שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סקר מדאיג: מה אחוז הישראלים שעושים ספורט?

  סקר חדש מגלה תמונת מצב מדאיגה: כמחצית מהאנשים בישראל אינם מבצעים כלל פעילות גופנית, ובהתאם לכך אינם מרוצים ממשקל גופם. בני 55 ומעלה, גברים ובעלי הכנסה גבוהה סובלים במיוחד מעודף משקל

  לא אוכלים ארוחות מסודרות, לא עושים ספורט - ובאופן שאינו מפתיע גם לא מרוצים ממשקלם: זאת תמונת המצב העגומה העולה מסקר חדש שבוצע בקרב 450 משתתפים בישראל, בנושאי תזונה, משקל ופעילות גופנית. 

   

  30.2% מהנשאלים ציינו שהם אוכלים בצורה לא מסודרת, ורק 4.7% ענו כי הם אוכלים שש ארוחות קטנות ביום. במקביל, כמחצית מהנשאלים, 49.7%, אינם מבצעים כלל פעילות גופנית. 80% מהנשאלים הללו שאינם מבצעים פעילות גופנית מגדירים את עצמם כחרדים. 

   

   

  ישראל 2014:

   

  על פי נתוני הסקר, שבוצע על ידי "פאנל פרויקט המדגם" עבור חברת סאנריידר, בקבוצת הגיל 44-15 מבצעים הכי פחות פעילות גופנית - למעלה מ-50% מהנשאלים ענו כי אינם מבצעים פעילות כזאת בכלל, לעומת 28% בלבד בקבוצת הגיל 54-45. ייתכן ששינוי זה קשור בשעות הפנאי ההולכות ומתרבות בגיל המבוגר, הודות לעובדה שהילדים גדלים, מורגשת לעתים רווחה כלכלית ועוד.


  מהסקר עולה כי בהתאם לתשובותיהם בנושאי תזונה ופעילות גופנית סדירה, סובלים הנשאלים לא מעט מבעיות משקל: לא פחות מ-48.3% מהם אינם מרוצים ממשקלם. 

   

  קרוב למחצית המשתתפים בסקר - 46% - הם בעלי BMI המעיד על עודף משקל, במיוחד בקרב קבוצת הגיל 64-55 (68.9%), בקרב גברים (48.9%) ובקרב בעלי הכנסה גבוהה (63.4%).

   

  בתל אביב מקפידים במיוחד על המשקל, והעיר נרשמה בסקר כאזור המגורים שבו שיעור הנשאלים בעלי BMI תקין הוא הגבוה ביותר - 62.3% לעומת יהודה ושומרון, שם רק 45.5% מהנשאלים הם בעלי BMI תקין.

   

  כ-59.1% מהנשאלים הדתיים הם בעלי BMI תקין, יותר מחילוניים (50%), ממסורתיים (56.5%) ומחרדים (55.6%).

   

  ומה לגבי דיאטה? 36.9% הנשאלים העלו מעט במשקלם במהלך חמש השנים האחרונות, ו-21.8% העלו במשקלם משמעותית - יותר מעשרה קילוגרם בחמש השנים האחרונות.

   

  רק 4.4% מהנשאלים בקבוצת הגיל 44-35 הצליחו לרזות בחמש השנים האחרונות, בעוד ש-38.2% מהם העלו מעט במשקלם בתקופה זו ו-23.5% השמינו משמעותית בשנים אלו.  
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  בתל אביב מקפידים במיוחד על המשקל
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים