שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יום אחרי: שוב נוקבו צמיגי רכב צבאי ביצהר
  צמיגי טנדר המשמש גדוד מילואים נוקבו בתוך ההתנחלות בשומרון. צה"ל פנה למשטרה. זה קורה יממה בלבד לאחר שנוקבו צמיגיו של הג'יפ של מפקד החטיבה המרחבית. אמש שוחרר למעצר בית בן חמישה ימים הנער החשוד באירוע הקודם

  אלמונים ניקבו אמש (יום ב') ביצהר את צמיגיו של טנדר ששימש גדוד מילואים בגזרה. גורמי צבא פנו למשטרה, וזו פתחה בחקירה. 

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  האירוע התרחש כשלוחמי מילואים סיירו בהתנחלות ועצרו את רכבם לכמה דקות כדי לתפעל את מסך מכשיר התקשוב בו. בשלב זה, כשהרכב מונע, התקרבו אלמונים במהירות לחלקו האחורי, ניקבו את שני הצמיגים ונמלטו מהמקום.

  הצמיג המנוקב, הערב ביצהר (צילום: גדליה - סוכנות תצפית) (צילום: גדליה - סוכנות תצפית)
  הצמיג המנוקב, הערב ביצהר(צילום: גדליה - סוכנות תצפית)
   

  שלשום נוקבו שני הגלגלים האחוריים בג'יפ של מפקד החטיבה המרחבית, אלוף-משנה יואב ירום, בזמן שזה ביקר ביצהר. האירוע התרחש בשעות הבוקר ובזמן שירום ערך סיור חפיפה בגזרה למחליפו בתפקיד, סגן-אלוף שי קלפר. נער הלומד בישיבה בעיר העתיקה בירושלים נעצר מאוחר יותר בחשד לניקוב הגלגלים, ושוחרר אמש למעצר בית בן חמישה ימים.

   

  לפני כשבוע אירעה תקרית חמורה נוספת, אז נופצו בנסיבות דומות ובאותו מקום שמשות רכבו של קצין מנהל אזרחי בדרגת סגן-אלוף מהמנהל האזרחי בגדה, שסיים ביקורת שגרתית בשטח. הקצין בדק שדה שבו חרש פלסטיני סמוך ליצהר, וכשהיה בדרכו בחזרה לבסיסו נזרקה אבן

  לעבר רכבו. האבן פגעה בשמשה הקדמית של הרכב הממוגן, אך הקצין יצא ללא פגע.

   

  מוקדם יותר אתמול אמר שר הביטחון משה יעלון כי "ישנה אלימות חסרת אבחנה באזור יהודה ושומרון נגד רכוש פלסטיני ונגד כוחות צה"ל, מג"ב והמנהל אזרחי. יש גם עליית מדרגה בפעילות האכיפה נגד התופעה. כשהגדרנו את הפעילות כהתאגדות בלתי חוקית זה הביא למעצרים והבאת המעורבים לדין על בסיס ראיות".

   

  באוגדת איו"ש ראו בחומרה יתרה את האירוע ביצהר וציינו כי האלימות הנה מערכתית ולא אישית. "צר לנו שזה היחס למילואימניקים שעוזבים את מקום העבודה ואת המשפחה", הוסיפו. "צה"ל רואה בחומרה רבה אירועים מסוג זה", נמסר מהצבא. "כל פגיעה במפקדי צה"ל וחייליו, בסדיר ובמילואים, העוסקים יום וליל בהגנה על תושבי מדינת ישראל, הינה חציית קו אדום".

   

  דוברות יצהר הביעה הסתייגות מהמעשה ומסרה כי "אין שום לגיטימציה לפגיעה ברכב של חיילי המילואים".


  פורסם לראשונה 07/04/2014 21:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדליה - סוכנות תצפית
  הצמיג המנוקב
  צילום: גדליה - סוכנות תצפית
  מומלצים