שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביהמ"ש: תנובה חויבה לספק - קו אופ חויבה לשלם
  ביהמ"ש המחוזי בירושלים חייב את תנובה לספק מוצרים לסניפי רשת קו אופ במושבים, אך קבע שקו אופ תפקיד לתנובה כספים לחשבון נאמנות, שהיא חייבת לה לכאורה. קו אופ נתבקשה להגיש תביעה נוספת על שאר טענותיה. קו אופ: "ביהמ"ש מנע מחסור". תנובה: "לא איימנו שלא נספק. ביהמ"ש הכריח את קו אופ לשלם"

  הסיבוב הראשון בסכסוך העסקי-משפטי בין קו אופ ישראל לתנובה  הסתיים, כשכל צד טוען להצלחה: בית-המשפט המחוזי בירושלים קבע שתנובה לא תוכל להפסיק לספק סחורה למרכליות והצרכניות שהפכו לחלק מרשת קו אופ, בעוד שתנובה התכחשה לטענה שבכלל איימה שלא לספק להן סחורה. יחד עם זאת, רשת קו אופ חויבה להפקיד את כל התשלומים שהיא לכאורה חייבת לתנובה לחשבון נאמנות, שלוש פעמים בחודש. ככל הנראה מדובר ב-1.5-1 מיליון שקל.

   

   

  קו אופ ביקשה מספר צווי מניעה, בין היתר, "צו המונע מהמשיבה לנצל לרעה את מעמדה כבעלת מונופולין בשוק החלב ומוצריו, באמצעות קביעת רמת מחירים בלתי הוגנת של מוצריה, או בקביעת תנאי התקשרות שונים לעסקאות דומות...". עוד ביקשה: "צו המונע מתנובה... לדרוש תנאי תשלום שונים לסניפים השונים ולדרוש תשלום במזומן, או תשלום שונה מתנאי התשלום החלים על כלל רשת קו אופ".

   

  למרות בקשת קו אופ, נראה כי בית-המשפט לא הורה לשנות את שיטת התמחור של תנובה. השופט יורם נועם, קבע: "להבטחת תשלומים להם זכאית תנובה לטענתה, בהתאם לתחשיבים שעל פי שיטתה יש לבצע, הן בעבר והן עד לסוף 2014, תפקיד קו אופ בחשבון נאמנות שינוהל על-ידי באי כוחה, סכום שייקבע על-ידי בית-המשפט. ההפקדה תיעשה עד 25 במרס. אישור על ביצוע ההפקדה בחשבון הנאמנות, יועבר מיידית לבא כוחה של תנובה. שחרור כספים מחשבון הנאמנות ייעשה או בהסכמה של באי כוח הצדדים, או על פי החלטה שיפוטית בהליך העיקרי שייפתח, או בהליך משפטי אחר שייפתח על-ידי מי מהצדדים בעתיד..".

   

  בית-המשפט קבע עוד כי על קו אופ להגיש תביעה נגד תנובה עד 31 במרס, בה תוכל לשטוח את שאר טענותיה נגד תנובה.

   

  קו אופ: "מברכים". תנובה: "ביהמ"ש קיבל את עמדתנו"

  מרשת קו אופ ישראל נמסר בתגובה: "אנו מברכים על החלטת בית-המשפט אשר מנע מחסור במוצרי חלב בפריפריה וב"מרחב הכפרי", ושמחים על הכרתו דה-פקטו של בית המשפט בסניפי 'קואופ שופ בכפר', כחלק בלתי נפרד מרשת 'קואופ ישראל'. אנו מקווים להמשיך במשא ומתן מסחרי הוגן עם תנובה מחוץ לכותלי בית המשפט".

     

  מתנובה נמסר בתגובה: "בית-המשפט החליט שאין מקום לתת צו מניעה נגד תנובה שנועד לשנות תנאים מסחריים של ההסכם הקיים. בית-המשפט הורה לקו אופ להפקיד את הכספים שלטענתם אינם צריכים לשלם בנאמנות כדי להבטיח את זכויותיה של תנובה.

   

  "בית-המשפט סירב לבקשה של הקו אופ להעביר את הדיון לבוררות וסירב לקיים דיון באופן חסוי כפי שביקש הקו אופ.

    

  "בית-המשפט קיבל את עמדת תנובה שהקו אופ לא רשאים לבצע שינויים חד צדדיים להסכם והראיה שהכריח את הקו אופ להפקיד בנאמנות את הסכום שהם חושבים שאינם צריכים לשלם.

   

  "בית-המשפט קבע כי הקו אופ צריך להגיש ולנהל הליך מלא שבו יתבררו הטענות המשפטיות ולא במסגרת צו מניעה.

   

  "תנובה תמשיך לספק מוצרים לצרכניות עד סוף שנת 2014 בכפוף לתשלום הכספים שמגיעים לה לפי ההסכם. ראוי להדגיש כי תנובה לא איימה כי לא תספק מוצרים ובית המשפט אף ציין כי תנובה תספק מוצריה בכפוף לתשלום עבורם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים