שתף קטע נבחר

תלונה: שר בכיר ביצע עבירות מין בעובדת

העבירות לכאורה בוצעו לפני כ-15 שנה בעובדת משרדו לשעבר. בפוליגרף שעברה היא לא נמצאה דוברת אמת. וינשטיין בודק אם התלונה התיישנה, המשטרה פתחה בבדיקה

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בודק מידע שהגיע אליו ולפיו שר בכיר בממשלת ישראל ביצע לכאורה עבירות מין בעובדת משרדו לפני כ-15 שנה. כך דיווחה אמש (יום א') לראשונה עדי מאירי, כתבת "קול ישראל". השר מתכוון להתייעץ בבוקר עם פרקליטו. מהמשטרה נמסר כי בימים האחרונים "הגיע אלינו מידע, והוא נבדק".

 

היועץ המשפטי אמור להחליט אם חלה התיישנות על העבירה לכאורה, וכעת נמצא המידע רק בשלב בדיקה ראשונית שלאחריה יוחלט אם לפתוח בחקירה פלילית. התלונה התקבלה לפני כשבוע ובמשרד המשפטים אישרו את הדברים. בימים האחרונים קיים וינשטיין ישיבת התייעצות שבה השתתפו פרקליט המדינה שי ניצן, המשנה ליועץ המשפטי לעניינים פליליים רז נזרי ובכירים נוספים בפרקליטות ובמשטרה. בישיבה דנו בהמשך בדיקת הפרשה. 

 

בגלי צה"ל דווח כי לטענת המתלוננת, תושבת המרכז שהייתה בעבר פקידת השר, הוא ביצע בה עבירות מין לפני כ-15 שנה. היא נשלחה לשתי בדיקות פוליגרף, ובראשונה - שבה לא נשאלה על מגע מיני - היא נמצאה דוברת אמת. בבדיקה השנייה, שבה נשאלה על עבירות מין, התשובות היו לא משמעיות עם נטייה לשקר. בראיון לגלי צה"ל טענה המתלוננת כי עבירות המין לכאורה בוצעו בעת שהשניים היו בחדר במלון. לטענתה, השר שלבש חלוק מגבת ביקש ממנה לשבת לידה.

 

עו"ד רות דוד-בלום, לשעבר פרקליטת מחוז תל-אביב, התייחסה בגלי צה"ל לנושא ההתיישנות והבהירה: "החוק הפלילי קובע התיישנות על כל עבירת מין שבוצעה לפני יותר מעשר שנים. אחרי כל-כך הרבה זמן כל מה שנותר הוא לשמוע את גרסתה של המתלוננת. אני לא בטוחה בכלל שצריך לחקור את השר".

 

"זה ניסיון להפליל שר בכיר באונס"

השר ומקורביו אמרו כי אין להם מושג מי היא האישה, ואינם מכירים את שמה. מקורבי השר ציינו כי זהו ניסיון לחיסול פוליטי: "ההרגשה היא של סיוט, עוברים סיוט. יש ניסיון לפגוע בו". לדברי אחד המקורבים, "זה חיסול פוליטי מחושב ומהונדס היטב. מעלים מהאוב אישה שלא הייתה ושהשר לא מכיר אותה בכלל. הפעם זה השיא - זה מסמך הרפז על סטרואידים".

 

"בית הקלפים זה כלום לעומת מה שמתרחש בפוליטיקה הישראלית, זה ניסיון להפליל שר בכיר באונס", כתב קרוב משפחתו של השר בסטטוס בפייסבוק, שבינתיים נמחק. "זה קמפיין שקרי, הזוי ומשמיץ נגד האדם הכי ישר במערכת הפוליטית. העם לא עד כדי כך מטומטם - לא בטיימינג, לא בשקרים ולא ברשלנות של ההפללה".

 

המקרה האחרון שבו הורשע פוליטיקאי בעבירות מין היה זה של משה קצב, שנדון

בשנת 2011 לשבע שנות מאסר אחרי שהורשע בשתי עבירות אונס ומעשה מגונה. האירועים שהובילו להרשעתו התרחשו בעת היותו נשיא ושנים קודם לכך כשר התחבורה. קצב מרצה כעת את עונשו בכלא מעשיהו ברמלה.

 

בשנת 2000 הורשע ח"כ ושר הביטחון לשעבר יצחק מרדכי במעשים מגונים אחרי תלונות שהתקבלו על מעשיו בשנים שבהן כיהן כשר הביטחון וכשר התחבורה. מרדכי הואשם בעבירות מין בשלוש נשים. הוא הורשע ונגזרו עליו 18 חודשים על תנאי שהיו הופכים למאסר בפועל אם היה עובר עבירת מין תוך שלוש שנים מיום גזר הדין. מרדכי הגיש ערעור אך זה נדחה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
היועץ וינשטיין בודק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים