שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תיירת מתה מאלרגיה לטחינה; איבריה נתרמו

  לידיה לבושן, תיירת מדרום אפריקה, הזמינה במסעדה מנה עם טחינה ולא ידעה כי המאכל עשוי משומשום, אליו היא אלרגית. בתוך דקות היא לקתה בהתקף אלרגיה קשה. למרות הניסיונות להצילה היא מתה מוות מוחי נשימתי. משפחתה הסכימה לתרום את איבריה, שיושתלו בחולים ישראלים

  תיירת מדרום אפריקה, בשנות ה-30 לחייה, מתה אתמול (ב') לאחר שאכלה טחינה. התיירת, לידיה לבושן, לא ידעה כי המוצר מבוסס על שומשום, לו היא אלרגית. היא אושפזה בבית החולים שערי צדק בירושלים, שם נקבע כי היא סובלת ממוות מוחי נשימתי. משפחה הסכימה לתרום את איבריה, שיושתלו בחולים במהלך היום.

    

  הטרגדיה התרחשה אתמול: לבושן, תושבת דרום אפריקה שהגיע לטיול בישראל, הזמינה במסעדה מנה שעליה טחינה. היא לא ידעה כי המוצר הישראלי הפופולרי מכיל שומשום, לו היא אלרגית. בתוך דקות היא איבדה את הכרתה לאחר שלקתה ב"שוק אנפילקטי", תגובה אלרגית קשה הגורמת לקוצר נשימה ונפילת לחץ דם.

   

  לידיה לבושן. איבדה את ההכרה בתוך דקות ()
  לידיה לבושן. איבדה את ההכרה בתוך דקות

    

  צוות מגן דוד אדום החל בפעולות החייאה ופינה אותה במצב קשה לבית החולים "שערי צדק" בירושלים, אולם במהלך האשפוז התברר כי היא סובלת ממוות מוחי. משפחתה הסכימה לתרום את איבריה, ומרתון ההשתלות יחל בשעות הצהריים, כאשר את האיברים יקבלו מספר חולים ישראלים הנמצאים בראש רשימת המועמדים להשתלות.

   

   

  "אחותי הייתה אדם נותן ואוהב", מספר ל-ynet אחיה, ניק. "היא תמיד אהבה לעזור לאנשים. היא עבדה כמורה, הייתה מלאת נתינה ותמיד רצתה להציל חיים. היא דיברה על תרומת איברים בעבר.

   

  "זה אובדן גדול מאוד למשפחה. היא היתה קרובה מאוד להורים ואליי. אנחנו משפחה קטנה, רק ארבעתנו, אבל היינו מלוכדים והקושי לאבד מישהו כה קרוב הוא גדול עוד יותר. אנחנו מתאבלים, ומקווים בה בעת שבמותה הנוראי, נצליח להציל חיים אחרים".

      

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לידיה לבושן. "אחותי תמיד דיברה על תרומת איברים"
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים