שתף קטע נבחר

כחלון נגד הבנקים והאוצר: צריך לבטל את העמלות, מחירי הדירות עלו ובאוצר הופתעו

שר התקשורת לשעבר מכין את הקרקע לקראת החזרה לפוליטיקה. "מנהלי הבנקים? הם מקבלים משכורות כאילו המציאו את האנטיביוטיקה". כחלון שובר שתיקה בראיון ראשון ביום שישי במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות"

משה כחלון , שהודיע בראיון ל"ידיעות אחרונות" על חזרתו לפוליטיקה בבחירות הקרובות, משחיז סכינים: בהרצאה שנתן בכנס "מסחר על הבר 'atrade' בראשון לציון תקף שר התקשורת לשעבר את משרד האוצר וטען כי המדינה אחראית לעליית מחיר הדיור. 

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

"ברפורמה צריך לקחת את החלק החלש ולהפוך אותו באמצעות תמריצים ואז הכול מסתדר. נניח שיש למנהל מקרקעי ישראל 1,000 יחידות דיור בראשון לציון. כמה הוא ישווק? רק 100 כדי למקסם את המחיר. ומה יוצא מזה? כל מאה יחידות נוספות יהיו יקרות יותר", טען כחלון.

 

לדבריו, "מדינת ישראל העלתה את המחיר ואז מפרסמים שמחירי הקרקע עלו בתל אביב במאות אחוזים ובמשרד האוצר מופתעים. ממה מופתעים בדיוק? לקחתם את הכסף ובאוצר מופתעים".

ביקורת מרומזת לשר האוצר. כחלון עם לפיד (ארכיון) (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ביקורת מרומזת לשר האוצר. כחלון עם לפיד (ארכיון)(צילום: מוטי קמחי)

במהלך ההרצאה פירט כחלון איך הוא רואה את הצלחת הרפורמה. "צריך לבוא ליזם ולומר שמי שיבנה שלושה חדרים במחיר ובמהירות הכי טובה, המכרז יהיה שלו. יזמים ירוצו על זה. בנייה מחוללת צמיחה והכסף שייכנס יביא לתעסוקה רבה ויכסה חוסר הכנסה של קרקעות. גם צריך לטפל בבירוקרטיה של ועדות התכנון והבנייה. אנחנו מייצרים את הבירוקרטיה והמדינה צריכה להתעדכן".

 

"דירה ראשונה אינה נכס אלא חיים. קניית דירה משמעותה ביטחון כלכלי וסביבתי, וכרגע הציבור רותח. לפני הרפורמה בסלולר, המסכנים שילמו את החשבון של כולם, גם של הטייקונים", הוסיף השר לשעבר.

 

"מנהלי הבנקים המציאו את האנטיביוטיקה?"

גם הבנקים והעומדים בראשם נמצאים על הכוונת של השר לשעבר. "למה יש עמלות? כדי לבלבל אתכם. אף אחד מאיתנו לא מבין בזה והבנקים מרוויחים 11 מיליארד רק מעמלות. צריך פשוט לבטלם. ומנהלי הבנקים? כל אחד מהם מקבל משכורות כאילו המציאו את האנטיביוטיקה".

 

כחלון התייחס גם למחאה החברתית בשנת 2011 והבהיר כי לדעתו היא הייתה חשובה. "התחלנו לשאול שאלות והציבור היה מעורב יותר. נוכל להגיע רחוק יותר אם נטפל בדברים הנכונים".

 

לדברי כחלון, הצורך במנהיגות היא הכרח חשוב. "מנהיג חייב שיהיה לו אתוס ואמונה. הוא צריך לומר: 'אני הולך על זה ומוכן לשלם מחיר'. מנהיגות היא לא יוקרה כי אם אתה חושב מה יגיד, אז לא תעשה בסוף כלום. שר חייב להבין שהוא נכנס לתפקיד ולומר לעצמו 'איפה אני רוצה להיות בעוד חמש שנים' ולהבין מה אתה עושה שם. הציבור שולח אותנו לעשות תפקידים, לא מעניין אותם מה שמו של השר".

 

בראיון מיוחד שיתפרסם ביום שישי במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות" אומר כחלון כי החליט לחזור לפוליטיקה, אך המסגרת שאליה ישוב עדיין לא ידועה.

 

בראיון הגלוי מותח כחלון ביקורת על מפלגתו לשעבר. "הליכוד שלי באמת היה הליכוד של מנחם בגין, שייצג גם דרך חברתית: צמצום פערים, שיקום שכונות, שיקום חברתי, שיקום חינוכי. זה היה ליכוד פרגמטי, שידע גם לעשות שלום כשצריך. זה בשבילי ליכוד. אבל הליכוד הזה כבר לא קיים, היום יש לי קושי עם חלק מהדברים שקורים בו. בשנים האחרונות הדגל החברתי של הליכוד התקפל, וזה חבל. קיפלו את הדגל הזה. פעם הוא נשא שני דגלים בגאון – חברתי ומדיני – והיום הוא נושא דגל אחד. אולי דגל ורבע".

 

כחלון שובר שתיקה בראיון ראשון ביום שישי במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד מורג
משה כחלון, הערב
צילום: גלעד מורג
מומלצים