שתף קטע נבחר

צלקת תחת צלקת: פצע את חברו אחרי 13 שנה

צעיר בן 24 לא היה מסוגל לסלוח לחברו מילדות שפצע אותו כשהיו בני 11, וחתך את פניו. לשוטר אמר: "תראה את הצלקת שלי, ותבין לבד"

"כשהיה בן 11 נחבל מוחמד אבו ניג'מה, ונגרמה בפניו צלקת, תחילתה סמוכה לאוזנו הימנית וסופה בלחי השמאלית. צלקת זו מתנוססת כיום על פניו של פהד הלסי" - כך פתח נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, השופט דוד חשין, את הכרעת הדין שבה הורשע אבו ניג'מה בנקמה אכזרית בשכנו, שתחילתה במשחק בין ילדים וסופה בנקמה בגיל 24.

 

 
הלסי הוא שכנו של אבו ניג'מה מאז נולדו בשכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים. בגיל 11 גרם הלסי צלקת לאבו ניג'מה. לפני כמה ימים הורשע אבו ניג'מה בהשחתת פניו של הלסי בצורה כמעט זהה כנקמה על אותה צלקת. ההרשעה - חבלה בנסיבות מחמירות.

 

בהכרעת הדין תואר כיצד לפני כחמישה חודשים יצא הלסי מביתו ועצר בסמוך לאבו ניג'מה ולאחיו שנופפו לו לעצור, כיוון שסבר שהם זקוקים לעזרה. אבו ניג'מה אחז בהלסי שישב ברכבו, וחתך את פניו בסכין ארוכה לאורך 10 ס"מ.

 

הלסי אושפז בבית חולים, פניו נתפרו, והוא נזקק לטיפולים פלסטיים. עם זאת, הוא סירב להעיד בבית המשפט בהתאם לעדותו לאחר המעשה וטען שנערכה סולחה בין המשפחות. על כן, העדיף השופט את גרסתו במשטרה, שבה תיאר כיצד לא הצליח להימלט כיוון שהיה חגור בשעה שהותקף.

 

לצד זה, הפלילו את אבו ניג'מה גם דבריו שלו מיד עם מעצרו לאחר המקרה. כשהשוטרים הציגו את עצמם, הודה מיד: "אתה רואה מה יש לי בפנים, תבין לבד", והצביע על הצלקת שבפניו. הוא הסביר כי הלסי גרם לו לצלקת לפני שנים וכי "רצה להחזיר לו".

 

כשהובא לחקירה, המשיך והצביע על הצלקת ואמר "זה הוא עשה לי", והוסיף "החיים שלו בסדר, ואין לו בעיות כל יום כשהוא מסתכל במראה ורואה את הצלקת הזו. זה כאב לי ולא יכולתי יותר. עכשיו גם הוא ירגיש כמוני". בהמשך טען כי התקיפה הגיעה עקב מריבה ספונטנית, כי לא הייתה לו כוונה מוקדמת, וכי חתך את חבר הילדות באמצעות בקבוק זכוכית ששבר במקום.

 

בהכרעת הדין דחה השופט חשין את טענתו של אבו ניג'מה למעשה ספונטני, בין השאר על רקע קביעת מומחה כי סביר יותר שהפציעה נגרמה מסכין או מזכוכית ישרה ולא משברי בקבוק. חשין קבע כי מדובר במעשה מתוכנן ובכוונה תחילה, וההוכחה לכך היא "במעשי הנאשם, שנכנס לרכב של המתלונן וביצע חתך כמעט שווה לחתך שבפניו, וכל זה לאחר שאישר כי רצה שהמתלונן ירגיש מה שהוא מרגיש זה שנים".

 

"הצטיידותו בסכין מבעוד מועד מעידה על כוונתו להטיל מום בפניו של המתלונן ולשוות לפניו את הצלקת", הוסיף חשין, וציין את דבריו של הדוקר באוזני השוטרים שבאו לעוצרו. השופט סיכם כי הזהות במיקום הצלקת בין השניים "מספרת את סיפור הנקמה, ומלמדת על התכנון שקדם למעשה התקיפה. המתלונן גרם לו לצלקת בילדותו, וכעת השיב לו עין תחת עין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים