שתף קטע נבחר

לא גבר, לא אשה: אוסטרליה אישרה מין שלישי

בית המשפט העליון אישר את בקשת נורי מסידני לקבל במסמכים רשמיים את הקטגוריה "מין לא-מוגדר". זה לא הפריע לו להציגה כאישה בפסק הדין

בית המשפט העליון של אוסטרליה קבע היום (ד') כי יש להיענות לבקשתו של תושב סידני לכתוב בתעודת הזהות שלו כי מינו הוא "לא-מוגדר", 25 שנה אחרי שעבר ניתוח לשינוי מין כדי להפוך לאישה. אותו אוסטרלי, ששמו רק "נורי", נולד כגבר ועבר ניתוח לשינוי מין ב-1989, אולם הפסיק לקחת הורמונים אחרי הניתוח ואינו מגדיר את עצמו עוד כגבר או אישה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

נורי, בן 52, קיבל הגדרה מינית נייטרלית ב-2010, אולם היא נשללה ממנו מאוחר יותר על ידי ממשלת מדינת המחוז ניו סאות' וויילס, ומאז החלה סדרה של ערעורים שהגיעו עד לבית המשפט העליון. בית המשפט הזה הכריע פה אחד בעד אישור בקשתו של נורי.

נורי. לא הוא ולא היא: מעכשיו - "מין לא מוגדר" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נורי. לא הוא ולא היא: מעכשיו - "מין לא מוגדר"(צילום: EPA)

במסיבת עיתונאים אמר נורי: "אולי עכשיו אנשים יבינו שיש עוד אופציות מלבד הבחירה בין שני מינים, ואפילו אם אדם הוא באופן ספציפי גבר או אישה, חבריו יכולים לא להיות כאלה. אני מקווה שאנשים יידעו קצת יותר לקבל את זה".

 

עורך דינו של נורי, סקוט מקדונלד, אמר כי הפסיקה העבירה מסר שלפיו בית המשפט העליון אינו מאמין שמין מוגדר כגבר או כאישה בלבד. הוא הביע תקווה שהתיק הזה ישמש בסיס לקביעות במשפטים נוספים במדינות המחוז של אוסטרליה בעתיד.

"מקווה שאנשים יידעו קצת יותר לקבל את זה". נורי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"מקווה שאנשים יידעו קצת יותר לקבל את זה". נורי(צילום: EPA)

למרות קביעתו, בפסיקה פנה בית המשפט שוב ושוב אל נורי בביטויים "היא" ו"שלה", וציין כי עשה זאת משום שנציגיו או נציגיה המשפטיים של

נורי השתמשו במונחים אלה בעצמם.

 

במסגרת הדיונים בתיק התבקש בית המשפט לקבוע אם "לא-ספציפי" יכול להיכלל כסוג שלישי של מין במסמכים רשמיים באוסטרליה. הרשויות טענו מצדן שאם תתקבל הבקשה לאפשר יותר משתי קטגוריות של מין, ייווצר בלבול, ושהמטרה של הניתוח לשינוי מין הייתה לסייע לאדם להיחשב לבן המין השני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
נורי. ניתוח לשינוי מין - ואז הפסקת הורמונים
צילום: EPA
מומלצים