת חוש ההומור הנפלא, הפכה מאדם ל'קייס'. לתיק חקירה ממוספר". כך אמר אתמול (יום ג') איציק זיתוני, אביה של לי זיתוני שנהרגה לפני כשנתיים וחצי בתאונת פגע וברח. ההורים שבו ממפגש ראשון בפריז, עם השופט החוקר את התיק, בו מסרו את עדותם. בפגישה עם השופט אמרו ההורים כי מבחינתם "לא מדובר בתאונה, אלא ברצח".

   

  לי זיתוני, בת 25 במותה, נהרגה בתאונה בספטמבר 2011 בעת שחצתה את הכביש בתל אביב, בשעת בוקר מוקדמת. ג'יפ מסוג BMW, בו ישבו אריק רוביק וקלוד חיאט, יהודים צרפתים בראשית שנות ה-40 לחייהם, פגע בה. לאחר התאונה ברחו השניים מהמקום, ותוך מספר שעות עזבו את הארץ.

  ההורים בצרפת: "זו לא תאונה, זה רצח" (צילום: פרנסואה בושון, לה פיגרו) (צילום: פרנסואה בושון, לה פיגרו)
  ההורים בצרפת: "זו לא תאונה, זה רצח"(צילום: פרנסואה בושון, לה פיגרו)

  כאשר נעצרו בצרפת, הודו השניים במיוחס להם. מאז מנהלות רשויות החוק בצרפת הליכים משפטיים בארצם. זמן קצר לאחר המקרה כבר הבהיר שגריר צרפת בישראל כי הסגרתם לא תתאפשר שכן העונש המקסימלי בישראל, על העבירות שביצעו, גבוה מזה שמצפה להם אם יורשעו בצרפת. נגד רוביק כבר הוגש כתב אישום בגין הריגה בנסיבות מחמירות ו"אי סיוע" לאדם בסכנה.

   

  השופט החוקר בלוט (BLOT), מבית המשפט בפריז, הזמין השבוע את ההורים ללשכתו על מנת לעדכן אותם בהתפתחות החקירה, ולמעשה על כך שהוא בשלבי הסיום בחקירת התיק. "הוא ביקש לשמוע את הצד שלנו, אבל קודם כל מסר לנו פרטים על החקירה שהוא בעצם מסיים. הוא אמר שהחומר שהועבר על ידי משטרת ישראל, למרות שהיה מורכב ומסובך, היה טוב מאוד. תיק חזק ומגובש. הצד השני למעשה מודה בכל מה שמיוחס לו, יש רק ויכוח בין הנאשמים האם אחד מהם 'התנדב' לקחת על עצמו את התיק תמורת תשלום".

  ה-BMW שפגע בזיתוני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ה-BMW שפגע בזיתוני(צילום: מוטי קמחי)

  זיתוני האב הוסיף כי השופט התייחס ל"התנהגותם המחפירה" של השניים לאחר התאונה, ואחר כך בצרפת - חיאט היה מעורב בקטטה, רוביק לא שילם את דמי הערבות שלו. "השופט היה מאוד בלתי רשמי ופתוח. הוא נתן מקום וכבוד לרגשות שלנו, דבר שלא כל כך מובן מאליו במהלך חקירה. כל מי שהיה שם יצא בדמעות".

   

  "אמרנו את אשר על ליבנו. סיפרנו על החיים שאחרי התאונה, על התחושות הקשות. איך התרחשה התאונה ועל ההתנהגות של הפרחחים האלה, שברחו מהמקום", הוסיף זיתוני. "הכי קשה היה לשמוע את קייט, אשתי, מספרת על התחושה שלה, שהבת שלנו, האישה הצעירה עם ההומור הנפלא הפכה ל'קייס'. לתיק חקירה ממוספר".

   

  על פי המידע שמסר השופט להורים, הוא יגיש בתקופה הקרובה את מסקנותיו לקראת פתיחת משפטם של רוביק וחיאט. ההורים העריכו עם זאת כי המשפט לא ייפתח לפני ינואר 2015.

   

  בעמותת "צדק בשבילי", המקדמת את המאבק בהבאת השניים לדין, מבקשים לסייע למשפחה ולעמותה גם בתרומות, כדי שניתן יהיה לממן את ליווי המשפט והמשך פעילות העמותה. "המפגש הזה היה חשוב לאין ערוך, כל עוד דורסיה של לי חופשיים נמשיך ונפעל בארץ ובצרפת בכדי להגיע למטרה הכל כך ברורה שלנו - צדק. אנו מגייסים וזקוקים לכל משאב אפשרי על מנת להתכונן למערכה משפטית מול מי שהוכיחו לא פעם שכספם וקשריהם חזקים מאד", ציינו.


  פורסם לראשונה 11/03/2014 23:54

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: פרנסואה בושון, לה פיגרו
  ההורים בפריז
  צילום: פרנסואה בושון, לה פיגרו
  לי זיתוני ז"ל
  מומלצים