שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עליות בוול סטריט; קרניבל קורפ איבדה 5%

  חברת הספנות הגדולה בעולם פרסמה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי. דאו ג'ונס עלה ב-0.6%, S&P 500 הוסיף 0.4% ונאסד"ק התחזק ב-0.2% - זאת לאחר שני ימי מסחר של ירידות. ברקע: עלייה במדד אמון הצרכנים

  המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ג') במגמה חיובית, על רקע עליות שערים באירופה ומגמה שלילית במרבית בורסות אסיה. עוד ברקע המסחר: פרסום מדד מחירי הדיור של קייס שילר לחודש ינואר, וכן נתוני מדד אמון הצרכנים לחודש מרס ומכירות הבתים החדשים בפברואר.

   

  מדדים וסחורות

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.56% ל-16,367.88 נקודות, מדד S&P 500 עלה ב-0.44% ל-1,865.62 נקודות, ומדד נאסד"ק עלה ב-0.19% ל-4,234.27 נקודות - זאת לאחר שני ימי מסחר של ירידות.

   

  בבורסת הסחורות של ניו יורק ירד מחיר הנפט ב-0.4% לרמה של 99.19 דולר לחבית. ברקע למסחר: הערכות בשוק כי מלאי הנפט בארה"ב גדל ב-2.6 מיליון חביות בשבוע החולף.

   

  בבורסת הסחורות של ניו יורק עלה מחיר הזהב ב-20 סנט וננעל ברמה של 1,311.4 דולר לאונקיה. זאת לאחר שננעל אתמול ברמה הנמוכה ביותר מזה חמישה שבועות. 

   

  ברקע המסחר

  אלעד שמש, האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות, העריך כי "פרמיית הסיכון מזנקת והתנודתיות צפויה לעלות". לדבריו, "מדדי הרגישות מוכיחים כי השוק חושש מאוד מהימצאות בשיא כל הזמנים וכל מהלך עליות מלווה במימוש פתאומי. הימצאות השוק בשיא כל הזמנים כאשר המצב המאקרו כלכלי והגיאופוליטי רחוק ממציאות אופטימאלית ובשילוב תנועת הביקוש למכשירי גידור בינוניים מחזקת את הנחת הייסוד כי מימוש עמוק צפוי להגיע. רצוי להחזיק מכשירי גידור וכן רכיב מזומן לניצול הזדמנויות שורט אשר צפויות להגיע, אם כי לא מפולת".

   

  המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל בעליות. פוטסי בלונדון עלה ב-1.3%, הבורסה במילנו הוסיפה 0.9%, דאקס הגרמני וקאק בפריז טיפסו ב-1.6% כל אחד.

   

  המדדים באירופה התאוששו מהירידות החדות שנרשמו אתמול, בציפייה לפרסום נתוני המאקרו בארה"ב. המשקיעים התעלמו ממדד האקלים העסקי בגרמניה לחודש מרס, שעמד על 110.7 נקודות, מעט מתחת לצפי האנליסטים לקריאה של 110.9 נקודות ולעומת קריאה של 111.3 נקודות בחודש הקודם.

   

  המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר ברובו בירידות. ניקיי ביפן ירד ב-0.4%, האנג סנג ירד ב-0.4% והבורסה שנגחאי ננעלה ללא שינוי מהותי.  

   

  למרות מאמציו של הממשל היפני בראשות שינזו אבה להגדלת הזרמת הכספים לכלכלת יפן, התברר אתמול שהתאגידים עדיין לא משתפים פעולה באופן מלא. על רקע החשש מהידרדרות במצב הכלכלי, מעדיפות החברות להותיר חלק ניכר מרווחיהן בתוך החברה, ולא להפנותו להשקעות חדשות. כך עולה מהנתונים, לפיהם מלאי המזומנים של תאגידים פרטיים נכון לסוף השנה עלה ב-6.4% ל-222 טריליון ין (2.17 טריליון דולר).

   

  כלכלני Reorient Financial Markets מהונג קונג פרסמו אתמול סקירה בה נאמר שבניגוד להערכה הרווחת אצל המשקיעים, הממשל הסיני לא צפוי לנקוט בצעדים מיידיים בניסיון להתמודד עם הקיטון בקצב הצמיחה. "הממשל הנוכחי בסין כבר הוכיח במקרים שונים שאכזבה נקודתית מנתונים מסויימים לא תסיט אותו ממדיניותו הכוללת", נאמר בסקירה.  

   

  מאקרו בארה"ב

  מדד אמון הצרכנים לחודש מרס עמד על 82.3 נקודות, מעל הצפי בשוק לקריאה של 78.7 נקודות במדד, ולעומת 78.1 נקודות בחודש הקודם.

   

  במקביל, פורסמו נתוני מכירות הבתים החדשים לחודש פברואר, עם מכירות של 440 אלף בתים חדשים. הצפי היה למכירות של 447 אלף בתים חדשים, לעומת מכירות של 468 אלף בתים בחודש הקודם. זהו נתון שמתפרסם מדי חודש ומנורמל לנתון שנתי (מספר המכירות בחודש כפול 12 חודשים).

   

  מדד מחירי הדיור של קייס שילר (Case-Shiller) לחודש ינואר הראה עלייה בשיעור שנתי של 13.2% במחירי הבתים, לעומת עלייה בשיעור שנתי של 13.4% שנרשמה בחודש הקודם. הצפי בשוק היה לעלייה בשיעור שנתי של 13.3%.

   

  מניות במרכז

  הריקול שביצעה חברת ג'נרל מוטורס, של 1.62 מיליון מכוניות, בגלל פגם במתג ההצתה לא פתר לחלוטין את הבעיה, כך עולה מתביעה חדשה שהוגשה בבית המשפט המחוזי בארה"ב. ההחלפה של מתגי ההצתה של המכוניות הייתה "בלתי מספקת", כדי לתקן את הבעיה, החברה חייבת להתקין מגן מעל חור המפתח בכדי לשמור עליו מפני נגיעה בטעות על ידי הנהג, כך על פי דו"ח שפורסם בארה"ב היום. הריקול בוצע מלכתחילה בגלל שהמתג הלקוי איפשר לנהגים להקפיץ בטעות את המפתח ממצב "הפעל" למצב "כיבוי". בעיות מתג ההצתה נקשרו ל-31 תאונות ו-12 מקרי מוות.

   

  קרניבל קורפ (איבדה 5%), חברת הספנות שבבעלות מיקי אריסון דיווחה היום כי עברה להפסד רבעוני וזאת כתוצאה מעלייה בעלויות. עבור הרבעון הפיסקלי הראשון של 2014 רשמה חברת הספנות הגדולה בעולם הפסד של 15 מיליון דולר או 2 סנט למניה, זאת לעומת רווח נקי של 37 מיליון דולר או 5 סנט למניה, בתקופה המקבילה אשתקד. עוד דיווחה החברה כי ההכנסות הרבעוניות נותרו כמעט ללא שינוי משנה שעברה, והסתכמו ב-3.59 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים ציפו להפסד של 8 סנט למניה והכנסות בגובה של 3.55 מיליארד דולר. עבור הרבעון הנוכחי החברה דיווחה כי להערכתה התוצאות ינועו מהפסד מתואם של 2 סנט למניה ועד לרווח מתואם של 2 סנט למניה. האנליסטים ציפו לרווח של 7 סנט למניה. 

   

  חברת וולט דיסני הודיעה על כוונתה לרכוש את מייקר סטודיוס (Maker Studios), חברת מדיה הפופולרית המספקת תכנים ליוטיוב, בעסקת ענק המוערכת ב-500 מיליון דולר. בהצהרה שפרסמה דיסני, הוסיפה החברה כי תשלם 450 מיליון דולר נוספים במידה ומייקר סטודיוס תעמוד ביעדי ביצועים "גבוהים". באמצעות הרכישה הולכת דיסני בעקבות דרימוורקס ונכנסת לעסקי הסרטונים המקוונים, שנהנים מצמיחה בקהל אך מרווח נמוך.

   

  טופ אימג' קיבלה המלצת קניה מקנקורד עם מחיר יעד של 6 דולר למניה: מחיר הפתיחה שלה היום בנאסד"ק עמד על 4.33 דולר. "בעוד טכנולוגיית הליבה של החברה צומחת בשיעור חד ספרתי, אנו מאמינים שמאמצי החברה בקרב בנקים וחברות ביטוח אמריקאיות לזיהוי ועיבוד מידע באמצעות מובייל תוכל להאיץ את הצמיחה. החברה ממוצבת היטב מול שותפי הפצה אשר יאפשרו לה גישה ליותר מ -50% מהבנקים בעלי היקף פעילות בינוני. אנו מאמינים כי צמיחת החברה תגדל מחד-ספרתית לדו-ספרתית במהלך השנתיים הקרובות. אנו מאמינים כי שיעור הרווחיות התפעולית עשוי להגיע ל-20%", נאמר בעדכון של קונקורד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים