שתף קטע נבחר

מחאה באונ' ת"א: מסייע לטרור הוזמן לקמפוס

מוחמד כנאענה, שריצה 30 חודשי מאסר בגין העברת מידע לפעילי טרור, הוזמן לכנס בקמפוס בנושא יום האדמה. ראשי תאים מהימין ומ"יש עתיד" דורשים למנוע את כניסתו לאוניברסיטה: "אין מקום לשיח שמעודד טרור"

חופש הביטוי או התרסה? סטודנטים מתאי הימין והמרכז באוניברסיטת תל אביב מוחים על הזמנתו של ערבי-ישראלי שריצה מאסר בגין מגע עם סוכן זר לכנס בנושא יום האדמה. לקראת הכנס שצפוי להתקיים ביום שני הבא, פנו המוחים להנהלת האוניברסיטה ודרשו לבטל את השתתפותו של האיש, מוחמד כנאענה - בעבר מזכ"ל תנועת "בני הכפר". מנגד טוענים המארגנים כי מדובר בניסיון לסתימת פיות.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

את המחאה להנהלת האוניברסיטה העבירו לב סולודקין (הבית היהודי), אורן חלפון (אם תרצו), אור זקן ודוד אוחנה (הליכוד) וענבר אמיר (יש עתיד). ראשי התאים דרשו מהאוניברסיטה למנוע בכל מחיר את כניסתו של כנאענה לשטח המוסד ואף ביקשו להשעות באופן מיידי את פעילות תאי הסטודנטים של חד"ש ותא אל-עאוודה, שארגנו את הכנס.

עימות פוליטי. אוניברסיטת תל אביב. ארכיון  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עימות פוליטי. אוניברסיטת תל אביב. ארכיון (צילום: מוטי קמחי)

כנאענה ריצה בעבר 30 חודשי מאסר לאחר שהורשע בקשר עם גורם שפעל בשירות חיזבאללה ובהעברת מידע לפעילי טרור פלסטינים. "יש מקום לשיח פלורליסטי בקמפוס, אך אין מקום לשיח שמעודד טרור", ציינו המוחים שדרשו "פיקוח הדוק יותר על פעילות התאים הללו מצד גורמי האוניברסיטה".

 

סולודקין, ראש תא הבית היהודי, ציין כי "בימים שבהם כל ישראלי מחזיק את עצמו חזק כשמדברים על שחרור מחבלים, אין דבר יותר הזוי מכך שאוניברסיטה ציונית בלב הארץ מזמינה אליה אדם כזה. אני שמח שלא רק הימין מבין זאת, אלא כל תאי הסטודנטים הציוניים שהתאגדו על מנת לעצור את האבסורד הזה. איזה מסר זה משדר שאדם שפגע בביטחון המדינה בא להרצות?".

 

חבר בתא חד"ש: "נציגי מפלגותיהם פושעי מלחמה" 

ג'בר בסל, חבר בתא חד"ש, אמר בתגובה: "זו זכותו להשתתף בכל כנס כלשהו בקמפוס. לכל אחד נקודת מבט שונה. הם מכנים חלק מאיתנו הסטודנטים 'טרוריסטים', ואנחנו גם רואים נציגים מהמפלגות שלהם פושעי מלחמה שצריכים לעמוד לדין בינלאומי. ההצעה לפיקוח הדוק היא בזויה ואנחנו נעמוד נגד כל הצעה כזאת. אני מציע שאף אחד לא ילמד אותנו מה לעשות".

 

מהאוניברסיטה נמסר בתגובה: "אוניברסיטת תל אביב מקפידה על מתן חופש ביטוי בקמפוס, והיא מאשרת פעילות ציבורית מטעם הסטודנטים בהתאם לחוק הנוהג במדינת ישראל ולפסיקות קודמות של בית המשפט, כל עוד מתקיימים התנאים הבאים: שמירת דיני מדינת ישראל, שמירה על תקנות האוניברסיטה, נהליה ורכושה, שמירה על הסדר

הציבורי ועל המהלך התקין של פעולות ההוראה, המחקר והעבודה בקמפוס. במקרה המדובר התקיימו התנאים האלה ולכן האוניברסיטה אישרה את הפעילות". כנאענה עצמו טרם הגיב לדברים.

 

מוחמד אגבריה, סטונדט וחבר בתא אל-עאוודה, אמר כי "אנחנו מופתעים מתגובת הימין. הם אומרים שיש באוניברסיטה חופש ביטוי. מדובר על אירוע לציון 38 ליום האדמה, לדעתי חייבים בכל שנה לציין אירוע כזה. האיש שהוזמן הוא פלסטיני ומותר לו להגיד מה שהוא רוצה כל עוד לא פוגעים באף אחד. לדעתי הוא אינו מחבל ורק עומד על הזכות של עמו".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 02/04/2014 23:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל אליהו
יגיע? כנאענה
צילום: גיל אליהו
"אין דבר יותר הזוי". סולודקין
מומלצים