שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אנחנו עבדים ליהודים": פרופיל הרוצח מקנזס
  פרייז'ר גלן מילר (73), שרצח שלושה בני אדם בשני מרכזים יהודיים בפרברי קנזס סיטי, השתייך ל"קו קלוקס קלאן" ודגל באנטישמיות ובעליונות האדם הלבן. בספרו "האדם הלבן מדבר" כתב: "אני מכריז מלחמה נגד הציונים. הכו אותם למען ילדיכם". גם מייקל ג'קסון חטף: "היהודים הפכו אותו לסופרסטאר"

  "לאנשים לבנים בניגוד ליהודים אין כוח בכלל. אין לנו מנהיגים, אין לנו אחדות, אין לנו כוח בכלל". ראיון שהעניק פרייז'ר גלן מילר ב-2012 חושף טפח ממשנתו האנטישמית של האיש שרצח אמש (יום א') שלושה בני אדם בשני מרכזים יהודיים בפרברי קנזס סיטי. הרוצח בן ה-73, שנודע גם בשמות גלן מילר ופרייז'ר גלן קרוס, השתייך לארגון הגזעני "קו קלוקס קלאן". סמוך לשעה 13:00 (שעון מקומי) החל מסע הקטל שלו, שבמהלכו ירה למוות בגבר נוצרי ובנכדו בן ה-14 וכן באישה כבת 70. זמן קצר לאחר מכן הוא נלכד.

   

  לאחר הרצח בקנזס    (צילום: רויטרס)

  לאחר הרצח בקנזס    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  רשת פוקס על המירוץ של מילר לסנאט    ( )

  רשת פוקס על המירוץ של מילר לסנאט    ( )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מצדיע במועל יד. האמין בעליונות האדם הלבן ()
  מצדיע במועל יד. האמין בעליונות האדם הלבן

  מילר בשנת 2010 ()
  מילר בשנת 2010

  עטיפת הספר של מילר "האדם הלבן מדבר" ()
  עטיפת הספר של מילר "האדם הלבן מדבר"

  דיווח בארה"ב על הירי בקנזס

  דיווח בארה"ב על הירי בקנזס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מילר, שנולד בנובמבר 1940, הפך את עצמו לחסיד של הלאומנות הלבנה ונודע לאורך שנים רבות באמירותיו האנטישמיות והגזעניות. האיש שמתגורר באורורה שבמדינת מיזורי התמודד ב-2006 בבחירות לבית הנבחרים וב-2010 נכשל מול רוי בלאנט המכהן כיום כסנאטור ממדינת מיזורי. הקמפיין של מילר ב-2010 היה שטוף בתשדירים גזעניים ואנטישמיים, אולם חוקי הבחירות אילצו את תחנות הטלוויזיה והרדיו המקומיות לשדר אותם בניגוד לרצונן.

   

  ב-1980 ייסד מילר את המפלגה שהפכה להיות סניף מקומי של הארגון הגזעני "קו קלוקס קלאן". ב-1987 הוא נעצר ולאחר מכן נכלא למשך שלוש שנים בעקבות הרשעתו בעבירות נשק. ברבות השנים הוא גם הקים אתר אינטרנט שהפך למעין מניפסט עצמאי המהלל את ה"גזע הלבן".

  הרוצח גלן מילר בשנת 1984 ()
  הרוצח גלן מילר בשנת 1984

  הלל את ה"גזע הלבן". מילר ומשפחתו ()
  הלל את ה"גזע הלבן". מילר ומשפחתו

  הרוצח נלכד זמן קצר לאחר הירי ()
  הרוצח נלכד זמן קצר לאחר הירי

  האתר רווי אמירות אנטישמיות וכולל פרקים מהספר "האדם הלבן מדבר" שכתב מילר. באחד הפרקים הקרוי "מסר לנוער הלבן" כתב מילר: "תמיד זכרו את העליונות שלכם. הטלוויזיה של היהודים היא אויב מודיעיני. עם זאת, עדיין תצפו בה ותלמדו אותה היטב כדי לדעת מה לא לעשות ולהבין מה האויב מתכנן. היהודים מחפשים לגרור אתכם לאדמה ולהתאבד".

   

  מילר המשיך וכתב: "תשמרו על הגזע שלכם טהור בכל מחיר. אתם נמצאים בכבלי היהודים וההורים שלכם מתוכנתים כך שהם עבדים ליהודים. לכן, נולדתם להילחם כדי לחשוף אותם".

   

  בפרק נוסף הקרוי "להפוך לנאצי" מספר מילר כי הצטרף לקבוצה נאצית בפברואר 1976 בראלי שבמדינת צפון קרוליינה. בפרק הוא מספר על מנהיג התנועה, הרולד קובינגטון, ועל הריצה שלו לתפקיד התובע הכללי. לדבריו, קובינגטון היה המודל לחיקוי שלו בכך שהצליח להסתיר מ-98% מבוחריו שהוא בכלל נאצי. "הייתה אפילו קבוצה אחת של רפובליקנים שחורים שהצביעו עבור הרולד והיא בכלל לא ידעה שהוא נאצי. הם חשבו שהיריב של הרולד נאצי משום שהשם שלו היה סניידר וזה שם שנשמע יותר גרמני מקובינגטון", כתב מילר.

  75 נערים שהו במרכז הקהילתי בעת הירי (צילום: AP) (צילום: AP)
  75 נערים שהו במרכז הקהילתי בעת הירי(צילום: AP)

   (צילום: google maps. shutterstock) (צילום: google maps. shutterstock)
  (צילום: google maps. shutterstock)

  הרוצח גם תיאר מקרה מ-1978 שבו נסע עם חברו לקבוצה לעיר כשהוא לבוש במדים נאציים. "עצרנו באיזו חנות שבו היו חבר'ה שחורים וזבן לבן. הזבן אמר לי שהוא לא משרת נאצים בחנותו. אז לפתע, החבר שלי יצא מהחנות ושב עם אקדח תוך שהוא צועק על הזבן ועל השחורים ומכנה אותם בשמות גנאי. 'אני אהרוג את כולם בני זונות', הוא אמר".

   

  "נפתח במלחמה נגד הציונים" 

  בפרק האחרון שמופיע באתר תחת הכותרת "הכרזת מלחמה" מתאר מילר את ההצהרה ששלח באפריל 1987 לקבוצות שדוגלות במשטר הארי ולפוליטיקאים וגורמי אכיפה. "אני רוצה להזהיר כאן ועכשיו את הרשויות הפדרליות הבני זונות: אמרתי להם כל הזמן שאם הציונים יפלילו את המנהיגים שלנו, אנו נפתח נגדם במלחמה שאותה ננצח ונבטיח את הישרדות הגזע שלנו. 5,000 פטריוטים לבנים יהיו גאים להרים את החרב ולהילחם".

   

  מילר בראיון: "לפתוח במלחמה מול הציונים"    ( )

  מילר בראיון: "לפתוח במלחמה מול הציונים"    ( )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מילר כתב עוד כי "אני, גלן מילר, ביום השישי לשנת 1987 מכריז בזאת על מלחמה נגד הציונים". הוא קרא לחבריו הארים להצטרף ללחימה. "הכו אותם בשביל הילדים שלכם ואוהביכם. הכו אותם בשביל מיליוני התינוקות הלבנים שנרצחים בעקבות ההפלות שנחקקו ואושרו על ידי יהודים. הכו אותם עבור המיליונים בקרב אנשינו שנאנסים ומותקפים על ידי בני תערובת. תנו לדם של אויבינו לזרום ברחובות, בנהרות ובשטחים ונשיג את נקמתנו. אלה שיסרבו להילחם יעמדו בפני זעמו של אלוהים שמורה לי מה לעשות. הכו בבני זונות".

   

  "מייקל ג'קסון - הסופרסטאר של היהודים"

  בשנת 1984 העניק מילר ראיון לאתר גזעני שנקרא The Orded והמשיך להפיץ את תורתו. "הצבא שלנו מוצף באוכלוסיות נחותות בשל השפעה יהודית המכריחה את הממשלה שלנו לגייס אותן. צריך לתפוס מחדש את השליטה בגורלנו. אנו לא רוצים שעתיד העם הלבן יהיה משועבד על ידי המיעוטים והיהודים".

   

  מילר סיפר על שיחה שקיים עם אביו שבה טען האב שהיהודים שולטים בכלי התקשורת. "חשבתי שהוא מטורף. אמרתי לעצמי, איך יכול להיות שהיהודים שולטים בכלי התקשורת. הבנתי שכל התעמולה האנטי-לבנה והאנטי-נוצרית מגיעה מההשפעה היהודית ומתקשורת ההמונים הנשלטת על ידי היהודים. הם שלטו הרבה זמן ופועלים להשמיד את הגזע הלבן".

   

  דברי השנאה רק הלכו והתגברו במהלך הראיון. "כל אחד עם ראייה טובה יכול להסתכל על יהודים ולראות שהם לא העם הנבחר. אני מאמין שלאלוהים יש טעם טוב יותר מכך. בהשוואה למכסיקנים ולשחורים, היהודים הם העם המכוער ביותר בעולם".

  מילר מובל למעצר ()
  מילר מובל למעצר

  למילר גם היו לא מעט טענות כלפי הפוליטיקאים, שהם המשרתים של היהודים לטענתו. "הם נותנים מיליוני דולרים ומתנות לישראל. רונלד רייגן (נשיא ארה"ב דאז) לא היה היכן שהוא היום בלי תמיכת היהודים. קיסינג'ר (מזכיר המדינה דאז) היה יהודי מגרמניה שבקושי דיבר אנגלית והוא האיש השני הכי חזק במדינה הזאת כבר יותר משמונה שנים".

   

  לסיום התייחס מילר להשפעה היהודית גם בסרטים ובמוסיקה וסימן לעצמו את הזמר מייקל ג'קסון שהיה בשיאו באותה תקופה. "היהודים הורסים את הנפש של הצעירים שלנו עם ניצול מיני ועידוד ערבוב בין הגזעים. קחו את מייקל ג'קסון לדוגמה, שהיהודים תייגו אותו כסופרסטאר".

   

  בתסכיתי רדיו שהעלה מילר לאתר שלו הוא ממשיך בנאומי השנאה: "זה לא הליברלים, הדמוקרטים או הרפובליקנים ששולטים בארה"ב. אלה היהודים יא טיפש. הם שולטים בכל מה שקורה בממשל האמריקני. למה גם הממשל וגם התקשורת תומכת במלחמות שישראל מנהלת ואנחנו משלמים על זה".

   

  "הנשים שלנו הולכות עם שחורים"

  בתסכית אחר הוא פונה לאדם הלבן: "היי, אתה יודע מי שולט בתקשורת? אלה היהודים יא טיפש. כל פוליטיקאי יודע את זה". בשנת 1960 היו הלבנים 90% מאוכלוסיית ארה"ב. עכשיו אנחנו פחות ממחצית. העתיד של ילדינו יהיה בגדר סיוט. לא יכול להיות שנראה את הנשים שלנו הולכות עם שחורים".

   

  עם זאת, לא רק היהודים היו בקו האש של מילר. בתוכנית טלוויזיה שאליה התראיין תקף מילר את השחורים בארה"ב ובעולם. "הם קוראים לחופש, אבל צריך לעשות הפרדה מוחלטת בין הגזעים. אנחנו רוצים לעשות זאת בצורה הומנית. יש מספיק מקום לכולם בארצות הברית". מילר המשיך באמירותיו הגזעניות כשלצדו יושב גבר אפרו-אמריקני. "שחורים לא יכולים להגיע לסטנדרטים שלנו ולהתחרות בתנאים שווים. המדינה שלנו יורדת לביוב ונגמור בסוף כמו אוגנדה. זה מה שיקרה אם נמשיך לערבב בין הגזעים".

   

  בירי במרכז הקהילתי היהודי בפרברי קנזס סיטי נהרגו ד"ר וויליאם לואס קורפורון ונכדו בן ה-14 ריט גריפין אנדרווד. בירי בבית אבות "כפר שלום" הסמוך נהרגה אישה כבת 70, ששמה עדיין לא פורסם. עוד שני בני אדם נורו על ידי מילר, אך הם לא נפגעו.

  וויליאם לואס קורפורון ונכדו שנרצחו בקנזס ()
  וויליאם לואס קורפורון ונכדו שנרצחו בקנזס

  ריט גריפין אנדרווד - קורבן למסע הרצח ()
  ריט גריפין אנדרווד - קורבן למסע הרצח
   

  בתדרוך לעיתונאים סיפר מפקד תחנת המשטרה בקנזס כי מילר ירה לעבר קורבנותיו ברובה ציד וייתכן שהיו ברשותו כלי נשק נוספים. לפי מפקד המשטרה, מילר לא הכיר את קורבנותיו. הוא ציין כי כל כיווני החקירה
  נבדקים ובכללם פשע שנאה. בזמן הירי נערכו במרכז הקהילתי היהודי אודישנים לתחרות שירה, ולפי הדיווחים שהו במקום 75 צעירים.

   

  כלי התקשורת בארצות הברית דיווחו כי קרוס צעק "הייל היטלר" בעת שירה. רב הקהילה המקומית בקנזס סיטי, הרברט מנדל, סיפר לרשת CNN כי היורה "שאל אם מדובר ביהודים לפני שפתח באש. זו קהילה שקטה, מעולם לא היה דבר כזה אצלנו. חיים כאן 18 אלף יהודים".

   

  ב"קנזס סיטי סטאר" נכתב כי מילר שירת בעברו במלחמת וייטנאם וריצה שלוש שנות מאסר בגין החזקת נשק. בין השאר דווח כי מילר העיד נגד חבריו בקבוצה כדי להשיג עונש קל יותר בפרשת רצח של מגיש תוכנית רדיו בדנבר.

   

  נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס הלילה לתקרית הירי והדגיש כי הורה לצוותו להיות בקשר הדוק עם ה-FBI והצוותים המקומיים "ולספק את כל המשאבים הנחוצים לסיוע לחקירה". הוא שלח את תנחומיו "למשפחות ולחברים שאיבדו קרוב ולכל המושפעים מהטרגדיה", והוסיף כי אף שלא כל פרטי החקירה ידועים, "הדיווחים הראשוניים הם שוברי לב".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים