שתף קטע נבחר

ח"כ לשעבר הורשע במגע עם סוכן חוץ

סעיד נפאע, שהיה ח"כ של סיעת בל"ד, נפגש בסוריה עם סגן מזכ"ל החזית העממית. הוא הורשע גם ביציאה למדינת אויב ובסיוע לאחרים לעשות זאת

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע את הח"כ לשעבר סעיד נפאע (בל"ד), במגע עם סוכן חוץ, יציאה למדינת אויב וסיוע לאחרים לצאת למדינת אויב. נפאע זוכה מעבירה נוספת, לאחר שלא נמצאו ראיות לכך שנפגש בסוריה עם ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל.

 

 

העבירות בוצעו בשנת 2007 בעת שנפאע, תושב בית ג'אן, כיהן בכנסת. אנשי דת דרוזים פנו אליו כדי שיסייע להם לארגן נסיעה לסוריה, ונפאע עזר להם אף שמשרד הפנים לא אישר את הנסיעה. הוא קיבל סיוע מחבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה, שעזב את הארץ מחשש שיואשם בעבירות ביטחוניות ונפאע החליף אותו בכנסת.

 

בחודש ספטמבר 2007 עברו 282 אנשי דת ונפאע עמם את הגבול לסוריה. נפאע שהה במדינה שבעה ימים, במהלכם נפגש עם טלאל נאג'י, סגן המזכ"ל של ארגון החזית העממית. נפאע הכחיש בתחילה כי נפגש עם נאג'י ובהמשך טען כי עוזרו, שהיה עמו בנסיעה, הוא שנפגש עם איש הארגון.

בסופו של דבר אישר נפאע בבית המשפט כי נפגש עם נאג'י, אבל טען שמדובר היה בפגישה מקרית, ללא תיאום מראש, והיא לא הייתה חשאית.

 

השופטת אסתר הלמן, שכתבה את הכרעת הדין, קבעה לעומת זאת כי "מדובר היה בפגישה שתוכננה מראש ושעצם קיומה נשמר בחשאיות. הנאשם הופתע והתקשה להאמין כי דבר קיומה של הפגישה נודע לחוקרים. הוא עשה כל מאמץ להכחיש אותה ולגלות כיצד המידע דלף, ביודעו כי מפגש זה היווה חצייה של קווים אדומים, כפי שהוא עצמו הגדיר".

 

הנאשם הכחיש את האישום השלישי – פגישה עם ראש הלשכה המדינית של תנועת החמאס, חאלד משעל, אם כי אישר שנאג'י ניסה לתאם פגישה כזו בטלפון ממשרדו, בעת שנפאע שהה במקום. עם זאת, העדות היחידה כי פגישה כזו אכן התקיימה הייתה קופסת ממתקים שנפאע אמר לעוזרו שקיבל ממשעל – ועדותו של העוזר. לדברי השופטת, ניתן להוכיח כי פגישה כזו תואמה, אבל אין די ראיות להרשיע אותו בקיומה.

 

לגבי הנסיעה לסוריה והסיוע למשלחת של אנשי הדת, נפאע הורשע בעבירות של יציאה שלא כדין למדינת אויב וסיוע לעבירה זו. השופטת קבעה כי לא רק שסייע לחברי הקבוצה להשיג את האישורים ולתאם את הביקור, אלא גם לקח אחריות על התנהלות חברי הקבוצה בסוריה. גזר הדין יינתן במועד מאוחר יותר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
סעיד נפאע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים