שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השעות האחרונות של הקופסה השחורה

  30 ימים עברו מאז שנעלמה טיסת MH370 עם 239 הנוסעים ואנשי הצוות. סוללות הקופסאות השחורות של המטוס עומדות להתרוקן בכל רגע, אך החיפושים של 12 המטוסים ו-23 הספינות ממשיכים ביתר שאת. בקואלה לומפור התכנסו אזרחים וקרובי הנוסעים לקיום תפילה למציאתו

  קצה החוט היחידי בפרשת היעלמותו של המטוס המלזי מאיים להיפרם גם הוא ככל שהשעות נוקפות והסוללות של הקופסאות השחורות הולכות ונגמרות. היום (יום ב') יעברו 30 ימים מאז שטיסה MH370 נעלמה בדרכה מקואלה לומפור לבייג'ינג, אך החיפושים אחר האותות הספורים שנשמעו מקופסה שחורה שייתכן ששייכת למטוס ממשיכים ביתר שאת.

   

  עוד חדשות בעולם:

  משימת כיתה: מצאו את הנאצי שהציל יהודים

  דרא"פ הודחה: מי הכלכלה הגדולה ביבשת?

  20 שנה לרצח העם הרואנדי: לעולם לא עוד?

   

  13 ספינות שטות במרחבי האוקיינוס ההודי, באזור שבו ייתכן שנעלם המטוס וזוהו שלושה איתותים (פינגים) שונים בשלושת הימים האחרונים. ספינה סינית הייתה זו שזיהתה איתות אלקטרוני ביום שישי ואז שוב בשבת, וספינה אוסטרלית שעל סיפונה ציוד אקוסטי תת-ימי משוכלל זיהתה אות נוסף באזור אחר אתמול.

   

  חיפושי סין אחר האותות    (צילום: רויטרס)

  חיפושי סין אחר האותות    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   (מפה: AP) (מפה: AP)
  (מפה: AP)
   

  שתי הקופסאות השחורות של המטוס מכילות מידע על הטיסה ואת ההקלטות מהקוקפיט - שני נתונים שיכולים לפתור סוף סוף את אחת מתעלומות הטיסה הגדולות בהיסטוריית התעופה ולענות על השאלה: מי או מה גרם לטיסה 370 להסיט את מסלולה ולהיעלם ב-8 במרס עם 239 הנוסעים ואנשי הצוות על סיפונה.

   

  אולם יש ספקות לגבי מקור הקולות ששמעו הספינות. האם מדובר שוב ברמז שיוביל למבוי סתום או האם מדובר בפריצת הדרך שכל העוסקים במלאכת החיפושים חיכו לה? מומחים מטילים ספק בכך שהציוד שעל גבי הספינה הסינית מסוגל לקלוט איתותים של קופסאות שחורות.

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  תפילה למען מציאת המטוס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  תפילה למען מציאת המטוס(צילום: AFP)

  קרובי המשפחות מגיעים לתפילה המשותפת (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  קרובי המשפחות מגיעים לתפילה המשותפת(צילום: AFP)
   
   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  "זה קצה חוט חשוב ומעודד, אולם יש להתייחס אליו בזהירות", אמר לעיתונאים אנגוס יוסטון, מרשל לשעבר בחיל האוויר האוסטרלי שמתאם את החיפושים.  הוא הזהיר כי ייתכן שהקולות הם "אירועים אקוסטיים" ולא התשדורות מהמטוס שלהן הם מצפים. "אנחנו מתמודדים כאן עם מים מאוד עמוקים. עם סביבה שבה לעתים ניתן לגלות אבחנות שקריות", אמר יוסטון. "יש הרבה רעשים באוקיינוס, ולעיתים הציוד האקוסטי עשוי להדהד אותם".

   

  כוחות החיפוש רצים נגד כיוון השעון גם כדי למצוא את ציוד ההקלטה של הקולות והנתונים של המטוס. אלה המכשירים שמנפיקים את ה"פינגים" ולכן קל יותר למצוא אותם, אולם הסוללות שלהם מחזיקות כחודש.

   

  סוכנות הידיעות הסינית הרשמית "שינואה" דיווחה בשבת כי כלי השיט אייקסון 01 זיהה איתות של 37.5 קילוהרץ ביום שישי - אותו התדר שמשדרות הקופסאות השחורות של המטוס הנעדר. יוסטון אישר את הדיווח ואמר כי הספינה זיהתה איתות נוסף בשבת במרחק של שני קילומטרים מהאיתות הראשון במשך 90 שניות. הוא גם חזר על הדיווח של סין שגילתה עצמים לבנים צפים באזור.

  הספינה האוסטרלית המשתתפת בחיפושים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  הספינה האוסטרלית המשתתפת בחיפושים(צילום: רויטרס)

  הספינה הסינית המשתתפת בחיפושים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  הספינה הסינית המשתתפת בחיפושים(צילום: EPA)
  ספינת HMS Echo של חיל הים הבריטי, שעל סיפונה ציוד משוכלל לזיהוי קולי, הגיעה

  לאזור כדי לסייע בחיפושים. ספינת Ocean Shield של חיל הים האוסטרלי שעל סיפונה חיישני קול מתוחכמים יותר משל חיל הים האמריקני, בדרכה לאזור אולם תחילה היא צפויה לחקור קול שזיהתה במרחק של 555 קילומטרים. גם מטוסים של חיל האוויר האוסטרלי נשלחו לאזור שבו נמצאת הספינה הסינית.

   

  בינתיים, בקואלה לומפור, משפחות הנוסעים שהיו על המטוס השתתפו אתמול בתפילה שאליה הגיעו אלפי תושבים לאות הזדהות. "זו לא תפילה למתים, משום שלא נמצאו גופות עדיין. זוהי תפילה כדי שהמטוס יימצא", אמר ליאו טיונג לאי, יו"ר הקואליציה שארגן את התפילה.

   

  12 מטוסים אזרחיים וצבאיים ו-13 השתתפו בחיפושים היום בשלושת האזורים ששטחם נאמד ב-216 אלף קמ"ר. האזורים נמצאים כ-2,000 קילומטרים צפון-מערבית לעיר החוף האוסטרלית פרת'.


  פורסם לראשונה 06/04/2014 22:24

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים