שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בקרוב: ביטוח בריאות מצומצם - וזול יותר
  ועדה שהקימה שרת הבריאות ממליצה להוסיף אפיק נוסף לביטוחי הבריאות: ביטוח מצומצם שיכלול חוות דעת שנייה וניתוחים בלבד, שני השירותים בהם נעשה השימוש הרב ביותר. המטרה: להביא לתחרות בשוק ביטוחי הבריאות - ולהוזיל אותם
  בקרוב ניתן יהיה לרכוש ביטוח בריאות חדש ובו כיסוי מצומצם יותר: כך ממליצה תת הוועדה בנושא ביטוחי בריאות של הוועדה לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית. הועדה ממליצה על יצירת פוליסת ביטוח חדשה שתכלול ניתוחים וחוות דעת שנייה בלבד, שהם השירותים בהם נעשה השימוש הרב ביותר בביטוחי הבריאות הפרטיים ובביטוחים המשלימים של קופות החולים.

   

  עוד על ביטוחי בריאות:

  ביטוח בריאות פרטי: מה שצריך לדעת לפני שחותמים

  פרטי או קבוצתי: איזה ביטוח בריאות עדיף?

  גרמן נגד חברות הביטוח: "מרוויחות על גב הציבור"

   

  הרובד הביטוחי החדש יהיה זהה גם בקופות החולים וגם בחברות הביטוח הפרטיות ויוגדר על ידי משרד הבריאות ונציגי אגף שוק ההון במשרד האוצר. הוא יהיה בלתי תלוי בשאר סוגי ביטוחי הבריאות, ויהיה ניתן להצטרף אליו ללא בדיקת מצב רפואי.

   

  היום (ד') נערכה הישיבה האחרונה של תת הוועדה, כאשר נציגי משרד הבריאות, סמנכ"ל קופות החולים רויטל טופר וסמנכ"ל אסטרטגיה וכלכלה ד"ר טוביה חורב, התנגדו בתוקף לרעיון. השניים ביקשו להשאיר את המצב כפי שהוא כיום יחד עם תיקונים. השניים ביקרו את הצעת יו"ר תת הוועדה, ד"ר שלומי פריזט, ד"ר שולי ברמלי גרינברג ועו"ד עדי ניב יגודה, אולם תת הוועדה החליטה בסופו של דבר לבצע שינוי מהותי יותר.

   

  באגף שוק ההון מנסים להפוך את שוק ביטוחי הבריאות לתחרותי יותר בעזרת הרובד החדש. בוועדה מכנים את ההחלטה כדרמטית, כיוון שהיא תגביר את התחרות על המחירים ועל רמת השירות בין קופות החולים לבין חברות הביטוח. "פתרון זה מבטל הלכה למעשה את נושא כפל הביטוח ומאפשר לציבור להשוות בין מוצרי הניתוחים המשווקים הן בביטוח המשלים והן בביטוחים המסחריים", נמסר.

   

  הביטוחים הפרטיים הקיימים ישארו כפי שהם כיום, בעוד שהביטוחים המשלימים לא יוכלו להמשיך ולספק חוות דעת שנייה וניתוחים במסגרת הרבדים. הביטוח החדש לא יהיה לכל החיים אלא לתקופה קצובה בלבד, כשבכל כמה שנים התעריפים יעודכנו. בכל מקרה הציפייה היא שמחיר
  הרובד החדש יהיה זול משמעותית מהרבדים הקיימים.

   

  כ-80% מהתושבים בישראל מחזיקים בביטוח משלים וכ-40% רכשו ביטוח בריאות פרטי, מה שאומר שקיים כפל ביטוחי גדול. עובדה זו העלתה את הצורך בבחינת נושא ביטוחי הבריאות. המקרה הידוע ביותר הוא כפל הביטוחים, בו אדם משלם לשני גורמים שונים עבור אותו דבר. במצב כזה החברה הפרטית שילמה לחולה כדי שישתמש בביטוח המשלים במקרה בו הוא זקוק לביטוח, וכך ההוצאה על הטיפול הגיעה מהמערכת הציבורית ולא מהמערכת הפרטית.

   

  יש לציין כי זוהי המלצת תת הוועדה בלבד ואילו הוועדה הכללית טרם החליטה לאמץ אותה, אך גורמים במערכת הבריאות צופים כי היא אכן תעשה כן. הוועדה לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית מנסה מזה כשנה לגבש פתרונות לבעיות הקשות שפוקדות את מערכת הבריאות. בראשה יושבת שרת הבריאות יעל גרמן. עד כה הוחלט על הקמת רשות ממשלתית שתנהל את בתי החולים הממשלתיים בניסיון לפתור את ניגוד העניינים המובנה של משרד הבריאות, שהוא גם מנהל בתי החולים וגם הרגולטור של כלל המערכת.

   
   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ביטוחי בריאות. בקרוב נשלם פחות?
  צילום: shutterstock
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים