שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  במרפאה לא היה א.ק.ג; האישה הפכה לנכה 100%

  א', תושבת הגליל חשה ברע וניגשה לסניף קופ"ח לאומית ביישובה. היא הופנתה לבדיקת א.ק.ג אולם משום שלא היה במקום מכשיר, הופנתה לסניף מרוחק יותר. לאחר שנסעה לשם וחזרה לביתה, מצבה החמיר ומאז היא סובלת מ-100% נכות. כעת משפחתה תובעת את הקופה. לאומית: "תשובתנו תימסר בבית המשפט"

  100% נכות בגלל שלא הייתה בדיקת אקג זמינה? כאשר א', תושבת הגליל, חשה ברע היא ניגשה לסניף קופת חולים לאומית במקום מגוריה. מהמרפאה המקומית הפנו אותה לסניף בסכנין כדי לעבור בדיקת א.ק.ג פשוטה, ולאחר שנסעה לשם ושבה לביתה, התמוטטה, איבדה הכרה, פונתה בדחיפות לבית חולים ומאז היא סובלת מ - 100% נכות. כעת משפחתה תובעת את לאומית.

   

  עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

    

  א', תושבת אחד הכפרים שבגליל, הגיעה למרפאה בשנת 2008 לאחר שסבלה מדופק חזק, כאבים בזרוע ימין ועצבנות יתר. היא הייתה צריכה לעבור בדיקת א.ק.ג כדי לבדוק את פעילות הלב, אך במקום לא נמצא מכשיר כזה.

   

  הרופא הפנה אותה לסכנין המרוחקת 10 ק"מ מביתה, ואחרי שהגיעה לשם וחזרה לביתה, מצבה הידרדר ואירוע הלב שממנו סבלה ובגללו פנתה למרפאה מלכתחילה, הפך קריטי.

   

  עוד חדשות בריאות

  ביטוח הבריאות המוזל: כל מה שצריך לדעת

  במונית באמצע הרחוב: סברין ילדה את בנה

  סקר: מה אחוז הישראלים שעושים ספורט?

   

  מאז א' אושפזה במספר בתי חולים ומוסדות רפואיים, תחילה בטיפול נמרץ ובסופו של דבר בשיקום. לפי כתב התביעה, האישה אושפזה בבית החולים הגליל המערבי בנהריה, משם עברה לבית החולים השיקומי בית לוינשטיין ברעננה, כשהיא סיעודית ולא מסוגלת לאכול, להתלבש ולהתרחץ בכוחות עצמה.

   

  לאחר מכן עברה למרכז שיקומי בצפון, וכיום היא גרה בבית אמה וזקוקה לעובדת זרה שמסייעת לה 24 שעות ביממה והיא בלתי כשירה לגדל את בנותיה. היא כיום חוסה ותלויה באחרים באופן מוחלט. "התובעת למעשה לא עושה היום כמעט שום דבר, מלבד לעשן ולישון", נכתב.

   

  "העובדה שאין מכשיר - זלזול בחיי החולים"

  בתביעה שהוגשה לבית משפט המחוזי בירושלים על ידי עורכי הדין אסף פוזנר וגלעד לסר ממשרד כהן, וילצ'יק וקמחי, נטען שהעובדה שאין מכשיר א.ק.ג בסניף המקומי מהווה זלזול בחיי התושבים וחסכון כספי על חשבון בריאותם.

   

  "לולא רשלנות הנתבעים, יש להניח כי בעייתה הלבבית של התובעת הייתה מטופלת בזמן ובכך לא היה נגרם לה הנזק הבלתי הפיך ממנו היא סובלת עד היום. האיחור באבחון, אי מתן הוראות מתאימות לתובעת בהתאם לבדיקות שביצעה, אי הפניית התובעת לביצוע בדיקות מתאימות, והטיפול הלא מתאים והרשלני שקיבלה התובעת, גרמו לתובעת להתמוטטות אשר ממנה לא תחלים לעולם. ויודגש, כי לתובעת היסטוריה משפחתית אשר צריכה הייתה לבדה להספיק כדי להדליק את הנורות האדומות", מצוין בכתב התביעה.

   

  מקופת חולים לאומית נמסר בתגובה: "תשובתנו תימסר לבית המשפט כמקובל. קופת החולים מצטערת על האירוע שהתרחש ללא קשר לביקור במרפאה".

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: לילך כדר "כל הדרום"
  סניף קופ"ח לאומית. לא היה מכשיר אקג במקום
  צילום: לילך כדר "כל הדרום"
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים