שתף קטע נבחר

עצורים בפרו מכחישים: 'לא אורגיה ולא נעליים'

הישראלים שנעצרו במסיבה באזור קוסקו מתעקשים שהסמים והכדים שנמצאו שייכים לבעל המקום וטוענים שהמשטרה קפצה למסקנות כי מצאה קונדומים בתיקים: "הוחזקנו בשמש בלי אוכל ומים". דיווח: כתבי אישום יוגשו נגד 5

"לא השתמשנו בסמים, לא הרסנו עתיקות ובשום פנים ואופן לא היו אורגיות" - כך טוענים ישראלים שהשתתפו במסיבה שלשום (יום ב') באתר הארכיאולוגי סקסיהומאן באזור קוסקו שבפרו. לפי הדיווחים, המשטרה הוזעקה לפזר את המסיבה הרועשת, שכללה סקס, סמים ואלכוהול, וגילתה כי הזרים היו מעורבים לכאורה גם בחפירה ובהוצאה בלתי חוקית של פריטים ארכיאולוגיים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

הלילה דווח בכלי תקשורת בפרו כי כתבי אישום יוגשו נגד חמישה ישראלים בגין מעורבות ברשת קטנה של סחר בסמים וחבלה בפריטים ארכיאולוגיים ואקולוגיים. התקשורת המקומית תיארה את התקרית כ"ליל פורענות ישראלי", אולם המשתתפים במסיבה מציירים תמונה תמימה בהרבה: "התפרסם פה שהולכת להתקיים מסיבת טבע", סיפר ד', בן 23 מאזור המרכז.

 

מתוך דיווח בספרדית על מעצר הישראלים. "בעל החווה היה סוחר סמים" ()
מתוך דיווח בספרדית על מעצר הישראלים. "בעל החווה היה סוחר סמים"

"הלכתי אני וכמה חברים", המשיך ד'. "המסיבה התחילה בשלוש בלילה אבל הגענו לשם רק בבוקר. המסיבה הייתה בחווה קטנה עם שני ביתנים קטנים, והכול היה מגודר. השוטרים הגיעו במהלך הלילה וככל הנראה בעל החווה רב איתם והתחיל להתנהג באלימות. הם אמרו לו שיחזרו מאוחר יותר ולקראת תשע בבוקר פשטו על המקום 100 שוטרים וחיילים וכיתרו אותנו".

 

י' (23) מתל אביב היה במסיבה רק שעה לפני שמצא עצמו מוקף בשוטרים. "הם קפצו עלינו והתחלנו להבין את הלך הרוח", הוא שחזר. "הם חסמו את כולם והשאירו אותנו בתוך האזור הסגור חמש-שש שעות, בזמן שהם הפכו לו את הבית". גם ד' סיפר כי נאלץ לשבת בשמש במשך כשלוש שעות יחד עם עוד ישראלים רבים, בני 22 עד 26, בלי מים ובלי אוכל.

 

"אף אחד לא דיבר איתנו ולא סיפרו לנו מה קורה", הוא הדגיש, "הם התחילו לחפש בכל מקום ומצאו כמויות ענקיות של סמים ששייכות לבעל החווה. במחבוא במרתפי הבית, בין הרעפים של הגג - הייתה שם שקית ענקית של חמישה קילו קוקאין ועוד קילו מריחואנה".

 

"בהמשך הגיע התובע המקומי וראש העירייה, ולאף אחד לא היה אכפת שאנחנו בשמש, עייפים, חסרי כוח", המשיך ד'. "הם התחילו להחרים ציוד, שמו אותנו בשני טורים והתחילו לבדוק אותנו". את העצורים העלו השוטרים על זינזאנות חשוכות והובילו אותם לבית המעצר. "התקשורת חיכתה לנו שם וצילמו אותנו כאילו אנחנו רוצחים", הוא העיד.

בתי החימר ייהרסו. הישראלים באזור קוסקו ()
בתי החימר ייהרסו. הישראלים באזור קוסקו

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)
  

"בבית המעצר השאירו אותנו מ-11 בבוקר ועד שבע-שמונה בערב, בלי מים, אוכל ונייר טואלט. השוטרים אפילו נכנסו איתנו לשירותים כדי לוודא שאנחנו לא זורקים שום דבר. אם לא היו מגיעים אלינו מבית חב"ד עם כמויות ענקיות של סנדוויצ'ים, לא היה לנו מה לאכול".

 

"אפילו נשיקה אחת לא הייתה"

ד' העיד כי רוב העצורים כבר שוחררו ממעצר, למעט כמה בודדים שעדיין מוחזקים לצורכי חקירה. "כל הטענות שפורסמו בפרו ובארץ הן שקרים, וזו בושה ששולחים אותנו להירקב בכלא. בעל המקום הוא סוחר סמים וגם חלקי העתיקות היו שלו, אבל מאחר שהיינו שם כשאלו נמצאו, כבר מאשימים את כולנו".

 

יותר מכול הוא הכחיש את הטענות כי המשתתפים במסיבה היו מעורבים באורגיות. "זה לא היה ולא נברא, אפילו נשיקה אחת לא הייתה. זו הייתה מסיבת טבע כמו בארץ. אולי בגלל שמצאו קונדומים בתיקים, זה מה שהם הסיקו - אבל אין שום דבר חריג בכך שגברים בדרום אמריקה מסתובבים עם קונדומים בתיק. אני לא יודע למה נטפלו דווקא לישראלים. אני רק יודע שהתייחסו אלינו כמו אל כלבים".

 

גם י' היה סבור כי הרשויות הגזימו בתגובתם וביחס אל העצורים.

"הסמים לא היו שלנו, אנחנו רק נקלענו לסיטואציה - זה הכול. איזו אורגיה ואיזה נעליים, לא היה שם כלום. אבל הם עשו שם מסיבות עיתונאים והזמינו צלמים. הייתי עצור משמונה בבוקר עד שש בערב, והצלמים הגיעו וקיללו אותנו. אבל בסך הכול הם חשדו בנו בטעות וחשבו שביצעו מהלך על הכתר".

 

ב' (31), בעל עסק ישראלי שמתגורר בקוסקו זה תשע שנים, נפגש אתמול עם כמה ישראלים שהשתתפו במסיבה. "זו הייתה מסיבה שלא היו לה אישורים", הוא הצהיר וחיזק את גרסתם, "וכמה שכנים התלוננו על הרעש בלילה. השוטרים הגיעו וביקשו מבעל החווה לסגור את המסיבה. הסמים היו של בעל המקום, אבל השוטרים שחזרו בבוקר קלטו שהיו סמים ואלכוהול במקום, ראו ישראלים, וחשבו שהישראלים בכל העניין".

 

"הם גם מצאו שם כדים והסיקו בטעות שהם אחראים להריסות", הוסיף ב'. "לדעתי, זה פשוט מקרה שבו כולם היו במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון. כל כמויות הסמים שאמרו שמצאו על הישראלים, אלו כמויות מאוד גדולות שישראלים לא מסתובבים איתן".


פורסם לראשונה 25/03/2014 22:16

 

גל גסמן השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באנגים שנמצאו לכאורה באזור המסיבה
מומלצים