שתף קטע נבחר

המסחר בבורסה בת"א ננעל בעליות

ת"א 25 עלה ב-0.2%, ת"א 100 הוסיף 0.3% והבנקים ירדו ב-0.3%; בזן נפלה ב-4.7%, לאומי איבד 1.5%. מניית אי.אל.די זינקה ב-268% במחזור של 7.3 מיליון שקל

המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ננעל (ב') בעליות שערים מתונות במדדים המובילים. המניות ארד, אי.די.אל וכת"ב בלטו עם מחזורי מסחר גבוהים מהממוצע. מחזור המסחר הסתכם ב-915 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

מדד ת"א 25 עלה ב-0.24% ל-1,376.54 נקודות, מדד ת"א 100 עלה ב-0.31% ל-1,271.49 נקודות, מדד הבנקים ירד ב-0.33% ל-1,286.96 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.88% ל-394.16 נקודות.

 

ברקע המסחר  

בורסת ת"א חזרה לפעילות לאחר חושפת סופ"ש ארוך כשברקע הירידות של שישי בניו יורק ופרסום נתוני המדד בישראל - ירידה של 0.2% בפברואר.

 

אלעד שמש, האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות, אמר בסקירה היומית כי המימוש אשר החל בשווקים בסוף השבוע הינו מימוש קל בלבד ביחס לפוטנציאל הירידות הקיים. "בימים האחרונים ניתן לזהות זינוק נוסף בפרמיית הסיכון כאשר הצטברות גורמי הלחץ מגיע מזירות שונות יחדיו. החשש מפני התלקחות צבאית באוקראינה, צמצום מוניטארי בארה"ב וההאטה בסין מייצרות עודף לחץ אשר עלול להוציא מהלך ירידות מהותי יותר. צפויה זרימת כספים מהאפיקים הספקולטיביים יותר אל הסולידיים כחלק ממהלך התגוננות", אומר שמש.

 

מניות במרכז

אי.אל.די (זינקה ב-268% במחזור של 7.3 מיליון שקל), העוסקת בפיתוח תוכנות מחשבים, דיווחה כי הגיעה לשלב המתקדם בהתמודדות על מכרז בתחום אחזקה תפעול ותחזוקת כלי טיס ללקוח קיים באירופה, כשמולה מתמודדת אחת בלבד. היקף המכרז עומד על 80 מיליון אירו למשך 5 שנים, ובמידה שתזכה במכרז תהיה לכך השפעה מהותית ביותר על החברה.

 

דרמה בניירות הערך של בזן (נפלה ב-4.7%). אג"ח בז"ן הארוכה מסדרה א' ירדה ב-3.5%, התשואה קפצה ל-7.8%. עד סוף החודש צפויה בזן לפרסם את תוצאותיה ל-2013.

 

אודיוקודס דיווחה כי חברת שירותי מערכות התקשורת Avaya בחרה בפלטפורמה של החברה לטובת שירותי ספק שירותי תמיכה של מפעיל באסיה.

 

ביוליין סיימה את שנת 2013 עם הפסד נקי של 61.4 מיליון שקל (17.7 מיליון דולר), בהשוואה להפסד נקי של 76.3 מיליון שקל (22 מיליון דולר) ב-2012.

 

נייס דווחה על קבלת פרס יישומי Big Data למוקדי שירות לקוחות. הפרס ניתן מטעם פירמת האנליסטים Frost & Sullivan, על סמך יכולתה של נייס לסייע לארגונים לייצר חווית שירות לקוחות מוצלחת, באמצעות פתרונות לניהול מידע.

 

כן פייט דווחה כי פרוטוקול המחקר Phase II לטיפול בסרטן הכבד עם מחלה מתקדמת בתרופת ה- CF102 אושר ע"י ועדת הלסינקי. הפרוטוקול אושר ע"י ועדת הלסינקי בישראל והחברה מתעתדת להתחיל את הניסוי בישראל ובמקביל להגישו גם באירופה ב-3 מדינות ובארה"ב. המחקר יכלול 78 חולים שיקבלו את תרופת המחקר כקו טיפול שני בסרטן הכבד, בחולים עם שחמת הכבד בדרגה Child- Pugh B. המחקר יבדוק יעילות ובטיחות של תרופת ה- CF102 מול פלסבו.

 

עליות מחירים בשיעור ממוצע של 4.8% שביצעה בסוף 2012, סייעו לאסם להציג עלייה בשיעור דומה במכירות בישראל ב-2013. כלל מכירות החברה הסתכמו בשנה שחלפה ב-4.19 מיליארד שקל - עלייה של 2.4% לעומת 2012. המכירות בישראל הסתכמו ב-3.56 מיליארד שקל - עלייה של 4%; המכירות בחו"ל ירדו ב-5.8% בשל הפסקת מכירת מוצרים הפסדיים ושחיקת שערי המטבע. הרווח הנקי של אסם בשנה שחלפה עלה ב-5.3% והסתכם ב-376 מיליון שקל. זאת, בעקבות ירידה בהוצאות מימון בשל פירעון הלוואות וקיטון בהוצאות חד-פעמיות.

 

חברת ניהול הנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור גרופ הודיעה אתמל כי תמכור את מגדל המשרדים 1412 Broadway במנהטן למשקיע הנדל"ן האמריקאי אייזיק שטרית תמורת 250 מיליון דולר. הנכס נרכש על-ידי הרבור גרופ, יחד עם חברות הביטוח מגדל ומנורה-מבטחים, בסוף 2010 תמורת 150 מיליון דולר.

 

אייסקיור מדיקל הודיעה על מכירת מערכת ראשונה של ™IceSense3 לחברת WKK Distribution מהונג קונג במסגרת הסכם הפצה. במסגרת ההסכם, העניקה החברה ל-WKK בלעדיות למכירת מערכות ™IceSense3 בהונג-קונג למשך שנתיים החל מ-26 בפברואר עם אפשרות להארכה, על בסיס עמידה בתנאי רכישת כמויות מינימום ואי הפצה של מוצרים מתחרים. WKK התחייבה לפעול מיידית לביצע הליכים רגולטוריים לרישום המערכת בהונג-קונג. עם קבלת האישורים הרגולטוריים התחייבה WKK לרכוש מהחברה מערכת שנייה ולהתחיל בהפצת המערכת למרפאות שד ובתי חולים בהונג-קונג.

 

סלקט ביומד מינתה לוועדה המייעצת של החברה שלושה מומחים בינלאומיים בתחום ברירת תאי גזע, זאת לאחר שהמומחים האמורים ביצעו בדיקה מעמיקה של טכנולוגיית החברה והתוצאות שהתקבלו בניסויים בבעלי חיים. מומחים אלו יהיו חלק מצוות הייעוץ הקליני שילווה את החברה בניסויים הקרובים בבני אדם. המומחים שמונו לוועדה המייעצת הינם: פרופ' רוברט נגרין, מנהל מחלקת השתלות מוח עצם באוניברסיטת סטנפורד שבקליפורניה; פרופ' ג'ון דיפרסיו, מנהל המחלקה האונקולוגית באוניברסיטת וושינגטון וידוע כחוקר מוביל במחלת השתל כנגד המאחסן GvHD; פרופ' פרנצ'סקו דאזי, המכהן כפרופסור לרפואה רגנרטיבית והמטולוגיה באימפריאל קולג' בלונדון.

 

אאורה השקעות דווחה כי החברה הבת אאורה ישראל חתמה על חוזה לרכישת קרקע בעיר יהוד - מונסון מצד ג' תמורת כ-45 מיליון שקל בתוספת של 7 מיליון שקל החזר הוצאות בתוספת מע"מ. אאורה ישראל מתכוונת לממן חלק מהתמורה בעסקה ממקורותיה העצמיים וחלק ע"י מימון בנקאי. כחלק מהעסקה התחייבה אאורה ישראל לפנות מחזיקים בקרקע, חלקם פונו בעבר ע"י המוכר ואת חלקם התחייבה החברה לפנות כחלק מהחוזה. המקרקעין מהווים חלק ממתחם פרויקט High הגנים התלויים בו השלימה בעבר אאורה ישראל את בניית שלב א' ובונה היום את שלבים ב' ו-ג', כך שעם רכישת המקרקעין תשלים אאורה ישראל הקמת שכונה בת 15 בניינים ומעל 800 יח"ד.

 

בנק לאומי (איבד 1.5%) הודיע כי בהסכמת הפיקוח על הבנקים יידחה יישום ההוראה בדבר הקדמת מועד פרסום הדוחות הכספיים, כך שהוראה זו תיושם לראשונה רק בדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2014. בהתאם לכך, הדוחות הכספיים לשנת 2013 יאושרו בדירקטוריון ב- 30 במרץ 2014, וזאת על מנת לכלול נתוני חברה כלולה מהותית.

 

אפריקה נכסים דווחה כי בהמשך להודעה קודמת על הסכם מקדמי מיולי 2013 לפיו העניקה חברה בת פולנית של AFI Europe N.V לצד שלישי אפשרות לרכוש את זכויות החכירה AFI של בקרקע בוורשה עד סוף חודש מרץ 2014 - החליטה הרוכשת על מימוש האופציה. עד -24 במרץ תושלם מכירת הזכויות בקרקע לרוכשת תמורת כ-157 מיליון זלוטי (כ-37 מיליון יורו). תזרים המזומנים הצפוי לחברה (לאחר סילוק מלא של הלוואה לבנק אשר הזכויות בקרקע שועבדו כבטוחה לפירעונה) יסתכם בכ-13 מיליון יורו. אפריקה נכסים לא צפויה לרשום רווח או הפסד מהותי בגין מכירה כאמור.


פורסם לראשונה 17/03/2014 10:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים