שתף קטע נבחר

למכירה באיטליה: אי נטוש ורדוף רוחות

בניסיון להתמודד עם חובות הענק מוכרת הממשלה אי ונציאני שאליו נשלחו מצורעים ובו "מתעורר רשע שמת". ויש שם גם בית חולים, משרפה ומנזר

לכל הרוחות: שטחים באי באזור ונציה, שידוע כמקום "רדוף רוחות", יעמדו בחודש הבא למכירה פומבית באיטליה. זהו ניסיון נוסף של המדינה לצמצם את חובות הענק שאותם צברה בשנים האחרונות.

  

עוד חדשות מהעולם :

פובליה, אי קטן ולא מיושב בלגונת ונציה, כולל גם טירה, משרפה ומנזר, שיעמדו במכירה הפומבית באינטרנט. לפי ה"דיילי מייל", במגיפת הדבר במאה ה-16 נשלחו אלפי ונציאנים לגסוס באי. לאחר מגיפה שפרצה בשתי ספינות שהגיעו לפובליה במאה ה-18 הוא ננטש כמעט לחלוטין, והפך לאזור המארח בעיקר אנשים עם מחלות זיהומיות וסופניות.

 

סיור בפובליה:

"אדם רשע שמת מתעורר בפובליה" (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
"אדם רשע שמת מתעורר בפובליה"(צילום: Google Maps)

בעקבות אירוח החולים נוצרו אגדות על תושבים ונציאנים עם מחלות סופניות, שמחכים למותם כדי שרוחותיהם יחזרו לרדוף את האי. אחת האגדות מספרת על בית חולים עבור קשישים שנפתח באי ב-1922 ופעל עד 1968, שבו נערכו ניסויים באנשים שלוקים בנפשם. לפי האגדה, המנהל התעלל בחולים כי היה אחוז דיבוק, עד שקפץ למותו מגג הבניין.

 

שטח בית החולים, שעומד נטוש, יוצע למרבה במחיר. באיטליה מקווים שההצעות על בית החולים במכירה הפומבית יהפכו אותו לבית מלון מפואר, במסגרת עסקה המעניקה לקונה הפוטנציאלי 99 שנים לפתח מחדש את הנכס, בזמן שהאי עצמו יישאר בבעלות המדינה.

 

לפי פתגם ונציאני עתיק, "אדם רשע שמת מתעורר בפובליה". כתב אמריקני שביקר לאחרונה באי, שסגור למבקרים, נכנס לבית החולים וטען שגם היום פוקדות רוחות רעות את המקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Google Maps
מלון מפואר על חורבות בית החולים
צילום: Google Maps
מומלצים