שתף קטע נבחר

פלאפון התרשלה והתקליטן תבע: הפסדתי כסף

בשל כשל של החברה, במשך שנה הושבת קו טלפון של די.ג'יי שטען שהפסיד לקוחות. פלאפון הודתה בטעות, אז למה נקבע פיצוי של 5,000 בלבד?

תקליטן תבע 84 אלף שקל מ"פלאפון" לאחר שאחד מהקווים שהיו ברשותו הושבת, ולדבריו רשלנות החברה גרמה לו להפסיד לקוחות פוטנציאליים. פלאפון הודתה בטעות, אז מדוע נפסק ללקוח פיצוי של 5,000 שקל בלבד?

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

תקליטן אירועים עסוק שניהל את עסקיו באמצעות שני קווים סלולריים, נענה בינואר 2012 להצעת פלאפון והסכים לחבר את שני הקווים שברשותו - אחד מהם של החברה - למכשיר נייד אחד. שנה לאחר מכן התברר לו כי החברה התרשלה ולא איחדה את שני הקווים, כך שבמשך שנה אחד הקווים היה מנותק ולא התקבלו בו שיחות.

 

לפיכך הוא הגיש תביעה לבית משפט השלום בנתניה באמצעות עו"ד זיו אגמון וטען לפגיעה קשה בהכנסתו. לדבריו, בשנת 2011, כאשר שני קווי הטלפון היו פעילים, הסתכמו הכנסותיו בסכום של כ-252 אלף שקל, ואילו ב-2012 עמדו ההכנסות על כ-198 אלף שקל בלבד. יוצא מכך, טען, שנגרמו לו הפסדים של כ-54 אלף שקל בנוסף ל-20% מגידולו הטבעי של העסק.

 

פלאפון הודתה שבשל כשל טכני הקו השני לא שויך כראוי במשך שנה, ובעקבות פניית התובע תוקנה התקלה. לדבריה, הלקוח זוכה ב-100 שקל בחודש עבור התשלומים עבור השירות. עם זאת, הוסיפה, אין קשר סיבתי בין העובדה שקו טלפון אחד לא היה פעיל לבין הפסדי ההכנסות, שכן קיימים אמצעי חיפוש נוספים לאיתורו, כגון רשתות חברתיות ומנועי חיפוש, מה גם שהתובע לא הוכיח את נזקיו.

 

חוסר מקצועיות

השופטת סמדר קולנדר אברמוביץ' קבעה שפלאפון אמנם התרשלה כאשר פעלה בחוסר מקצועיות מול התובע, אך הוא מצדו לא הוכיח שהנתבעת גרמה לו נזקים. ממסמכים שהוצגו בפניה קבעה השופטת שאמנם ניתן להבחין בירידה בהכנסות התובע, אך לא הוכח שהיא נבעה מהתרשלות הנתבעת.

 

התקליטן לא הרים את נטל ההוכחה להוכחת סכום תביעתו, סיכמה השופטת, שכן לא הציג מסמכים התומכים בסכום התביעה ובעלויות ההפסדים שנגרמו לו, כגון ראיות למספר השיחות שהיה מקבל כל חודש.

 

אין כל ספק שנגרמה לתובע עוגמת נפש כאשר קו טלפון המשמש אותו לעסקיו הושבת ולא ניתן היה לקבל בו שיחות, הוסיפה השופטת קולנדר אברמוביץ', אך פסקה לתקליטן פיצויים בסך 5,000 בלבד לאור כשלי ההוכחה. פלאפון חויבה גם בהוצאות משפט של 2,000 שקל.

 

בתי המשפט אינם פועלים תחת כל דוקטרינה של תחושות או התרשמות, ובבואם לבחון תביעה הם בודקים את הראיות ופוסקים על פיהן בלבד. העובדה כי ישנה תחושה שניתן להגיש תביעות בלתי מבוססות ובלתי מגובות ולהסתמך על "שיטת מצליח", קיבלה גם במקרה זה את העמדה הברורה שמציגים בתי המשפט.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים