שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרשות השנייה דורשת: תנאים נאותים ושקיפות מלאה באודישנים לריאליטי

  בעקבות תלונות שפורסמו ב-ynet, דנו ברשות השנייה בהתנהלות האודישנים ההמוניים לתוכניות ריאליטי. בעקבות כך, נדרשו הזכייניות לדאוג ל"תנאים פיזיים נאותים" לנבחנים ולחדד בפניהם את מה שמתוכנן ליום האודישן

  הסוף לשימוש בנבחנים לתוכניות ריאליטי כניצבים ללא תשלום? בעקבות סדרה של פרסומים ב-ynet, שעסקו בתלונות רבות מצד אנשים שהגיעו לימי אודישנים המוניים לתוכניות ריאליטי שונות, ערכה הרשות השנייה בדיקה של הנושא - וכעת מבקשים שם לוודא שהנבחנים יזכו מעתה ל"תנאים פיזיים נאותים", וכן דורשים מהזכייניות לחדד לנבחנים את מה שמתוכנן לאודישן, "כך שתהיה שקיפות מלאה".

   

  אודישנים המוניים או ניצבים בחינם? הסיקור המלא ב-ynet:

   

  מישהו צריך לדאוג לתנאים. אודישנים ל"אקס פקטור" (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
  מישהו צריך לדאוג לתנאים. אודישנים ל"אקס פקטור"(צילום: בני דויטש)
   

  האודישנים ההמוניים הפכו בשנים האחרונות לעניין שבשגרה בצילומים של הפקות ריאליטי גדולות - ביניהן "הכוכב הבא", "מאסטר שף", "אקס פקטור" ו"המירוץ למיליון". לאודישנים האלה מוזמנים מתמודדים המעוניינים להשתתף בתוכניות, אולם לפני המבחנים הם מצולמים במשך שעות ארוכות לפרומואים, מבלי שנאמר להם על כך מראש. לעתים, בגלל ההמתנה הארוכה, חלק מהתמודדים אף לא מספיקים להיבחן.

   

  התלונות הללו נחשפו כאן במספר כתבות שעסקו בנושא, ואלה כללו גם בעדויות אישיות שנאספו בימי הצילום עצמם. הנושא הועבר על ידי ynet לרשות השנייה,

   שם החליטו לפתוח בבירור מול הזכייניות לגבי הטענות - "ובכלל זה בין היתר בהתייחס לאופן הפנייה וביצוע האודישנים וכן השקיפות מול המתמודדים שמוזמנים לגבי צילומם לפרומואים המוניים בעת ההמתנה לאודישן".

   

  היום (ד') נערכה ברשות השנייה ישיבה בה נכחו זכייני הטלוויזיה, נציגים מטעם חברות ההפקה וגורמים מקצועיים מטעם הרשות. "ביקשנו ללמוד על ימי האודישנים המרוכזים ושמענו את הזכיינים, המפיקים ומספר מתלוננים", מסרו ברשות. "בעקבות כך סוכם כי יש לחדד את הנהוג כבר כיום ולתת דגש על ההיבטים הבאים: יש לוודא תנאים פיזיים נאותים למועמדים בימי האודישנים בהתאם לסוג התכנית ולגיל המתמודדים, וכמו כן לחדד למתמודדים את אשר עתיד לקרות באודישנים, כך שתהיה שקיפות מלאה כלפי המתמודדים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  אודישנים ל"כוכב נולד"
  צילום: עידו ארז
  לאתר ההטבות
  מומלצים