שתף קטע נבחר

סילבן שלום נחקר תחת אזהרה במשך שעתיים

פרשת עבירות המין: בעקבות תלונת האישה שעבדה במשרדו לפני 15 שנה, מסר השר את גרסתו. היועמ"ש מגדיר זאת כבדיקה, אם לא יהיו תלונות שלא חלות עליהן התיישנות לא צפוי אישום. שלום: עניתי על כל השאלות

פרשת עבירות המין לכאורה של השר לשיתוף פעולה אזורי הגיעה למשטרה: השר סילבן שלום מסר היום (ג') במשך שעתיים את גרסתו במשטרה, בעקבות תלונת האישה שעבדה במשרדו לפני 15 שנה. שלום נחקר תחת אזהרה.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו  

 

בהודעת המשטרה נאמר כי "בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה החלה ביחידה להב 433 בדיקה בעקבות התלונה על אירוע מיני בשנת 1998". במשטרה אמרו כי החומר יועבר לבחינת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

 

שלום אמנם נחקר באזהרה, אבל נוכח ההתיישנות שחלה על העבירה הנוכחית לכאורה, משמעותה במקרה זה היא בעיקר החובה להבהירו כי דבריו עלולים לשמש נגדו בהמשך - אם יהיו תלונות שאינן תחת התיישנות. היועץ המשפטי לממשלה מגדיר עדיין את ההליך כבדיקה. אם לא יהיו תלונות חדשות שלא חלה עליהן התיישנות, הבדיקה צפויה להסתיים ללא כתב אישום.

 

מלשכת השר שלום נמסר כי "השר מסר הודעה למשטרה וענה על כל השאלות. יצוין כי דקות אחדות לאחר פרסום הפרשה ביום ראשון בלילה, פנה השר ליועץ המשפטי לממשלה והודיע כי הוא מבקש למסור עדות באופן מיידי ולענות על כל השאלות".

 

התלונה במשרד היועץ המשפטי התקבלה לפני כשבוע. בימים האחרונים קיים היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ישיבת התייעצות שבה השתתפו פרקליט המדינה שי ניצן, המשנה

ליועץ המשפטי לעניינים פליליים רז נזרי ובכירים נוספים בפרקליטות ובמשטרה. בישיבה דנו בהמשך בדיקת הפרשה ובשאלת התיישנות העבירות לכאורה.

 

העובדת נשלחה לבדיקות פוליגרף מטעם מערכת החדשות של גלי-צה"ל, ובראשונה - שבה לא נשאלה על מגע מיני - היא נמצאה דוברת אמת. בבדיקה השנייה, שבה נשאלה על עבירות מין, התשובות היו לא משמעיות עם נטייה לשקר. לטענתה, עבירות המין לכאורה בוצעו בעת שהשניים היו בחדר במלון כאשר השר, שלבש חלוק מגבת, ביקש ממנה לשבת לידו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
השר שלום
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים