שתף קטע נבחר

הגן בניר עם לא ממוגן: "עלול להיגמר באסון"

קיבוץ ניר עם נמצא כשלושה ק"מ מרצועת עזה, אבל עבודות המיגון באחד הגנים לא הושלמו. לטענת ההורים מדובר במחלוקת בין הקיבוץ למשרד התמ"ת על תקציב של 200 אלף שקל

"בכלל לא צריך פה מלחמה ו-60 קסאמים בשעה. מספיק קסאם תועה אחד כדי לגרום לאסון", כך אומרת היום (ה') אם לילד בגן "הדר" בקיבוץ ניר עם ליד רצועת עזה. בגן אין מיגון בשל ויכוח בין הקיבוץ למשרד התמ"ת, העבודות להשלמת המיגון נמשכות כבר שנה, והילדים לומדים בינתיים במבנה זמני ולא ממוגן. אמש, בשעת לילה מאוחרת, קיבלו ההורים הודעה כי יצטרכו למצוא סידור לילדים בשל המתיחות ומטחי הטילים.

 

 

 


הגן בניר עם. ההורים לא מוכנים לשלוח את הילדים לגן בלי מיגון ()
הגן בניר עם. ההורים לא מוכנים לשלוח את הילדים לגן בלי מיגון

 

"הילדים שלנו נופלים בין הכיסאות בגלל בירוקרטיה שנמשכת כבר שנים", סיפרה ל-ynet אחת האמהות. "המיגון החיצוני של הגן כבר הושלם, אבל עדיין מטפלים בסידור הפנימי, שיעמוד בדרישות של משרד החינוך והתמ"ת, כך שמבפנים הכול הרוס והילדים לא יכולים ללמוד שם. בגן שבו הם לומדים באופן זמני אין מיגון, וזה כשלעצמו דבר הזוי

כשמדובר בקיבוץ שנמצא פחות משלושה ק"מ מהגדר".

 

ההורים הוסיפו כי עד עתה ניסו לפתור את הבעיות באופן שקט. "כשיש מצב מתוח כזה ונורים טילים, אנחנו מקבלים הודעה ב-00:30 בלילה שצריך למצוא סידור לילדים. ברור שאני לא יכולה לשלוח את הילד שלי לגן שאינו ממוגן כלל, או אפילו עם ממ"ד קרוב. יש שם 15 ילדים ושלושה אנשי צוות. איך הם יכולים לבחור את מי לוקחים ראשון לממ"ד?"

 

"לא מעניין אותי מי צריך לקבל אחריות, הקיבוץ או משרד התמ"ת, אבל לא ייתכן שבגלל ויכוח על 200 אלף שקל, אחרי שכבר השקיעו מיליונים, הילדים שלנו יישארו בלי מיגון ואנחנו לא נוכל לצאת לעבודה", אמרה האם", "בגנים אחרים בקיבוץ יש מיגון והלימודים שם נמשכים כרגיל. גם אני רוצה ללכת לעבודה בלי לחשוש שייפול משהו על הילד שלי - לא בימים של מתיחות וירי ולא בימים רגילים".

 

הנהלת קיבוץ ניר עם העדיפה שלא להגיב לטענות. משרד התמ"ת מסר בתגובה: "המשרד מעודד בניית מעונות יום על ידי הרשויות והקצה תקציב ייעודי לנושא. ההקצאה של שנת 2014 תפורסם בתקופה הקרובה והמועצה האזורית תוכל לפנות בבקשה לקבל תקצוב לבינוי המעון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים