שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסר פלסטיני באיראן - מילים ולחן: נעמי שמר
  מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי העלה בנאום בטהרן את סוגיית ירושלים וכלל ציטוטים מהשיר "ירושלים של זהב". לדבריו, "כל ילד בישות הציונית משנן את השיר"

  "כל ילד בישות הציונית משנן את השיר הזה וכל חייל בישות המקוללת הזאת". מזכ"ל הג'יהאד האיסאלמי, רמדאן שלח, ניצל את ידיעותיו באחד מהשירים האהובים ביותר בציבור הישראלי כדי להכלילו בתעמולה הפלסטינית. במהלך נאומו בוועידת העולם האיסלאמי שנערכה לפני כמה ימים בטהרן בירת איראן, הזכיר שלח בדבריו את שירה של נעמי שמר, "ירושלים של זהב".

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  שלח ציטט חלק מהשיר בעברית כדי לנסות ולעורר את התודעה בעולם האיסלאם כלפי ירושלים. "יש שיר שהצבא הציוני שר בשבעה ביוני כשהוא כבש את מסגד אל-אקצה. זה נקרא ירושלים של זהב, ירושלים של נחושת, ירושלים של אור. באנגלית שרו את השיר גדולי האמנים במערב".

   

  מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי טען בנאומו כי המאבק על ירושלים יישאר מרכז המאבק הקיומי בעולם ושלא תהיה יציבות בעולם עד שהזכות לא תחזור לבעליה בפלסטין. שלח אף קרא לאומה האסלאמית ובניה לשאול מה

  היא ירושלים עבורם. הוא קרא לאנשי הדת ולבני האומה האיסלאמית לא רק ללמוד את נושא הנשק והטילים שאיראן מעניקה להם, אלא גם ללמוד את הישות הציונית ולהכיר את תרבותה.

   

  "מה המשמעות של ירושלים בתרבות שלנו?" שאל שלח את הקהל. "מה המשמעות שלה בדת שלנו". שלח מתח ביקורת על כך ש"הציבור פחות צופה" בידיעות שעוסקות בירושלים ובניסיונות הייהוד שלה על ידי ישראל.

   

  במהלך הנאום התבטא שלח בחריפות נגד מאמציו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי להביא להסכם מסגרת בין ישראל לפלסטינים ואף הסביר מה הסכנה שטמונה בהכרה בישראל במדינה יהודית: "אתם יודעים מה זה אומר הכרה במדינה יהודית? זה אומר שאנחנו מכירים בכך שירושלים יהודית, שמסגד אל-אקצה ציוני ושכנסיית הקבר ציונית? האם מישהו מביניכם מסכים לכך?".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים