שתף קטע נבחר

בית משפט: שוקי וייס ניסה להבריח כספי עיקול

אחרי ביקור מדונה בישראל הוגשה דרישה לעיקול כספים של חברת שירותי אח"מים שנמצאים בידי שוקי וייס. חברת ההפקות שלו טענה שהיא לא מחזיקה בכספים הללו, אבל ננזפה על ידי בית המשפט. שוקי וייס: "אנחנו שוקלים לערער על פסק הדין"

בית משפט השלום בתל אביב נזף בחברת ההפקות של שוקי וייס מאחר שניסתה להבריח כספים שהיו מועדים לעיקול. השופטת הבכירה חנה ינון קבעה שהחברה ניסתה לסמא את עיניה באמצעות הצגת מסמכים לא משכנעים.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

ראשית הפרשה בתביעה שכלל לא קשורה לחברה של המפיק, אבל נולדה בעקבות הבאתה של הזמרת מדונה להופעה בישראל לפני כשנתיים. חברת ההשכרה AVIS ביקשה לעקל כספים של חברת "קליימן שירותי אחמי"ם בע"מ" ושל בעליה. לטענת AVIS, הנתבעת חייבת לה 1.2 מיליון שקל בגין שירותי השכרת רכב שהעניקה להם.

 

על מנת להבטיח את פירעון החוב במידה שתזכה בתביעה, הגישה AVIS גם בקשה להטלת עיקול על כספים שמגיעים לנתבעים מלקוחותיהם, בהם החברה "שוקי וייס הפקות". לטענת חברת ההשכרה - שיוצגה על ידי עורכי הדין מיכאל ראבלו ורועי כהן - הנתבעים העניקו שירותי אח"מים לפמליה של מדונה בשווי כחצי מיליון שקל, סכום שעדיין לא שולם.

מדונה באצטדיון רמת גן. הכל בגללה (צילום: יובל חן, ידיעות אחרונות) (צילום: יובל חן, ידיעות אחרונות)
מדונה באצטדיון רמת גן. הכל בגללה(צילום: יובל חן, ידיעות אחרונות)

הבקשה אושרה ו-AVIS הודיעה על העיקול ל"שוקי וייס הפקות", אלא שזו, באמצעות עו"ד בועז ארבל, הכחישה בתחילה את הסכום האמור. רק בחלוף כשלושה חודשים, ולאחר חלופת מכתבים בין עורכי הדין של כל צד, הודתה חברת ההפקות שהיא חייבת לנתבעים רק כ-88 אלף שקל, ועדיין לא נענתה להודעת העיקול.

 

מחשש שהכספים יוברחו הגישה AVIS בקשה לאישור העיקול לבית משפט השלום בתל אביב. היא ביקשה להציג את המכתב שבו אישרה חברת ההפקות שהיא חייבת לנתבעים כספים, אלא שזו התנגדה בטענה כי מדובר בחלק ממשא ומתן חסוי. בנוסף, ובניגוד מוחלט לאמור במכתב, הוסיפה חברת "שוקי וייס" כי אינה חייבת כספים לנתבעים.

 

הברחת כספים?

השופטת ינון החליטה לאשר את הצגת המכתב ששלחה חברת ההפקות למבקשת, ולאחר העיון בו קבעה כי מדובר בהודאת בעל דין.

למעשה, פסקה, חברת "שוקי וייס" הודתה שחור על גבי לבן שהיא מחזיקה עשרות אלפי שקלים ששייכים לנתבעים.

 

השופטת ציינה שחברת ההפקות ניסתה להסתיר ראיות חשובות במסגרת ההליך במטרה להבריח את כספי העיקול, שלא כדין ובחוסר תום לב. לדבריה, חברת ההפקות לא הצליחה לסתור את הודאתה שלפיה היא חייבת לנתבעים כספים.

 

משכך הורתה השופטת על עיקול הסכום, והורתה לחברת ההפקות להעביר אותו לידי AVIS ככל שתזכה בתביעה. חברת ההפקות תישא בתשלום שכר טרחת עו"ד של 10,000 שקל.

 

מ"שוקי וייס הפקות" נמסר בתגובה: "בית המשפט לא קבע כי החברה הבריחה כספים בניגוד לצו עיקול. בפסק הדין נדחו יותר מ-90 אחוז מהבקשה ונקבע שלמעט סכום של 87,208 שקל (שלגביו טענה חברת שוקי וייס לקיזוז כנגד חובות של חברות ההסעה אליה), אין כספים השייכים לאותם נותני שירותי הסעה. הסכום שנפסק יוחזק בידי החברה עד להכרעה בהליך העיקרי של התובעת נגד חברות ההסעה. 

יובהר כי גם קביעה זו התבססה על מסמך שהוחלף בין הצדדים לצורכי פשרה בלבד והוא חסוי בהתאם לדין, וכך אף נקבע בהחלטת ביניים של בית המשפט. בהתאם, אנו שוקלים בחיוב הגשת ערעור על פסק הדין".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים