שתף קטע נבחר

עונש קל: על קטנוע, בלי קסדה, עם תינוקת ביד

שוטרים תפסו רוכב שהואשם בעקבות כך בנהיגה רשלנית וסיכון חיי אדם. השופט קיבל את הגרסה שלהם אבל הסתפק בשלושה חודשי שלילה

מלחמת גרסאות בגין עבירת תעבורה קשה ומסוכנת של נהג קטנוע הובילה לעונש שנוי במחלוקת. שלושה שוטרים טענו שתפסו נהג רוכב ללא קסדה, כשבאחת מידיו אחז תינוקת בת שנה - גם היא נטולת מיגון. הנהג עצמו הכחיש, אבל אף שבית המשפט לתעבורה קיבל את גרסת השוטרים, הוא גזר עליו שלושה חודשי שלילת רישיון בלבד.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

כתב האישום שהוגש לבית המשפט לתעבורה בעכו ייחס לנהג עבירה של נהיגה בקלות ראש תוך סיכון חיי אדם. בתגובה הוא הכחיש שהחזיק את התינוקת בזמן נסיעה וטען שהקטנוע כלל לא היה מונע, אבל השופט אבישי קאופמן סבר שעדויות השוטרים אמינות ועקביות יותר. לדבריו, גרסת הנאשם כללה סתירות ועוררה תמיהות רבות.

 

למרות זאת, וחרף העובדה שלנאשם היו 13 הרשעות תעבורה קודמות, הסתפק השופט קאופמן בפסילה של שלושה חודשים, פסילה על תנאי למשך שנתיים וקנס של 2,000 שקל.

 

עו"ד דודי דויטש העוסק בדיני תעבורה, לעומת זאת, סבור דווקא שהעונש היה מחמיר ונבע מניהול משפטי לא מקצועי. לדבריו, עבירת "קלות ראש" לבדה אינה מקימה פסילת רישיון לפי החוק.

 

עו"ד דויטש: "ייתכן שהתנהגות הנהג הייתה מסכנת, אך עדיין עומדת לו הזכות לטעון לחפותו מבלי שהדבר ישמש לחובתו. ניהול נכון עשוי לחשוף סדקים וכשלים בגרסת השוטר, אך לשם כך נדרשים ידע וניסיון משפטי מקצועי, שעליהם בחר הנאשם לוותר".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים