שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  30 ח"כים לנתניהו: שחרר גם אסירים יהודים

  גם חברי כנסת מהליכוד - בהם צחי הנגבי, יריב לוין ומירי רגב - לוחצים על ראש הממשלה וטוענים: "אי שחרורם של יהודים מהווה איפה ואיפה"

  גובר הלחץ על ראש הממשלה מימין: שעות ספורות אחרי האיום של סגן שר הביטחון ח"כ דני דנון, שיתפטר אם ישוחררו מחבלים פלסטינים, חתמו כ-30 חברי כנסת משורת סיעות על מכתב שהובילה ח"כ מירי רגב וקורא לנתניהו לשחרר אסירים יהודיים "לאומיים", כצעד נגדי לשחרור המחבלים הערבים.

   

  בין החותמים על המכתב - רגב, יריב לוין, צחי הנגבי, חיים כץ ומשה פייגלין מהליכוד, דוד רותם, רוברט אילטוב ושמעון אוחיון מישראל ביתנו, אנשי הבית היהודי שולי מועלם, יוני שטבון וזבולון כלפה ומרבית חברי סיעת ש"ס ויהדות התורה.  

  "במהלך החודשים האחרונים והבאים", נכתב לנתניהו, "משחררת ממשלת ישראל מאות מחבלים. מיותר לציין כי איש מאיתנו אינו חפץ בשחרור המחבלים הנוראיים, אשר פגעו במשפחות רבות כל כך בישראל, אולם אי שחרורם של האסירים היהודיים מהווה מדיניות של איפה ואיפה כלפיהם".

   

  במכתב לא מצוינים שמות אותם אסירים יהודים, אבל לפי יוזמי המכתב מדובר בין היתר על גור המל (מרצה מאסר עולם בגין רצח פלסטיני), שלומי דביר, עופר גמליאל (מחברי מחתרת בת עין. מרצה 15 שנות מאסר על עבירות של ניסיון לרצח ועבירות נשק), דוד אמויאל וצבי סטרוק (בנה של ח"כ אורית סטרוק מהבית היהודי שמרצה שנתיים וחצי מאסר בגין חטיפה והתעללות בנער פלסטיני).

   

  חברי הכנסת מציינים כי חתימתם על המכתב אינה מהווה הסכמה עם המעשים שנקטו האסירים היהודיים,

   ומוסיפים כי "איננו מתעלמים מן הרקע הקשה של אותם מעשים. בעת שיהודים אלו נמקים בכלא ובעוד הם יושבים מאחורי סורג ובריח, בהותירם משפחות סובלות ולעיתים אף שכולות, הם רואים כיצד מחבלים וביניהם רוצחים שפלים עושים את דרכם אל חיק עמם ומשפחותיהם, אל החופש".

   

  במכתב מצוין כי הנתונים מראים שאחוז גבוה מהמחבלים המשוחררים חוזרים לבסוף לטרור, ולעומתם "במקרה של אסירים יהודיים איש לא שב וחזר על מעשים דומים. אנו קוראים לך אדוני ראש הממשלה לפעול באופן מידי לשחרורם של קומץ אסירים יהודיים אלה ולתקן עוול זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קובי גדעון, לע"מ
  נתניהו. לחץ מימין
  צילום: קובי גדעון, לע"מ
  מומלצים