שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דירבן שובתים במשרד החוץ - אבל עבד כרגיל
  ראש חטיבת פרט ורווחה במשרד, רוני הראל, עודד עובדים לשבות. גורמים במשרד טוענים: "הוא דווקא הגיש דו"ח שעות מלא על החודש שעבר". הראל מסר בתגובה: "החטיבה שלי הוחרגה מהעיצומים ועבדה כרגיל"

  מאבק עובדי משרד החוץ אמנם מחריף וכולל השבתה כללית שבמסגרתה נסגרו נציגויות ישראל בעולם וננעלו שערי המשרד בירושלים, אבל בדו"ח שעות העבודה - העניינים כרגיל. ראש חטיבת פרט ורווחה במשרד החוץ, רוני הראל, מהפעילים הדומיננטיים במאבק העובדים לשיפור תנאיהם, הגיש היום (ב') את דיווח שעות העבודה שלו להנהלת המשרד, וממנו עולה שחרף העיצומים שלהם הטיף - הוא דווקא עבד כרגיל.

   

  עוד על השביתה במשרד החוץ:

   

  בדו"ח אין זכר לעיצומים של התקופה האחרונה: הראל עבד בחודש החולף 100 אחוז משעות העבודה שלו וגם הגיש תצהיר שלפיו עבד חודש מלא. גורמים במשרד החוץ אמרו שהראל היה מהעוסקים העיקריים בשביתה היזומה עד שהדבר הגיע לכרטיס העבודה שלו. לטענתם, דווקא מי שביקש ודירבן את העובדים לספוג פגיעה בשכר, מגיש דיווח על 100 אחוז משעות העבודה.

   

  הראל מסר בתגובה: "ועד העובדים החריג את חטיבת פרט ורווחה מהעיצומים ואני שייך לחטיבה הזאת. החטיבה שלי עבדה רגיל ולא נכללה בעיצומים".

   

  נזקי השביתה במשרד החוץ: "הפכתי בן ערובה"    (צילום: אורי דוידוביץ' וניצן דרור)

  נזקי השביתה במשרד החוץ: "הפכתי בן ערובה"    (צילום: אורי דוידוביץ' וניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אתמול הודיעו עובדי משרד החוץ על שביתה כללית שתגרום לסגירת כל 103 הנציגויות של ישראל בעולם ולנעילת שערי משרד החוץ בירושלים.

  בוועד העובדים אף אמרו ששר החוץ אביגדור ליברמן לא יוכל להיכנס ללשכתו.

   

  עיקר המאבק נוגע לניסיון ועד העובדים לשפר את תנאיהם. הם נקלעו בשל כך לעימות חריף עם משרד האוצר, שלטענתם מסרב להכיר בזכויות הדיפלומטים הישראלים ולשפר את שכרם של העובדים.

   

  בניסיון להפעיל לחץ על משרד האוצר הנחה הוועד את עובדי המשרד לעזוב את מקום עבודתם והכריז על שביתה כללית. העובדים נעלו באופן מוחלט את משרד החוץ וכן את שגרירויות ישראל בעולם, לראשונה בתולדות ישראל. השביתה אינה מוגבלת בזמן.

   

  בשל העיצומים נותק הקשר עם הגורמים המשפיעים במדינות העולם, אין פעילות הסברה ודוברות בתקשורת הזרה, לא מונפקים דרכונים, אישורים קונסולריים, לא מטופלים ומבוטלים בפועל ביקורים ממלכתיים בארץ ובחו"ל, לא ניתנים אישורים לייצוא ביטחוני ואין חתימה על מסמכים הנדרשים לביצוע עסקאות בינלאומיות המניבות רווח רב לכלכלה ולמשק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נחשון פיליפסון
  שביתת עובדי משרד החוץ
  צילום: נחשון פיליפסון
  מומלצים