שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   האם עד השנה הבאה המינוס שלנו יצטמצם?
   לא מצליחים לגמור את החודש? עשרות אלפי ישראלים נמצאים באופן מתמיד באוברדראפט, בסך כולל של עשרות מיליארדי שקלים ובאוצר מקווים שכבר בתחילת השנה הבאה ההיקפים יצטמצמו. בינתיים, פרוייקט משפחה בצמיחה של ynet, "ידיעות אחרונות" ובנק הפועלים, חוזר לעונה שלישית וזו ההזדמנות שלכם לצאת מהמינוס וגם לזכות בפרס. כנסו והרשמו

   המינוס הכולל של תושבי ישראל עומד, נכון לסוף שנת 2013 על כ-35 מיליארד שקל, כאשר כ-50% ממשקי הבית נמצאים באופן מתמיד באוברדראפט.

    

    

   האם יש פתרון להתמכרות למשיכות הייתר? לפני שנה וחצי פרסם משרד האוצר את התוכנית שלו לחינוך פיננסי והגברת המודעות בקרב הציבור לנושאים הכלכליים-צרכניים. התוכנית, הפרושה על פני 60 עמודים, מציעה לשלב את הנושאים הללו בחינוך הציבור, בכל שכבות האוכלוסיה ובכל הגילאים.

    

   על פי התוכנית, כפי שפרסם אותה אגף שוק ההון באוצר, עד שנת 2015, תצומצם כמות בעלי החשבונות הנמצאים באוברדראפט, בכ- 10%, בנוסף תגדל ב-10% תכיפות המעקב שלנו אחרי חשבון הבנק.

    

   אמנם נותרו עוד 8 חודשים עד תחילת שנת המס הבאה, אך נראה כי במציאות הנוכחית במדינת ישראל, ספק אם היעדים הללו ימומשו.

    

   רק לאחרונה פרסמו חברות כרטיסי האשראי את הדוחות הכספיים שלהם לשנת 2013. על פי הנתונים, היקפי הקניות בכרטיסי אשראי בישראל הסתכמו בשנה שחלפה בסכום של 228 מיליארד שקל, גידול של 7%.

    

   מספר כרטיסי האשראי שמחזיק הציבור גדל תוך שנה בחצי מיליון, ונכון לסוף שנת 2013 היו בישראל 8.3 מיליון כרטיסי אשראי תקפים.

    

   הציבור בישראל ממשיך לצרוך, ואצל רבים, הפער בין ההכנסות להוצאות - נשמר ולעיתים אף גדל.

    

   כך עשרות אלפי משפחות בישראל לא מצליחות לאזן בין ההוצאות להכנסות שלהן, ושלל הפיתויים ברשתות השיווק ובקניונים רק הולך וגובר משנה לשנה.

    

   אז האם ניתן לבצע שינוי? אין ספק שמדובר במהלך אמיץ ולא פשוט, אך המציאות מוכיחה שזה אפשרי. במקרים רבים השאלה היא - כמה אנחנו מוכנים להתאמץ, על מה אנחנו מוכנים לוותר ועל מה לא, וכמה רחוק אנחנו מוכנים להגיע כדי לפתור את הבעיה.

    

   אחרי שנים של התנהלות כלכלית שגויה, הגיע הזמן לקחת את עצמנו בידיים ולקבל החלטות, לעיתים לא פשוטות, שיביאו אותנו למקום טוב יותר. לקראת חירות כלכלית.

    

   משפחה בצמיחה חוזרת

   ynet, "ידיעות אחרונות" ובנק הפועלים, מזמינים אתכם להצטרף לעונה השלישית של פרויקט "משפחה בצמיחה". אתם מוזמנים לספר לנו מעט על עצמכם ועל הקשיים הכלכליים עמם אתם מתמודדים ושברצונכם לפתור, בטופס רישום המופיע כאן.

    

   מבין כל המשפחות שיפנו אלינו, נבחר 5 משפחות שיזכו לקבל ליווי אישי ממומחי בנק הפועלים בדרך לניהול אורח חיים כלכלי נכון.

    

   היועצים המקצועיים ידריכו את המשפחות בניהול יעיל של משק הבית, בהתאמת ההוצאות להכנסות, בחינוך לצרכנות נבונה ובצמצום ההתחייבויות הכספיות. אנחנו נעקוב אחרי המשפחות ונשתף אתכם בהתפתחויות.

    

   5 המשפחות שייבחרו, יזכו גם במענק של הפקדה לתוכנית חיסכון של "דן חסכן" בסך 1,000 שקל בכל חודש למשך 20 חודשים, מתנת בנק הפועלים.

    

   תוכלו למלא את הטופס בלחיצה כאן , או בהמשך העמוד. בואו נצא לדרך חדשה.

    

     


   פורסם לראשונה 23/03/2014 10:28

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   צילום: חגי דקל
   משפחה בצמיחה, העונה הקודמת
   צילום: חגי דקל
   מומלצים