שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אמנון נויבך מונה ליו"ר דירקטוריון הבורסה

  טרם הוחלט אם נויבך יכהן ב-60% משרה או 80% משרה כפי שכיהן קודמו סם ברונפלד. נויבך: "אני משוכנע כי בכוחות משותפים נתמודד עם האתגרים העומדים בפני שוק ההון בעת זו, ונוביל את הבורסה לעידן חדש"

  אמנון נויבך, דמות אלמונית יחסית בשוק ההון מונה ליושב ראש הבורסה בתל אביב. נויבך מכהן בשורה של דירקטוריונים ביניהם ביטוח ישיר ולאומי קארד. בעבר גם כיהן נויבך כיו"ר חברת פלאפון (2000-2003). עם המינוי נויבך יצטרך לפרוש מכל תפקדיו בחברות ציבוריות.

   

  "השאיפה: מחזורי מסחר של 2 מיליארד ביום"

  ועדת האיתור ליו"ר הבורסה יוצאת לדרך

  מנכ"ל חדש לבורסה בת"א: יוסי ביינארט

   

  נויבך שימש כיועצו של שמעון פרס כשהאחרון כיהן כראש הממשלה ב-1985. הוא החל את דרכו המקצועית באגף התקציבים במשרד האוצר.

   

  טרם הוחלט אם נויבך, אביה של העיתונאית קרן נויבך, יכהן ב-60% משרה או 80% משרה כפי שכיהן קודמו סם ברונפלד.

   

  מדובר במינוי של ועדת האיתור של הבורסה בראשות הדירקטורית החיצונית ברכה ליטבק. זאת לאחר חודשים רבים של חיפושים אחר יו"ר שיחליף את היו"ר הזמני רון מלכא שהיה אף הוא מועמד.

   

  מדובר במינוי מפתיע יחסית שכן הצפי היה למינוי אדם מוכר יותר בעל שם בשוק ההון וענף הפיננסים, זאת במיוחד שגם המנכ"ל הטרי יוסי ביינרט הוא דמות שאינה מוכרת בקהיליית שוק ההון המקומית כיוון שעבד שנים בחול.

   

  הוועדה הציעה את התפקיד לשורת דמויות בכירות שדחו ההצעה על רקע הצורך לפרוש מתפקידים נוספים. שמואל האוזר יו"ר הרשות אישר את המינוי.

   

  נויבך מסר כי הוא מודה לוועדה על התהליך המכובד והמקצועי ולדירקטוריון על האמון. "אני משוכנע כי בכוחות משותפים נתמודד עם האתגרים העומדים בפני שוק ההון בעת זו, ונוביל את הבורסה לעידן חדש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים