שתף קטע נבחר

דרושים לפיתוח מכשיר חדשני: ילדים עם כינים

"הכינים של הילד שלכם הן האוצר שלנו‭,"‬ קוראות מודעות שנתלו ברחובות גוש דן, וזו לא בדיחה: חברה המפתחת מסרק מיוחד לפתרון הבעיה ב-3 דקות בלבד מציעה דיל: טיפול חינם לילד - תמורת היצורים המציקים שנמצאים על ראשו

יש כאלה שמחפשים פעוטות להשתתף בפרסומת, יש כאלה שתרים אחרי ילדים כישרוניים למופעים. ברמת-גן תלויות בימים אלה מודעות של חברה המחפשת דווקא ילדים עם כינים. המטרה: פיתוח תכשיר שיחסל במהירות וביעילות את היצורים הזעירים והמציקים האלה.

 

התופעה המעצבנת הזאת מוכרת כמעט לכל הורה. הילד חוזר מהגן ומגרד בראש, וההורים מיד מבינים שבתקופה הקרובה יהיו עסוקים באינטנסיביות במשימה שלפעמים יתברר שהיא מסתכלת ומפרכת: סילוק הכינים שנטפלו לשיער והדברתן. רבים מההורים מנסים להיפטר מהכינים בעזרת תכשירים שונים, אחרים באמצעות מסרקים צפופים. במקרים רבים זה לא ממש עוזר.

 

<<כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים >>

  

עוד על כינים בערוץ הורים :

שמן רוזמרין דוחה כינים? 10 מיתוסים

איזו שיטה הכי יעילה להיפטר מכינים? מדריך

הכירו: פולות הכינים העבריות הראשונות

 

האם הסיוט הזה עומד בפני פתרון מהיר? חברת פאראסוניק הישראלית, הפועלת במימון החממה הטכנולוגית NGT והמדען הראשי של משרד המדע, עמלה בימים אלה על פיתוח מכשיר טכנולוגי שמטרתו לחסל את הכינים הסוררות במהירות.

 

מדובר במסרק חשמלי עם רווח גדול בין שיניו, המרסס תוך סירוקו של הילד חומר הדברה מיוחד. שילוב בין פעולת הסירוק לפיזור החומר - הוא שמביא לחיסול הכינים והביצים. בתום הפעולה אמור ראשו של הילד להישאר נקי מכינים. 

 

במסגרת עבודות הפיתוח דרושות לחברה כינים חיות כדי לנסות עליהן את התכשיר שהיא מייצרת, וזאת כדי להגיע ליעילות מרבית. ואיך היא משיגה אותן? עובדיה הפיצו ברחובות רמתגן מודעות "דרושים" הקוראות להורים שילדיהם סובלים מכינים להפקיד אותם לשעה קלה בידיהם כדי שיאספו מראשיהם את היצורים המציקים ויעבירו אותם למעבדה לצורך הניסויים. הטיפול בילדים - בחינם.

 

המודעה שנתלתה. דרושים ילדים עם כינים ()
המודעה שנתלתה. דרושים ילדים עם כינים

 

"אנחנו לא יכולים לגדל את הכינים במעבדה, ולכן אוספים אותן מילדים‭,"‬ מסבירה מור כהן, אחת היזמיות. אחרי שהפצנו את המודעות מישהי צילמה והפיצה בפייסבוק, ומאז מאות הורים מתוסכלים פונים אלינו‭."‬

 

שרון מרמת-גן, אם ששתי בנותיה סובלות כעת מכינים, נתקלה במודעה גם היא. "ישר התקשרתי לקבוע תור‭,"‬ סיפרה.

בנותיה כבר עברו את הסירוק והעבירו במהלכו את הזמן במשחק באייפד ובקריאה.

 

אחראית המחקר בחברה, דנה קמינסקי, מספרת כי לאחר איסוף הכינים מהילדים מפזרים אותן על פאות, ואז עושים את הניסויים להדברתן. כהן אומרת שהמכשיר החדשני יוכל לחסל כינים בראשו של ילד בתוך שלוש דקות בלבד - בלי שיחזרו בעתיד.

 

בידי החברה יש כיום תקציב של מיליון דולר, אך היא נזקקת לשני מיליון דולר נוספים כדי להשלים את פיתוח המוצר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"הכינים של ילדיכם הן האוצר שלנו"
צילום: shutterstock
מומלצים