שתף קטע נבחר

הטבעת שהלכה לאיבוד: נס פורים במשלוח מנות

פרויקט משלוח מיוחד של עמותת "יד לילד המיוחד" מאפשר לאלפי ילדים בעלי צרכים מיוחדים להתחבר עם חג הפורים וליהנות מחוויה מיוחדת במינה שמתחילה במשלוח מנות מתוק

רב פקד אירית ניצן מהיישוב מזכרת בתיה, התנדבה השבוע לארוז משלוחי מנות לילדים עם צרכים מיוחדים, במסגרת פרוייקט "משלוח מיוחד" של עמותת "יד לילד המיוחד" בכפר חב"ד, בשיתוף ערוץ מעורבות של ynet, יחד עם עוד עשרות מתנדבים שהגיעו מטעם "יום מעשים טובים".

 

אלפי משלוחים נארזו באותו יום ונשלחו לבתיהם של ילדים עם צרכים מיוחדים בכל הארץ על מנת לחבר אותם לחוויה של פורים, הרבה מהם עברו תחת ידיה של אירית בסרט-רץ בו נטלו חלק עוד 14 קציני משטרה בכירים מהאגף הלוגיסטי של המשטרה ברמלה.

 

עם סיום ההתנדבות הבחינה אירית שטבעת היהלום אותה ענדה - איננה. עד מהרה הבינה כי הטבעת נשמטה מהאצבע תוך כדי אריזת המשלוחים והחלה בחיפושים קדחתניים אחריה, בסיוע צוות העמותה.

 

אריזת משלוחי המנות ()
אריזת משלוחי המנות

 

משלא נמצאה הטבעת לאחר שעתיים של חיפושים, הסיקה שהטבעת נפלה לתוך אחד ממשלוחי המנות שהיו כבר בדרכם לילדים המיוחדים. הדבר הסב לה צער עצום מאחר שאת הטבעת העניקה לה אמה לרגל הולדת בתה, והיא היתה עבורה הרבה יותר מתכשיט. אירית סירבה לקבל את אובדן הטבעת כעובדה מוגמרת ומיררה בבכי.

 

למקום הוזעק מנכ"ל "יד לילד המיוחד", הרב מנחם מענדל בליניצקי, שהבטיח לעשות כל שביכולתו למצוא את הטבעת. בשלב זה נשאו כולם תפילה שהילד המיוחד שזכה בטבעת ישים לב למשהו קטן ונוצץ בין עשרות החטיפים והמשחקים ויסב את תשומת לב הוריו לכך.

 

הסיפור היכה כנפיים, ולקראת ערב התקשר סוחר תכשיטים מפורסם מידידי העמותה והציע לשחזר לאירית את הטבעת האבודה חינם אין כסף, אך היא סירבה בעדינות להצעה הנדיבה.

 

לילה קשה עבר על אירית שציפתה לנס פורים, אך הוא התמהמה מלבוא.

 

משמחים את הילדים ()
משמחים את הילדים

 

למחרת בערב, התראיין הרב בליניצקי בתחנת הרדיו "קול ברמה" וסיפר על מבצע המשלוחים שיצא לדרך, תוך שהוא מוסר את מספר הטלפון של העמותה. תוך שעה הוצף המשרד במאות הורים לילדים מיוחדים שביקשו לקבל אף הם משלוח מנות. בין שלל הפניות כמעט ונשכחה פניה "מוזרה" מזוג הורים ברחובות שטוענים כי מצאו טבעת יהלום במשלוח המנות של בנם בן השנה, אותו קיבל הבוקר בגן הטיפולי שבאסף הרופא.

 

המוקדן שלא היה מודע לסיפור המרגש, חשב כי מישהו חומד לו לצון, ורק ליתר בטחון סיפר זאת לרכז הפרוייקט דניאל נתנאלוב, וכפר חב"ד צהלה ושמחה. כשהתקשר הרב בליניצקי לבשר לאירית על נס פורים הפרטי שלה - נעתקו המילים מפיה, היא רק הצליחה לומר שהיא מאוד מאוד מתרגשת.

 

תוך שעות ספורות נערכה פגישה בין אירית למשפחת מהצרי ברחובות. ההורים סיפרו כי ראו את הטבעה מיד כשפתחו את משלוח המנות ותוך זמן קצר התקשרו להודיע. לקראת בואה של אירית הניחו את הטבעת בקופסת מתנה והעניקו אותה יחד עם משלוח מנות שהכינו לקצינה הנרגשת, תוך שהם מודים לה על הזכות לקיים את מצוות "השבת אבידה".

 

אירית סיפרה על הרגשה חזקה שליוותה אותה כל העת כי הטבעת תמצא, ושאת הבטחון נסכו בה צוות "יד לילד המיוחד" כשאמרו לה ש"שלוחי מצווה אינם ניזוקים".

 

סמנכ"ל העמותה, הרב ישראל מיידנצ'יק, ציין שהסיפור ממחיש היטב את המשנה "מצווה גוררת מצווה" - המוצרים שנתרמו, כמו גם האריזה והשינוע שנעשו בהתנדבות, גררו את מצוות השבת האבידה שעשו ההורים הנכבדים שהיו מלאכי השרת עבור אירית והחזירו לה את החיוך והשמחה לקראת פורים.

 

אלפי משלוחי המנות מכילים את הספר "יחי והידד" של סופרת הילדים רונית פרימו - תרומת "ידיעות ספרים", בובת "לולי" מתנת חברת "ספארק-טויס", ועשרות חטיפים שונים תרומת חברות רבות במשק הישראלי.

 

  • פרוייקט "משלוח מיוחד" נערך זו השנה השלישית על ידי עמותת "יד לילד המיוחד" של חב"ד בשיתוף ערוץ המעורבות של ynet, במסגרתו יוצאים אלפי משלוחי מנות לבתיהם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים בכל הארץ על מנת לחבר אותם עם החוויה של פורים. העמותה פתחה בקמפיין אינטרנטי לגיוס תרומות לפרוייקט על מנת להגיע לכמה שיותר ילדים בעלי צרכים מיוחדים. כל עזרה, תרומה או התנדבות יתקבלו בברכה. לתרומות: 054-2535770 או: 050-5848770 לבירורים אחרים: info@special.org.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים