שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקלות לאנשי עסקים מישראל בכניסה לארה"ב
  שיתוף פעולה עם הרשויות האמריקניות יאפשר לאנשי עסקים ישראלים לקבל אשרת שהייה ייחודית של עד שנתיים בארצות הברית. שר הפנים סער: "האשרה תקדם את שיתופי הפעולה הכלכליים של שתי המדינות"

  הממשלה אישרה הבוקר (יום א') את הצעתו של שר הפנים גדעון סער לקביעת הסדר כניסה ייחודי למשקיעים אזרחי ארצות הברית, שיבקשו להגיע לישראל באופן תדיר במסגרת עסקיהם. אישור הממשלה מהווה חלק מתוכנית פיילוט הדדי, שמאפשר מסלול מיוחד גם לישראלים שיבקשו להשקיע השקעה משמעותית בארה"ב ולשם כך יבקשו לשהות בארצות הברית באופן זמני, במטרה לפתח ולנהל את העסק. שגרירות ארה"ב בישראל התנתה את אישור התוכנית בהקלות שיינתנו למשקיעים אמריקנים בארץ.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  לפי התוכנית, אנשי עסקים ישראלים שיקבלו אישור מהרשויות האמריקניות, ייכנסו למדינה במסלול כניסה מהיר בעמדה בלתי-מאוישת ויקבלו אשרה מסוג E2, שמאפשרת שהייה של עד שנתיים בארצות הברית. ממשרד הפנים נמסר כי התוכנית תחל לפעול בחודשים הקרובים, לאחר שייערכו כמה תיקוני חקיקה הדרושים להשלמתה.

   

  הכניסה לישראל עבור משקיעים אמריקנים תלווה בצעדים מקלים הן

  עבור בני משפחותיהם והן עבור גורמי מקצוע שיידרשו להצטרף למשקיע ולקיום העסק. הכניסה לתוכנית היא לישראלים הנוסעים לארה"ב לעיתים קרובות, שיעברו תהליך בדיקה, הן בארה"ב והן בישראל.

   

  התכנית גובשה בוועדה בין-משרדית בהובלת רשות האוכלוסין וההגירה, שתתפעל את מסלול הכניסה הייחודי, ושותפים בה גם משרד החוץ ומשרד האוצר. שר הפנים גדעון סער אמר עם אישור התוכנית כי "ארה"ב היא שותף כלכלי מרכזי

   עבור ישראל. ארה"ב מהווה את המקור העיקרי להשקעות זרות בישראל ובו בזמן מהווה את אחד היעדים המרכזיים להשקעות של ישראלים. אשרת משקיעים תהווה נדבך נוסף להסכם אזור הסחר החופשי של ארה"ב וישראל ותקדם את שיתופי הפעולה הכלכליים של שתי המדינות״.

  עפרה שטראוס יו"ר לשכת המסחר ישראל ארה"ב ברכה על אישור הממשלה. לדברי עו"ד צבי קן-תור, ממשרד קן-תור & עכו, המכהן כיו"ר וועדת הוויזות של לשכת מסחר ישראל-אמריקה, אכן מדובר בבשורה משמעותית ביותר עבור חברות ואנשי עסקים בישראל. "אשרה חדשה זו פותחת עבור המשקיעים אפשרות להשקיע בארה"ב תוך קבלת ויזה מתאימה לכך", אמר.

    

  לדבריו קן-תור, בימים אלו פועלת ועדת הוויזות בהובלת מנכ"ל לשכת מסחר ישראל-אמריקה, רונית בן בסט רום, לקידום קיום סעיף ההדדיות הנדרש בחוק, כלומר, מתן אשרת משקיע לאזרחי ארה"ב המעוניינים להשקיע בישראל תוך הסדרת אשרת עבודה זמנית, דבר אשר לא קיים כיום.

   

  Read this story in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים