שתף קטע נבחר

הפרדה בכלא הטורקי: אגף רק להומואים

דיון סוער מתנהל במדינה על רקע הודעת הממשלה על הפרדה של אסירים להט"בים, כדי למנוע תקיפה והטרדה. ארגון להט"ב: "זה יעודד הומופוביה"

סערה בטורקיה סביב הכוונה להפריד אסירים ואסירות הומוסקסואלים, לסביות וטרנסקסואלים במערכת בתי הכלא במדינה. פעילי זכויות אדם הגיבו בזעם להצהרה שר המשפטים בקיר בוזדאג בנוגע לכוונה לבצע את המהלך במטרה להגן על אסירים מהקהילה מפני תקיפות והטרדות.

 

 

עוד חדשות מהעולם:

 

ההודעה של השר בוזדאג הייתה תגובה לשאילתה שהעלה חבר פרלמנט מהאופוזיציה. השאילתה הגיעה על רקע המתיחות הגוברת בפוליטיקה הטורקית בין מפלגתו האסלאמית של ראש הממשלה רג'פ טאיפ ארדואן, לבין האופוזיציה הנלחמת באג'נדה השמרנית שהוא מבקש לקדם.

 

"פרויקט התשתיות להפרדה של אסירים בעלי נטיות מיניות שונות בבתי הסוהר יצא לדרך", הצהיר שר המשפטים בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של הפרלמנט. ההודעה פורסמה כבר ב-3 באפריל, אבל הדיון הפומבי גבר רק בימים האחרונים לאחר שחבר פרלמנט מתח ביקורת על הנוהל המסתמן.

 

סקר שערך העיתון "הורייט" בין עשרת אלפים נשאלים חידד את המחלוקת בסוגיה בטורקיה: 52 אחוז תמכו במהלך. הומוסקסואליות אינה מנוגדת לחוק בטורקיה, אולם היא עדיין נחשבת טאבו. במקביל, ב-Kaos GL, ארגון הזכויות של ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסקסואלים בטורקיה, טוענים שהחקיקה לא יעילה מספיק להגן על אזרחים מפני פשעי שנאה שמקורם במגדר או נטייה מינית.

 

דובר הארגון, מוראט קוילו, אמר בתגובה להצעה להפרדה שרבים מהקהילה המרצים עונשי מאסר ממילא נמצאים כבר עכשיו בבידוד, מאחר שהצוותים בבתי הסוהר לא יודעים כיצד להתמודד איתם או פשוט בגלל הומופוביה.

 

על פי סקר שנערך ב-2013, כ-90 אחוז מאזרחי טורקיה אמרו שלא היו רוצים שכנים הומוסקסואלים. לדברי קוילו, נוהל ההפרדה החדש הוא "המסר הגרוע ביותר למדינה שאמורה להיות פלורליסטית. אם הממשלה תפעל כך, היא תתמוך באלה התומכים בהומופוביה".

 

הפרדה על רקע נטייה מינית אינה נפוצה בעולם, אך ב-2010 נפתח באיטליה כלא המיועד לאסירים טרנסג'נדרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים