שתף קטע נבחר

אולמרט ייחקר היום בחשד לשיבוש משפטו

בעקבות פרטים שמסרה ראש לשכתו לשעבר שולה זקן בחקירתה, זומן ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט למשרדי להב 433. הוא ייחקר באזהרה בחשד לשיבוש מהלכי משפט. בשבוע הקרוב ייחקרו גם אנשי עסקים ועורכי דין הקשורים בפרשה

פחות משבוע מאז שהורשע בשוחד, ייחקר היום (יום א') ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במשרדי להב 433 בחשד לשיבוש מהלכי משפט. אולמרט אמור להיחקר באזהרה בעקבות הפרטים החדשים בהקלטות שהעבירה שולה זקן, שלפיהן ביקש ממנה לא לחתום על עסקת טיעון במסגרת פרשת הולילנד. נוסף על כך אמורים להיחקר בימים הקרובים גורמים נוספים, בהם עורכי דין ואנשי עסקים הקשורים לכאורה לפרשה.

 

עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

 

הרשעת אולמרט בשוחד במסגרת משפט הולילנד הובילה למעשה לפתיחת תיק חקירה חדש נגדו, שעוסק, בין היתר, בחשד לשיבוש מהלכי משפט. השתלשלות האירועים, עם זאת, זולגת לאירועי המשפט ולמערכת היחסים ארוכת השנים שלו עם זקן, ומשלבת גם את בקשת צוות ההגנה שלו לגזור את דינו לפני שהשופט ייחשף לחומרים שהובילו את הפרקליטות לחתום על הסדר הטיעון עם זקן.

שולה זקן מסרה חומרים, אולמרט ייחקר (צילום: תומר אפלבאום) (צילום: תומר אפלבאום)
שולה זקן מסרה חומרים, אולמרט ייחקר(צילום: תומר אפלבאום)
 

במסגרת הכרעת הדין בפרשת הולילנד, זכה הסדר הטיעון האמור לביקורת מצד השופט דוד רוזן. "מדובר פה בגורם מרכזי, גורם שנטל מאות אלפים לעצמו ואני לא בטוח שתמיד בידיעתו של נאשם 8 (אולמרט). היו דברים שהיא לקחה לעצמה, גורם עצמאי, שאני ארצה לדעת בדיוק למה אתם מבקשים את מה שאתם מבקשים", אמר לפרליטות.

 

רוזן הדגיש כי יצטרך להשתכנע שהענישה המקלה שמציעה הפרקליטות במסגרת ההסדר עם זקן (11 חודשי מאסר) כוללת בתוכה ראיות משמעותיות להרשעה בתיק החדש נגד אולמרט. "אם מדובר פה ב'ניקוי אורוות', אז בהחלט אני אהיה פתוח וקשוב. אם מדובר פה בעניין של שיבוש מהלכים, אז אני חושב שאין פה בכלל מהפך גדול, כיוון שאני מתאר לעצמי שאתם ידעתם שהשתיקה שלה לא נובעת רק מתוך זה שהיא חושבת שהנה רודפים ראש ממשלה בישראל".

 

אלפרד אקירוב יעיד במשטרה

אתמול דווח כי איש העסקים אלפרד אקירוב יזומן אף הוא למשטרה בשבוע הקרוב בעקבות עדותה של זקן. במהלך משפטה עבדה ראש לשכתו לשעבר של אולמרט בעסקיו של אקירוב ובמשטרה ינסו לבדוק מה הייתה מהות הקשר ביניהם. בין היתר החוקרים ינסו לבדוק אם זקן הועסקה לבקשת אולמרט, זאת לאחר שכבר ידוע כי ידיד אחר של ראש הממשלה לשעבר, איש העסקים דניאל אברמס, סייע לה במימון ההגנה המשפטית. בנוסף לאקירוב, תבדוק המשטרה פגישה שבה לקח חלק עורך הדין נבות תל צור.

 

מחברת אלרוב, שאקירוב הוא בעל השליטה בה, נמסר אתמול בתגובה: "הגברת שולה זקן הועסקה על ידי החברה בשיווק אירועים לבתי המלון בירושלים (ממילא ומצודת דוד). עבודתה הסתיימה באפריל 2013 והיא קיבלה בתמורה 12 אלף שקל לחודש, כנגד חשבונית".

 

אתמול העידה זקן במשטרה, וגורמים המקורבים לחקירה אמרו כי "היא הביאה ראיות ועדויות על אולמרט עוד מלפני פרשת הולילנד. ככל הנראה היא שמרה את החומרים האלה כבר לפני שנים, ואולם רק כעת היא חושפת אותם. על אף העובדה שהשופט רוזן העיר לפרקליטות כי יצטרכו לשכנע אותו מדוע יש לכבד את הסכם הטיעון, במשטרה ובפרקליטות בטוחים כי החומר החדש שהציגה זקן יחזק את הטענות שלהם בשלב הערעור לגבי התנהלותו של אולמרט.


פורסם לראשונה 05/04/2014 17:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אהוד אולמרט
צילום: עידו ארז
מומלצים