שתף קטע נבחר

אבו מאזן מתעקש: ירושלים, פליטים ואסירים

הוועד המרכזי של פתח דן בפגישת הנשיא הפלסטיני עם נשיא ארצות הברית והביע סירוב לדרישת ישראל להכרה בה כמדינה יהודית

ההנהגה הפלסטינית לא תסכים לפחות ממדינה ריבונית שבירתה היא מזרח ירושלים, לא תיכנע ללחץ ולא תוותר על הזכויות הלאומיות שלה, כך הצהיר היום (שבת) הנשיא הפלסטיני  אבו מאזן.

 

עוד סיפורים חמים בפייסבוק של ynet

 

במהלך פגישה מיוחדת של הוועד המרכזי של פתח, שהתכנס לדון בתוצאות פגישת אבו מאזן ונשיא ארצות הברית ברק אובמה, הביעו חברי הוועד תמיכה בעמדותיו של האחרון. הם קראו בנוסף לנסיגה ישראלית משטחי הגדה המערבית, ללא כל נוכחות צבאית או אזרחית, למציאת פתרון "צודק" לסוגיית הפליטים על בסיס החלטה 194 של האו"ם וסירבו לדרישה להכרה בישראל כמדינה יהודית.

דקת דומיה בפתח לזכר ההרוגים בג'נין  (צילום: EPA) (צילום: EPA)
דקת דומיה בפתח לזכר ההרוגים בג'נין (צילום: EPA)

אבו מאזן ואובמה בבית הלבן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אבו מאזן ואובמה בבית הלבן(צילום: EPA)
 

חברי הוועד הביעו את מחוייבותם להמשך המשא ומתן במסגרת חלון הזמנים האמריקני - עד ל-29 באפריל. הם הדגישו כי על ישראל ליישם את הפעימה הרביעית של שחרור האסירים במועד שנקבע לכך (29 במארס) ודחו בכפוף לכך קריאות פוליטיות ישראליות לכרוך את המהלך בהמשך המשא ומתן. לטענת הוועד, שחרור האסירים הותנה מלכתחילה בנטרול הכוונה הפלסטינית לפנות לאו"ם במהלך המשא ומתן.

 

פגישת אבו מאזן עם אובמה בבית הלבן עסקה בניסיון האמריקני להאריך את המשא ומתן בין הצדדים מבלי ליצור משבר מדיני שישפיע על

האזור. "הפלסטינים הכירו במדינת ישראל בהסכמים קודמים", הדגיש יו"ר הרשות בפתח הפגישה. "ישראל יכולה להראות את רצינותה על ידי שחרור אסירים כפי שהבטיחה".

 

דובר הוועד המרכזי של פתח נביל אבו רודינה ציין כי הפגישות בוושינגטון כללו החלפת רעיונות ולא הולידו קבלת מסמך כתוב מהאמריקנים. "אם יתקבל מסמך כזה", הדגיש, "הוא יעמוד במוקד דיון של חברי ההנהגה הפלסטינית".

 

הפגישה החלה בדקת דומייה לזכר שלושת הרוגי התקרית עם צה"ל במחנה הפליטים בג'נין. הוועד גינה את פעולת צה"ל וחבריו דרשו מהקהילה הבינלאומית ומהממשל האמריקני להתערב "ולעצור את פשעי ישראל ואת הפגיעה המסוכנת בזכויות העם הפלסטיני".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים