שתף קטע נבחר

אישום: רצחו חמישה בני אדם בגלל אנטנה

הפיצוץ בעכו – כתבי האישום. מחמד ח'ליל ג'ארחי ועומר ממדוח חלויאני מאושמים כי ניסו לנטרל אנטנה סלולרית וגרמו לקריסת הבניין בעיר העתיקה

הניסיון כשל – חמישה אנשים נהרגו: מחמד ח'ליל ג'ארחי ועומר ממדוח חלויאני הואשמו היום (א') בבית המשפט המחוזי בחיפה בחמישה מקרי רצח, שעה שניסו להצית דירה בעכו במטרה לנטרל אנטנות סלולריות וגרמו לקריסת חלק מהבניין ולהרג. צעיר שלישי שמעורב לכאורה במעשה עדיין מאושפז בבית לוינשטיין בשל פציעתו, וגם שני הנאשמים עדיין מטופלים רפואית על ידי השב"ס. הם נאשמים בעבירות של הצתה וקשירת קשר לביצוע פשע, ומכחישים את המיוחס להם.

 

 

לפני כחודשיים התרחש פיצוץ בבניין בעכו העתיקה, שקטל את חייהם של חמישה אנשים: ראיק ונג'אח סרחאן, בנם בן ה-9 נאסר אלדין, ובני הזוג מוחמד וחנאן באדר. דיירים אחרים נפצעו, ובהם גם הנאשמים, שטענו כי בכלל הגיעו לסייע לנפגעים ונפגעו בעצמם.

 

 

ההרוגים בפיצוץ (צילום: wwww.alarab.net, אתר פאנט) (צילום: wwww.alarab.net, אתר פאנט)
ההרוגים בפיצוץ(צילום: wwww.alarab.net, אתר פאנט)

על פי כתב האישום, בדירה העליונה של הבניין מוקמו אנטנות סלולריות שהפריעו לשכנים. הם ניהלו דין ודברים עם בעל הדירה, שכלל לא התגורר בה, במטרה להסירן. ג'ארחי בן ה-27, החליט יחד עם חלואני וזכריה עזירי לעלות מדירתו לדירה ובה האנטנות כדי להצית את המתקן. הוא וחלואני בן ה-18 יחד עם צעיר נוסף, הצטיידו בכפפות וחומר דליק. "הנאשמים ועזירי שפכו את החומר הדליק בתוך הדירה והציתו בה אש", נטען בכתב האישום. "כתוצאה ממעשיהם התרחש בדירה פיצוץ נפחי, אשר הביא לקריסה של שלוש קומות בצדו הצפון-מזרחי של הבניין ושתי קומות בצדו הדרום-מערבי".

 

שני הנאשמים הכחישו את המיוחס להם, ולטענתם הגיעו למקום רק כדי לעזור לפצועים.

 הסנגור, עו"ד באסל פלאח, הכחיש גם הוא בשמם של הנאשמים את המיוחס להם. הוא דחה את סעיפי האישום שכוללים רצח. "אף אחד לא ידע אילו חומרים יש בתוך הדירה. מה שבאמת צריך לחקור, זה את מצב התחזוקה של הבניין הזה, וכיצד הגיע למצב של דליפת גז וקריסה. היו התראות לבעלי הבניין שיש סכנת קריסה במקום", טען העו"ד.

 

בפרקליטות דוחים את גרסת הנאשמים ומבקשים לעצור אותם עד תום ההליכים. לטענתם, משך הזמן שעבר בין הפיצוץ לקריסה היה קצר מאוד, כך שלא ניתן היה להגיע למקום – כפי שטענו השניים. גם בעל דירה, שלטענת השניים הם הגיעו ממנה, סתר את עדותם. במשטרה טוענים כי בידיהם הקלטה של אחד הנחקרים בפרשה, ולפיה מודה ג'ארחי כי תכנן לשרוף את האנטנה ושביצע זאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
יום הפיצוץ. הרס רב
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים