שתף קטע נבחר

נפצע בגולן בסיור הראשון אחרי החתונה

סגן תמיר מובשוביץ מהיישוב חשמונאים חזר ביום שלישי מהחופשה ושעות אחר כך נפצע בתקרית בגבול סוריה. חברו מספר: "הוא עדיין מחייך". אביו של הסמג"ד שנפצע: "הוא לא סיפר לי מה קרה, אבל הוא מרגיש בסדר גמור"

בבית החולים רמב"ם בחיפה מאושפזים עדיין ארבעת החיילים שנפצעו אתמול (יום ג') מפיצוץ של מטען חבלה בצפון רמת הגולן. החייל שנפצע קשה מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ ושלושת החיילים שנפצעו קל מאושפזים במחלקה האורתופדית. מנהל בית החולים, פרופ' רפי ביאר, אמר כי עדיין נשקפת סכנה לחייו: "הוא עבר שני ניתוחים בראשו והוא מורדם. אנו מקווים שיצליח לצאת מזה". שאר הפצועים מאושפזים במחלקה האורתופדית וצפויים להשתחרר בימים הקרובים.

  

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקרו אחר הצהריים את הפצועים ואת בני משפחותיהם. החיילים סיפרו בבית החולים ש"עוצמת הפיצוץ הייתה כה גדולה, עד שהג'יפ ממוגן הירי, ששוקל כמה טונות, התרומם באוויר".

 

אחד הפצועים באורח קל הוא סגן תמיר מובשוביץ (24), סגן מפקד הפלוגה, מהיישוב חשמונאים. חבר המכיר אותו גם מלימודיהם המשותפים בישיבת הסדר וגם מהשירות בצה"ל סיפר שמובשוביץ התחתן לפני שבועיים ומאז עבר להתגורר עם רעייתו. מחופשת החתונה הוא חזר רק ביום שלישי, שעות ספורות לפני התקרית.

 

ראש הממשלה מבקר את סגן מובשוביץ, היום ברמב"ם (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום לע
ראש הממשלה מבקר את סגן מובשוביץ, היום ברמב"ם(צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)


"הוא התחתן עם בחורה שהכיר לפני שנה דרך חברים משותפים והם זוג חמוד ומושלם", מספר החבר. "כל הזמן שהוא היה איתה לא ירד לו החיוך מהפנים. גם עכשיו הוא מחייך לכל מי שבא לבקר אותו בבית החולים. הוא לא מראה לאף אחד שכואב לו ושיש לו רסיסים בכל הגוף. אנחנו תמיד צוחקים עליו שהוא האדם המושלם. יש לפניו דרך ארוכה של שיקום אבל הרופאים צופים שבעזרת השם יהיה בסדר. בתקרית עצמה הוא שידר קור רוח ותפעל את האירוע ביחד עם הסמג"ד".

 

מובשוביץ, במקור מרעות, התגייס ב-2009 לאחר שלמד שנה וחצי בישיבת ההסדר עכו. "הוא מיועד להמשיך לתפקיד מ"פ ואני מקווה שהתקרית לא תעכב לו את התוכנית", מוסיף החבר. "הוא קצין מאוד מוערך בחטיבה. בונים עליו שיגיע רחוק".

 

הפצוע קשה: "מנהיג צנוע"

הפצוע קשה בתקרית השתתף בקבוצת הטריאתלון המקומית של קיסריה. אחד מחבריו לקבוצה סיפר כי הוא הצטרף לאימונים בכיתה י"א והתאמן בה כשנתיים.

 

"זה סוג של התמכרות", סיפר החבר. "זה ספורט מאוד תובעני, כשבעה אימונים בשבוע, ולפי היכרותי איתו יש לו אופי מיוחד וטוב. הוא יודע ליהנות מהספורט".

 

גיא כפתורי, שאימן את החייל בקבוצת הטריאתלון, אמר: "עם הגעתו לקבוצה, הוא הפך בן רגע לכוכב חברתי. הוא מנהיג שקט, בצניעות המיוחדת שלו ובדרכו, הוא בחור מאוד מרכזי בחבורה. ברגע שהוא נכנס לקבוצה הוא התאמן בצורה טוטאלית ובהמשך התייעץ עם חברים וגם איתי על כיווניו בצבא. אמרתי לו שאני תומך בכל מה שיבחר. הוא בחור חברתי ופופולרי ומאוד מעורב מבחינה חברתית".

הסמג"ד פציניאש. ישתחרר בקרוב (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום לע
הסמג"ד פציניאש. ישתחרר בקרוב(צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)

פינוי הפצועים לרמב"ם (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
פינוי הפצועים לרמב"ם(צילום: אבישג שאר-ישוב)

הסמג"ד פציאניש: מורשת צנחנים משפחתית

נפצועים האחרים הם מיכאל פולישוק מחדרה וסמג"ד 202, אוהד פציניאש. בני משפחתו של פציניאש הגיעו מביתם בערד כדי לבקר את הבן שנפגע בתקרית באורח קל. הם ביקשו להעביר אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע,

כדי שיאושפז קרוב לביתם ולביתו שבנבטים.

 

"לא ישנו כל הלילה", אמר אביו של הסמג"ד בבית החולים. בחדר שבו הוא מאושפז שוהים גם סגן מפקד פלוגה וחייל נוסף שנפצעו קל. האב, בנימין, אמר עוד כי "הבן בסדר גמור, הוא סובל מפציעות קלות ביותר. תוך יום או יומיים אני מאמין שהוא ישתחרר מבית החולים. הצבא ישלח אותו להבראה והוא יחזור לתפקיד שלו. במשפחה שלנו יש מורשת קרב של הצנחנים. בני הבכור היה גם הוא מפקד בחטיבה.

 

"אני מקווה שלהבא יהיו תוצאות טובות יותר, בלי נפגעים. הבן לא סיפר לי מה קרה אתמול, בדרך כלל אצלנו במשפחה לא מספרים. את ההודעה על הפציעה קיבלנו אחרי השעה 16:00 והיינו טרודים כל הדרך לכאן. לבני הבכור נפגעה כף-הרגל במהלך פעילות צבאית כששירת בצנחנים. אם זה היה תלוי באוהד, היום הוא היה חוזר לגדוד. לא הופתעתי מכך שהוא היה בקו הראשון, זה החינוך שהוא קיבל".

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
פינוי הפצועים, אחרי התקרית בגולן
צילום: אבישג שאר-ישוב
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מיכאל פולישוק
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים